Справа № 950/1816/23
Провадження № 2/950/434/23
ЛЕБЕДИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
11 липня 2023 року м. Лебедин
Суддя Лебединського районного суду Сумської області Косолап В.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа виконавчий комітет Лебединської міської ради Сумської області про дотримання правил добросусідства шляхом визнання дій незаконними, зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа виконавчий комітет Лебединської міської ради Сумської області, у якій просить:
- визнати незаконними дії відповідачів щодо розташування тимчасової споруди на відстані 0,42 м від бічної межі земельних ділянок АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , не облаштування її системою відведення атмосферних опадів та складування дров з порушенням протипожежних норм;
- зобов`язати відповідачів, перемістити тимчасову споруду розташовану на відстані 0,42 м від бічної межі земельних ділянок АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 на відстані не менше 15 м від житлового будинку АДРЕСА_1 ;
- стягнути із відповідачів моральну шкоду в розмірі 4000,00 грн.
Суд залишає позовну заяву без руху як таку, що подана з порушенням ст. 175 ЦПК України, виходячи із наступного.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місце знаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Згідно з ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Крім того, відповідно до ч. 9 ст. 28 ЦПК України позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред`являються за місце знаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
Особа, в разі порушення її прав, свобод чи законних інтересів може звернутися до суду за захистом таких прав шляхом пред`явлення позову до відповідача. Відповідачем може бути особа, яка, на думку позивача, або відповідного правоуповноваженого суб`єкта, порушила, не визнала чи оспорила суб`єктивні права, свободи чи інтереси позивача. Відповідач притягається до справи у зв`язку з позовною вимогою, яка пред`являється до нього.
Так, у своєму позові ОСОБА_1 зазначає відповідачами ОСОБА_2 та ОСОБА_3 як відповідачів, оскільки останні є власниками сусідської садиби АДРЕСА_2 та безпосередньо на межі садиб збудували тимчасову споруду.
Однак, згідно з довідкою управління «Центр надання адміністративних послуг» виконавчого комітету Лебединської міської ради від 10.07.2023 № 899/12-27, ОСОБА_3 та ОСОБА_2 за адресою по АДРЕСА_2 не зареєстровані.
При цьому в позовній заяві не указані: реєстраційний номер облікової картки платника податків, номер і серія паспорта, номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідачів, що позбавляє суд встановити місце дійсної реєстрації відповідачів в тому числі засобами Єдиного державного демографічного реєстру та повідомити останніх про наявність у суді відповідної справи за їх участі.
Верховний Суд у постанові від 10.05.2023 по справі № 405/1117/20 вказав: «розгляд справи за відсутності учасника процесу, щодо якого немає відомостей про вручення йому судової повістки, є порушенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також грубим порушенням вимог статей 128-130, 223 ЦПК України.
Європейський суд з прав людини вказав, що принцип рівності сторін - один із складників ширшої концепції справедливого судового розгляду - передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом (GUREPKA v. UKRAINE (No. 2), № 38789/04, § 23, ЄСПЛ, від 08.04.2010). У пункті 26 рішення Європейського суду з прав людини від 15.05.2008 у справі «Надточій проти України» (заява № 7460/03) зазначено, що принцип рівності сторін - один із складників ширшої концепції справедливого судового розгляду - передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Направлення судом кореспонденції за зазначеною позивачем у позовній заяві адресою, за якою відповідач не проживає або не зареєстрований, не можна вважати належним повідомлення про розгляд справи.
Щодо кола відповідачів, слід звернути увагу на копію листа від 10.05.2023, доданого до позовної заяви, відповідно до змісту якого ОСОБА_4 на власній земельній ділянці ( АДРЕСА_2 ) розмістив тимчасову споруду для зберігання дров.
Однак пояснень стосовно того чому саме виконавчим комітетом проведена перевірка господарства АДРЕСА_2 , а про її результати повідомлено ОСОБА_4 , а не ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , позовна заява не містить.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме надати суду:
- відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків, номер і серію паспорта, номери засобів зв`язку, офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти ОСОБА_2 та ОСОБА_3 ;
- обґрунтування залучення до участі у справі в якості відповідачів ОСОБА_2 та ОСОБА_3 з огляду на зміст листа від 10.05.2023 № Г-414/02-15.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. 185 ЦПК України, суддя
у х в а л и в:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа виконавчий комітет Лебединської міської ради Сумської області про дотримання правил добросусідства шляхом визнання дій незаконними, зобов`язання вчинити дії залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу усунути недоліки поданої заяви у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити позивачу, що у разі неусуненя недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню позивачу.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Вадим КОСОЛАП
Суд | Лебединський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2023 |
Оприлюднено | 12.07.2023 |
Номер документу | 112100689 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: спори про самочинне будівництво |
Цивільне
Лебединський районний суд Сумської області
Косолап В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні