У Х В А Л А
12 липня2023 року м. Київ
Справа № 755/3642/14-ц
Провадження: № 22-ц/824/11125/2023
Київський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ: головуючого (судді-доповідача) Невідомої Т. О., суддів Нежури В. А., Головачова Я.В.,
розглянувши клопотання ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
у справі за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів», заінтересовані особи: Акціонерне товариство «Універсал Банк», Приватне підприємство «Дніпро-Авто», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про заміну сторони стягувача,
у с т а н о в и в:
Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 21 червня 2022 року заяву ТОВ «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів», заінтересовані особи: АТ «Універсал Банк», ПП «Дніпро-Авто», ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про заміну сторони стягувача задоволено.
Замінено стягувача АТ «Універсал Банк» його правонаступником ТОВ «Фінансова компанія «Європейська агенція з повернення боргів» у даній цивільній справі.
Не погоджуючись із рішенням суду, ОСОБА_2 подав апеляційну скаргу.
Постановою Київського апеляційного суду від 08 листопада 2022 року апеляційну скаргу задоволено частково. Ухвалу Дніпровського районного суду м. Києва від 21 червня 2022 року скасовано, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Постановою Верховного Суду від 26 квітня 2023 року касаційну скаргу ОСОБА_2 задоволено частково. Постанову Київського апеляційного суду від 08 листопада 2022 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 14 червня 2023 року справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні на 26 липня 2023 року на 12 годину 00 хвилин.
26 червня 2023 року на електронну пошту Київського апеляційного суду надійшло клопотання ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , у якому він просив забезпечити можливість приймати участь в судовому засіданні у режимі відеоконференції з Красногвардійським районним судом м. Дніпропетровськ. В заяві посилався на положення ст. 212 ЦПК України, згідно яких учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, та на норми ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», на підставі яких учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Вивчивши матеріали справи та перевіривши доводи заяви, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 43 ЦПК України учасники справи мають право подавати заяви чи клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Необхідність здійснення відеоконференції визначається з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які з поважних та незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Відповідно до ч. ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Приписами ч. 2 ст. 212 ЦПК України визначено, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно частини 5 статті 212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Відповідно до ч.ч. 7, 8 ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення. Судові засідання проводяться виключно в спеціально обладнаному для цього приміщенні суду - залі засідань, яке придатне для розміщення сторін та інших учасників судового процесу і дає змогу реалізовувати надані їм процесуальні права і виконувати процесуальні обов`язки.
За змістом ч. 6 ст. 212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
За змістом ч. 8 ст. 212 ЦПК України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
За змістом ч. 9 ст. 212 ЦПК України копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до положень п. 50 розділу ІІІ Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішення Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, передбачено, що суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом (частина п`ята статті 12 ЦПК України).
Враховуючи викладене, задля дотримання принципу розумності строків розгляду справи, колегія суддів вважає за можливе задовольнити клопотання ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про участь в судовому засіданні в режимі відео конференції та доручити Красногвардійському районному суду м. Дніпропетровськ забезпечити проведення судового засідання у режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 212 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Клопотання ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції задовольнити.
Доручити Красногвардійському районному суду м. Дніпропетровська (пр. Пушкіна, 77 Б, м. Дніпро, 49006) забезпечити проведення судового засідання, призначеного на 12 год. 00 хв. 26 липня 2023 року, за участю ОСОБА_1 в режимі відеоконференції з Київським апеляційним судом (03110, м. Київ вул. Солом`янська, 2-А).
ОСОБА_1 з`явитися до Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська за адресою: пр. Пушкіна, 77 Б, м. Дніпро, 49006 для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції о 12 год. 00 хв. 26 липня 2023 року.
Доручити відповідальній службовій особі Красногвардійського районного суду м. Дніпропетровська перевірити документи, що посвідчують особу ОСОБА_1 .
Роз`яснити, що ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання, є остаточною, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий Т. О. Невідома
Судді Я. В. Головачов
В. А. Нежура
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2023 |
Оприлюднено | 17.07.2023 |
Номер документу | 112203113 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Київський апеляційний суд
Невідома Тетяна Олексіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні