Справа № 638/4653/22
Провадження № 2-ві/638/12/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 липня 2023 року суддя Дзержинського районного суду м. Харкова Невеніцин Є.В., при прийнятті заяви ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про відвід судді по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Державного реєстратора виконавчого комітету Мереф`янської міської ради Харківського району Харківської області, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення, скасування запису щодо реєстрації, витребування майна, визнання договору дарування удаваним та недійсним,
Встановив:
ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 11.07.2023 року звернувся із заявою про відвід судді Яковлевої В.М. по справі №638/4653/22.
При прийнятті зазначеної заяви судом встановлено наступне.
Відповідно до положень ст. 182 ЦПК України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
Частиною 2 статті 183 ЦПК України визначено, що письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Статтею 131-2 Конституції України, визначено, що виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена
Частиною 2 ст.15 ЦПК України, передбачено, що представництво в суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом, крім випадків, установлених законом.
Такі випадки визначені, зокрема, ч.2 ст.60 ЦПК України якою визначено, що під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років та має цивільну процесуальну дієздатність.
Ухвалою судді Дзержинського районного суду м.Харкова Яковлевої В.М. 19.06.2023 року по справі №638/4653/22 відкрито загальне позовне провадження та справу призначено у підготовче судове засідання.
Таким чином, справа не визнана судом малозначною та розглядається в загальному порядку.
Зазначені положення не суперечать конституційній нормі щодо права особи на отримання професійної правничої допомоги. Законодавче закріплення доручення саме адвокатам представництва інтересів особи у справах, які не відносяться до категорії малозначних, внаслідок складності та істотності правових наслідків, покликане забезпечити дотримання прав та інтересів особи, їх належний захист та виконання завдань цивільного судочинства.
Таким чином, виходячи з положень ст.60 ЦПК України, ст.131-2 Конституції України представником по даній справі може бути лише адвокат.
Відповідно до ч. 4 ст. 62 ЦПК України повноваження адвоката, як представника, підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність».
Так, ОСОБА_1 , звертаючись до суду із заявою про відвід, надав копію довіреність на представництво інтересів ОСОБА_2 , повноважень на представництво у якості адвоката суду не надано.
Враховуючи викладене, подана суду заява про відвід судді підписана особою, яка не має повноважень як представник позивача на підписання та подання суду таких заяв від імені ОСОБА_2 , оскільки повноважень на представництво ОСОБА_2 у якості адвоката Кобцевим О.В. не надано, а відтак ОСОБА_1 не може бути представником позивача у даній справі у відповідності до положень ч. 1 ст. 60 ЦПК України.
Згідно з ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Керуючись ст.183 ЦПК України суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 про відвід судді по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Державного реєстратора виконавчого комітету Мереф`янської міської ради Харківського району Харківської області, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення, скасування запису щодо реєстрації, витребування майна, визнання договору дарування удаваним та недійсним повернути без розгляду.
Ухвала набираєзаконної силинегайно змоменту їїпідписання відповіднодо ч.2ст.261ЦПК Українита може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Є.В.Невеніцин
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2023 |
Оприлюднено | 18.07.2023 |
Номер документу | 112222123 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Невеніцин Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні