ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ПОЛТАВИ
Справа № 1 – 14/07
П О С Т А Н О В А
16 липня 2010 року Октябрський районний суд м. Полтави у складі:
головуючого - судді Савченка А.Г.
при секретарі Загорулько О.С.
за участю прокурора Попка О.В.
заявника ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання ОСОБА_1 про відновлення строку на подання апеляції на постанову Октябрського районного суду м. Полтави від 13 квітня 2007 року про закриття справи щодо нього, по якій він обвинувачувався у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. ч. 1 і 3 ст. 358 КК, на підставі статті 7 КПК України у зв’язку з зміною обстановки,
в с т а н о в и в :
Постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 13 квітня 2007 року кримінальну справу щодо ОСОБА_1, який обвинувачувався у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 191, ч. ч. 1 і 3 ст. 358 КК, закрито на підставі статті 7 КПК України у зв’язку з зміною обстановки.
6 квітня 2009 року з пропуском встановленого частиною 4 статті 282 КПК України строку до суду надійшла апеляція ОСОБА_1, в якій він просить поновити пропущений ним для подання апеляції строк, зазначаючи, що пропустив його тому, що після постановлення рішення перебував у стресовому стані та не розумів юридичних наслідків прийнятого рішення.
В судовому засіданні він наполягав на задоволенні клопотання, мотивуючи його тим, що строк на подачу апеляції пропустив з поважних причин, так як захисник, який брав участь у справі, невірно розтлумачив йому юридичні наслідки прийнятого рішення, чим ввів його в оману, що не дало йому можливості вчасно подати апеляцію на постанову.
Прокурор заперечував проти задоволення клопотання, зазначаючи, що ОСОБА_1 був присутнім в судовому засіданні, коли оголошувалась постанова та йому було відомо про зміст прийнятого рішення та порядок його оскарження, про що зазначено в самій постанові, яку він отримав.
Розглянувши клопотання ОСОБА_1 про відновлення строку на апеляційне оскарження, суд приходить до висновку про відсутність для цього підстав, оскільки він був присутнім при винесенні та оголошенні постанови та йому було роз’яснено порядок і строк її оскарження, в установлений законом строк він цього не зробив, в зв’язку з чим пропустив його без поважних причин. Крім того, про юридичні наслідки прийнятого рішення йому було відомо і зрозуміло з рішення суду від 13 листопада 2007 року по цивільній справі, по якій з нього на підставі оскаржуваної ним постанови було стягнуто завдані злочинами збитки. Тому твердження заявника про те, що йому були не зрозумілі юридичні наслідки прийнятого рішення суд розцінює як надумані, а отже не вбачає підстав для відновлення строку на апеляційне оскарження постанови. При прийнятті рішення суд виходить також і з того, що закон не пов’язує строк подачі апеляції з уясненням змісту прийнятого рішення учасниками процесу.
Керуючись ст. 353 КПК України, суд,
п о с т а н о в и в :
Відмовити ОСОБА_1 у відновленні строку на апеляційне оскарження постанови Октябрського районного суду м. Полтави від 13 квітня 2007 року і визнати апеляцію такою, що не підлягає розгляду.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області, який має право своєю ухвалою відновити пропущений строк, визнати апеляцію такою, що підлягає розгляду, i дати розпорядження суду першої інстанції щодо виконання ним вимог статті 351 КПК України.
Суддя А.Г. Савченко
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2010 |
Оприлюднено | 15.12.2022 |
Номер документу | 11277399 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Романець Лоліта Анатоліївна
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Романець Лоліта Анатоліївна
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Романець Лоліта Анатоліївна
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Савченко Анатолій Григорович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні