УХВАЛА
14 серпня 2023 року
м. Київ
Справа № 916/1194/22
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Багай Н. О. - головуючого, Дроботової Т. Б., Чумака Ю. Я.,
розглянувши заяву Приватної фірми "КОНТАКТ-92"
про повернення сплаченого судового збору за подання касаційної скарги до Верховного Суду
на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 07.06.2023 і рішення Господарського суду Одеської області від 30.01.2023 у справі
за позовом Комунального підприємства "ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ МІСТА ОДЕСИ"
до Приватної фірми "КОНТАКТ-92"
про стягнення 568 782,08 грн,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 12.07.2023 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Приватної фірми "КОНТАКТ-92" на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 07.06.2023 і рішення Господарського суду Одеської області від 30.01.2023 у справі № 916/1194/22. Матеріали касаційної скарги, в тому числі квитанцію до платіжної інструкції на переказ готівки від 22.06.2023 № СВ07532124/1, повернуто Приватній фірмі "КОНТАКТ-92".
Приватна фірма "КОНТАКТ-92" звернулася до Верховного Суду із заявою про повернення судового збору у сумі 17 064,00 грн, сплаченого при поданні касаційної скарги на постанову Південно-західного апеляційного господарського суду від 07.06.2023 і рішення Господарського суду Одеської області від 30.01.2023 у справі № 916/1194/22.
Колегія суддів, розглянувши подану заяву, дійшла висновку про її повернення зважаючи на таке.
Відповідно до частини 2 статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 7 Закону України "Про судовий збір" у разі повернення заяви або скарги сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду.
За змістом частини 2 статті 7 Закону України "Про судовий збір" у випадках, установлених пунктом 1 частини 1 цієї статті, судовий збір повертається в розмірі переплаченої суми; в інших випадках, установлених частиною 1 цієї статті, - повністю.
Клопотання про повернення судового збору може бути задоволене лише за умови надання суду відповідного платіжного доручення, згідно з яким суд повинен установити суму, що підлягає поверненню, переконатися у сплаті коштів на належні платіжні реквізити та їх зарахуванні до державного бюджету за розгляд саме тієї касаційної скарги, про відмову у відкритті касаційного провадження за якою постановлено Верховним Судом ухвалу від 12.07.2023.
Однак Приватна фірма "КОНТАКТ-92" до заяви про повернення судового збору не додала відповідного платіжного доручення.
Керуючись статтею 7 Закону України "Про судовий збір", статтями 123, 234 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
Заяву про повернення судового збору повернути Приватній фірмі "КОНТАКТ-92" без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Головуючий Н. О. Багай
Судді Т. Б. Дроботова
Ю. Я. Чумак
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2023 |
Оприлюднено | 15.08.2023 |
Номер документу | 112801211 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Багай Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні