КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м.ПОЛТАВИ
Справа №644/4917/17
Провадження № 2/552/1418/23
У Х В А Л А
22.08.2023 року Київський районний суд м. Полтави в складі:
головуючого судді Кузіної Ж.В.
секретаря судового засідання Лихошвай А.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання представника позивача ОСОБА_1 про призначення експертизи,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 про призначення повторної судово-почеркознавчої експертизи по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 про визнання договорів позики недійсними.
У судове засідання сторони та третя особа не з`явились, належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи, від відповідачів надійшла заява про розгляд справи в їх відсутність, неявка інших учасників справи невідома.
Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов до наступного висновку.
Судом установлено, що в провадженні перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , третя особа ОСОБА_6 про визнання недійсними договорів позики.
Представник позивача ОСОБА_1 в інтересах позивача ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про призначення по справі повторної судово-почеркознавчої експертизи.
Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви визначені у ст. 183 ЦПК України.
Так, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України);
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.
Згідно ч.1 ст. 58 ЦПК України сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Нормами ст.62ЦПК Українивизначено ,що повноваженняпредставників сторінта іншихучасників справимають бутипідтверджені такимидокументами - довіреністю фізичної або юридичної особи.
Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена нотаріально або, у визначених законом випадках, іншою особою.
Повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів:
1) довіреністю;
2) ордером, виданим відповідно доЗакону України"Про адвокатуру та адвокатську діяльність";
У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Статтею 64ЦПК Українеивизначено,що представник,який маєповноваження наведення справив суді,здійснює відімені особи,яку вінпредставляє,її процесуальніправа таобов`язки .Обмеження повноваженьпредставника навчинення певноїпроцесуальної діїмають бутизастережені увиданій йомудовіреності абоордері. Підстави і порядок припинення представництва за довіреністю визначаютьсяЦивільним кодексом України. Проприпинення представництваабо обмеженняповноважень представниказа довіреністюмає бутиповідомлено судшляхом поданняписьмової заяви. У разі припинення повноважень представника на здійснення представництва особи у справі представник не може бути у цій самій справі представником іншої сторони, третьої особи на іншій стороні або третьої особи із самостійними вимогами щодо предмета спору.
Аналогічні нормизакріплені ів ЦКУкраїни,а самезгідно ст.244ЦК Українипредставництво,яке грунтуєтьсяна договорі,може здійснюватисяза довіреністю. Довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Довіреність на вчинення правочину представником може бути надана особою, яку представляють (довірителем), безпосередньо третій особі.
Згідно п.1ч.1ст.248ЦК України представництвоза довіреністюприпиняється уразі: закінчення строку довіреності.
Матеріали справи містять довіреність ( а.с. 19 т.2) від 04 грудня 2018 року, яка посвідчена приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Харківської області Галіщевою О.А., видану Кузьменко Н.В. щодо уповноваження ОСОБА_1 представляти її інтереси та вести її справи. Довіреність видана строком на три роки до четвертого грудня 2021 року, тобто дія повноважень Воробйова В.В. на представництво ОСОБА_2 закінчилась 04.12.2021 року.
За правилами ч. 8ст. 62 ЦПК Україниу разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Клопотання не містить посилання на докази щодо наявності у ОСОБА_1 повноважень на звернення до суду в інтересах ОСОБА_2 .
З урахуванням викладеного, ОСОБА_1 не дотримався вимог закону щодо порядку подання письмового клопотання , визначених у ст. 62, ч. 1, 2 ст. 183 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
За таких підстав , клопотання ОСОБА_1 про призначення експертизи слід повернути останньому без розгляду.
Керуючись ст. 260 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання ОСОБА_1 про призначення експертизи повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Ж.В. Кузіна
Суд | Київський районний суд м. Полтави |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2023 |
Оприлюднено | 25.08.2023 |
Номер документу | 112989171 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Київський районний суд м. Полтави
Кузіна Ж. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні