606/1105/18
У Х В А Л А
Іменем України
31 серпня 2023 року м. Теребовля
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судуМалярчука В.В.
при секретарі Зіньковській Н.Д.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Теребовля заяву Теребовлянського районного відділу державної виконавчої служби у Тернопільському районі Тернопільської області про роз`яснення рішення суду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог: Теребовлянська міська рада Тернопільської області, ФОП ОСОБА_3 , Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області, про усунення порушень права власності на земельну ділянку, -
ВСТАНОВИВ:
Теребовлянський районний відділ державної виконавчої служби у Тернопільському районі Тернопільської області звернувся до суду із заявою про роз`яснення рішення Теребовлянського районного суду Тернопільської області від 17.12.2020 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог: Теребовлянська міська рада Тернопільської області, ФОП ОСОБА_3 , Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області, про усунення порушень права власності на земельну ділянку.
Мотивуючи тим,що урезолютивній частині рішенняТеребовлянського районногосуду Тернопільськоїобласті від17.12.2020року не зазначено якимчином ОСОБА_2 слід звільнитисамовільно зайнятуділянку розміром 0,0002га.,що знаходиться заадресою АДРЕСА_1 (ділянка за кадастровим номером 6125010100:03:003:0935) на якій розташований житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами.
Сторони у судове засідання не з`явились.
Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розглядові заяви про роз`яснення рішення.
Згідно ч. 1,2 ст.271 ЦПК України, за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання.
Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконано або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлено до примусового виконання.
Незрозумілим є рішення суду, в якому припускається декілька варіантів тлумачення, а приводом для роз`яснення рішення суду є утруднення чи неможливість його виконання.
У відповідності до пункту 21 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 «Про судове рішення у цивільній справі» роз`яснення рішення суду, можливе тоді, коли воно не містить недоліків, що можуть бути усунені лише ухваленням додаткового рішення, а є незрозумілим, що ускладнює його реалізацію. Зазначене питання розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Роз`яснення рішення не допускається, якщо воно виконане або закінчився установлений законом строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до виконання.
Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення.
Суд вважає, що рішення є чітким, зрозумілим, підстав для його роз`яснення суд не вбачає, а тому в задоволенні заяви слід відмовити.
Керуючись ст.271 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви Теребовлянського районного відділу державної виконавчої служби у Тернопільському районі Тернопільської області про роз`яснення рішення суду по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог: Теребовлянська міська рада Тернопільської області, ФОП ОСОБА_3 , Головне управління Держгеокадастру у Тернопільській області, про усунення порушень права власності на земельну ділянку відмовити.
Ухвала набирає законної сили через пятнадцять днів з дня підписання суддею, якщо не була подана апеляційна скарга. У разі подання апеляційної скарги, ухвала набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку, визначеному п.15.5 Розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України, до Тернопільського апеляційного суду шляхом подачі через суд першої інстанції, у 15-денний строк з дня підписання суддею, апеляційної скарги.
Головуючий:
Суд | Теребовлянський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2023 |
Оприлюднено | 18.09.2023 |
Номер документу | 113457311 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Цивільне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Малярчук В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні