Справа № 752/9451/22
Провадження № 1-кс/752/7495/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 вересня 2023 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна, подане в межах кримінального провадження №42022100000000184 від 10.05.2022, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111-2, ч. 2 ст. 110-2 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До слідчогосудді Голосіївського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна, подане в рамках кримінального провадження № 42022100000000184 від 10.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2, ч. 2 ст. 110-2 КК України у якому прокурор просить накласти арешт на майно, вилучене в ході обшуку в приміщенні офісу за місцем знаходження ПФ «Байпас» за адресою: м. Чернівці, вул. Івана Франка, офіс № 6, із забороною розпорядження та користування.
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчими відділу розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному № 42022100000000184 від 10.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2, ч. 2 ст. 110-2 КК України.
В ході слідства встановлено, що на території України незаконно здійснює діяльність група осіб, яка під виглядом закупівлі паливно-мастильних матеріалів в Молдові, Румунії та інших країнах, фактично займається пособництвом державі-агресору, фінансуванням дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.
Так, ПФ «Байпас», яке зареєстроване у м. Чернівці, вул. Лесина Василя, 4, у період з 2022 по теперішній час здійснює імпортні операції нафтопродуктів (дизельне паливо, бензин) від ряду компаній нерезидентів, серед яких: PARCUL DE AUTOBUZE SI TAXIMETRE NR.9 OR.BRICENI S.R.L. (5916502, Молдова). Згідно отриманих даних в період з 18.04.2022 по 19.01.2023 службовими особами ПФ «Байпас» в адресу вказаній компанії нерезиденту перераховано 1,26 млрд. грн. в якості оплати по контракту. Крім того, згідно отриманих даних компанія PARCUL DE AUTOBUZE SI TAXIMETRE NR.9 OR.BRICENI S.R.L. не являється виробником вказаних нафтопродуктів та здійснює їх придбання у підприємств, зареєстрованих в рф та рб з подальшою підміною документів щодо їх походження під виглядом надходження від країн ЄС.
Також PARCUL DE AUTOBUZE SI TAXIMETRE NR.9 OR.BRICENI S.R.L. та ПФ «Байпас» є пов`язаними між собою, господарська діяльність яких контролюється одними особами.
Так, кінцевими бенефіціарними власниками ПФ «Байпас» є ОСОБА_4 , громадянин Румунії, проживає у Республіка Молдова та ОСОБА_5 , громадянин США.
Фактичне керівництво фінансово-господарською діяльністю ПФ «Байпас» здійснює ОСОБА_4 та ОСОБА_6 . Директором ПФ «Байпас» є ОСОБА_7 . Головним бухгалтером ПФ «Байпас» є ОСОБА_8 .
Разом з цим, до числа засновників PARCUL DE AUTOBUZE SI TAXIMETRE NR.9 OR.BRICENI S.R.L. входять ОСОБА_6 та ОСОБА_4 .
Крім того, встановлено, що фактичними власниками ПФ «Байпас» у незаконній діяльності використовують підконтрольні підприємства, податкова звітність яких подається з однієї ІР-адреси, серед яких: ТОВ «Транспорт Люкс Плюс» (код ЄДРПОУ 44611159), директор ОСОБА_9 , засновник Поп Іон, ТОВ «Вав-Стоун Енерджі» (код ЄДРПОУ 44869658), директором та власником якого являється ОСОБА_9 . Також, протягом 2022 року з метою обготівкування грошових коштів та подальшої їх легалізації, службовими особами ПФ «Байпас» на рахунки підконтрольного підприємства ТОВ «Транспорт Люкс Плюс» здійснювалось перерахування понад 5 млн. грн. в якості фінансової допомоги.
Таким чином, фактичні власники вказаних підприємств, придбаваючи нафтопродукти російського та білоруського виробництва, здійснюють господарську діяльність в інтересах юридичних осіб рф та рб. В подальшому, службові особи ПФ «Байпас», придбані нафтопродукти реалізовують на території України фізичним та юридичним особам.
Також, згідно відомостей з офіційного майданчику «Прозоро» у період 2022 року ПФ «Байпас» являлось переможцем ряду тендерних процедур стосовно постачання нафтопродуктів в адресу бюджетних установ (ДП "Путильське лісове господарство" на суму 620 тис. грн., Вікнянська Сільська Рада Заставнівського району Чернівецької області на сума 115 тис. грн, інші). Крім того, встановлено, що ряд підприємств, в адресу яких здійснюється постачання нафтопродуктів ПФ «Байпас», серед яких: ТОВ "ТД-Євро нафта", ТОВ "Нафтобізнес контракт", ТзОВ "Шипленд" є переможцями тендерних процедур щодо придбання нафтопродуктів за бюджетні кошти в адресу бюджетних установ.
При цьому, отримано дані, які свідчать, що службовими особами ПФ «Байпас» здійснювалось перерахування грошових коштів в адресу ПП "Оіл старт" на суму близько 10 млн. грн. без ПДВ, що містить ознаки «ризиковості» та являється фігурантом кримінального провадження (Справа № 757/34761/22-к), що ймовірно призводить до розтрати та привласнення бюджетних коштів.
Також встановлено, що службовими особами ПФ «Байпас» здійснюється реалізація нафтопродуктів в адресу підприємств, що містять ознаки «ризиковості» та які являються фігурантами кримінальних проваджень, серед яких: ТОВ "Деніпром", ТОВ "Стіл рівейл", ТОВ "Юкас Петроліум", ТОВ "Юнірон", що свідчить про реалізацію нафтопродуктів за готівкові кошти без відображення в бухгалтерському та податковому обліках, що ймовірно призводить до ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.
При цьому, підприємством ПФ «Байпас» декларуються наступні об`єкти: АЗС 4 шт., паливний склад 4 шт., земельна ділянка 3 шт., офіс 2 шт., автоцистерна 1 шт., паливно заправний комплекс 1 шт., що свідчить про відсутність достатньої матеріально-технічної бази для зберігання такої кількості придбаних нафтопродуктів.
Поряд з цим, у період 2022 року службовими особами ПФ «Байпас» відображається реалізація нафтопродуктів в адресу наступних підприємств: ТОВ "Альянс Холдинг" на суму 738 млн. грн., ТОВ "Нова 2022" на суму 23,6 млн. грн., ТОВ "Захід Оіл Сервіс" на суму 4 млн. грн., ТзОВ "Шипленд" на суму 5 млн. грн., ТОВ "Деніпром" на суму 6,2 млн. грн., ТОВ "ТД-Євро нафта" на суму 50 млн. грн., ТОВ "Стіл Рівейл" на суму 4,5 млн. грн., ТОВ "Вінол" на суму 4 млн. грн., ПП "Вівчарик" на суму 4,6 млн. грн., ТОВ "Вог ресурс" на суму 4,5 млн. грн., ТОВ "Нафтобізнес контракт" на суму 27,3 млн. грн., ТОВ "Скорпіон 2019" на суму 17 млн. грн., ТОВ "Спектр Ойл" на суму 7 млн. грн., ТОВ "Екосорб" на суму 5,3 млн. грн., ПП «Оіл старт» на суму 9,2 млн. грн., ТОВ "Солар ойл" на суму 19 млн. грн., ТзОВ "Марсаш" на суму 35,4 млн. грн., ТОВ "Техно-Нафта Плюс" на суму 9,3 млн. грн., ТзОВ "Євро дизель імпорт" на суму 14 млн. грн., ТОВ "Магнум енерджі" на суму 20,6 млн. грн., ТОВ "Сан ойл трейдінг" на суму 4,8 млн. грн., ТОВ "Торгіон" на суму 4 млн. грн., ТОВ "Ойл-ікс" на суму 16,5 млн. грн., ТзОВ "Вайтскейп лімітед» на суму 5 млн. грн., ТОВ "Манго-груп" на суму 26,8 млн. грн., ПП "Лон" на суму 6,5 млн. грн., ТОВ "Нафтогруппа-2005"на суму 11 млн. грн., ПП "Адіс" на суму 20 млн. грн., ТОВ "Немирів Нафтобаза" на суму 10,4 млн. грн., ТОВ "Люстдорф" на суму 7 млн. грн., ПП "Ескон" на суму 8 млн. грн., ТОВ "Юкас Петроліум" на суму 1,3 млн. грн., ТОВ "Юнірон" на суму 1,9 млн. грн.
Встановлено, що реалізація на не платників ПДВ за вказаний період здійснена на суму 223 млн. грн.
У кримінальному провадженні скеровувались запити до ТОВ Торговий Дім Євро Нафта, ТОВ «ДЕНІПРОМ», ПФ «Байпас» з метою витребування копій документів. Однак, будь-якої відповіді не надано.
Також, з метою виконання вимог ст.2 КПК України, в ході слідства проведено відбір зразків паливно-мастильних матеріалів з автозаправних станцій, на які здійснюється постачання підприємством ПФ «Байпас» та залучено Державне підприємство «Державна паливна компанія МАСМА» для проведення експертного дослідження.
Згідно Експертного висновку ДП «МАСМА» №220 від 21.07.2023 встановлено, що для всіх досліджених зразків палив дизельних можна припустити, що паливо дизельне було вироблене із важких сирних нафт типу «Urals» (російська марка експортної нафтової суміші).
Крім того, згідно Експертного висновку №221 від 21.07.2023 встановлено, що надані для проведення досліджень зразки палив дизельних за фізико-хімічними показниками не відповідають вимогам Технічного регламенту щодо вимог до автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив, затвердженою постановою КМУ від 01.08.2013 №927 та 7687. Для ідентифікації бензинів автомобільних за країною походження потрібні дослідження з використанням сучасних газових капілярних і рідинних хроматографів з використанням оригінальних зразків сирих нафт, які переробляються на виробничих потужностях конкретних нафтопереробних заводів (НПЗ), а також безпосередньо автомобільних палив, які виробляються на цих НПЗ.
21.08.2023слідчим суддеюГолосіївського районногосуду м.Києва наданодозвіл наобшук вприміщенні офісуза місцемзнаходженння ПФ«Байпас» заадресою:м.Чернівці,вул.Івана Франка, офіс№ 6, з метою відшукування речей та документів.
13.09.2023 в період часу із 11 год. 20 хв. по 20 год. 30 хв. в приміщенні офісу за місцем знаходженння ПФ «Байпас» за адресою: м. Чернівці, вул. Івана Франка, офіс № 6, слідчим групи слідчих у даному кримінальному провадженні проведено обшук, в ході проведення якого виявлено та вилучено: п апка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» оптова торгівля квітень травень 2022; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» оптова торгівля червень 2022; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» оптова торгівля жовтень 2022; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Вересень Байпас»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас березень 2023»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас квітень 2023»; папка чорного кольору з копіями документів перевізника та посадові інструкції; видаткові накладні, рахунки-фактури, відомості про виплату готівки, договори про надання поворотно фінансової документації за 2017 рік, контракти, копія паспорту громадянина України у кількості 98 паперів, скріплених чорним біндером; папка-накопичувач з видатковими накладними за грудень 2022 року; папка накопичувач зеленого кольору з видатковими накладними за листопад 2022; папка-накопичувач зеленого кольору з документами стосовно імпорту палива компанії «Байпас»; папка-накопичувач зеленого кольору з документами та написом «Байпас оптова торгівля липень 2022»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Банк» «Байпас 311, 3113, 3120; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас Договори 2022 Вінниця»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас документи»; папка-накопичував жовтого кольору з договорами; папка для паперу білого кольору з написом «Байпас різні документи, (Вінниця) відправити і мають забрати»; папка справа білого кольору з написом «Акт звірок ПФ «Байпас» 2021-2022»; папка для паперів білого кольору з написом «договори без руху»; папка-накопичувач синього кольору з написом «червень, липень, серпень»; папка білого кольору «Справа» з написом «Байпас 2022 непідписані документи»; папка зеленого кольору швидкосшивач з написом «Байпас перевірка»; два аркуші паперу формату А4 з відтиском печаток «Голва 40997746», «Груп с/р 42340450», «Жемчужина 2008», «Аркан «Юнік Оіл», «Укрір 48303617», «СОВ РОЗ 37416579», «Барель Буковина 34803124», Девіцой Роміна Георгіївна 3387916809», «Детокст Трейд 39948528», «ТМС СРЛ 412543657», «Торгова Група «Інтертрейд 42588406», «За справедливість і права 37416867», «Костинці фрукт 42777288», «Оптом АВС 43195815», «Санрайз Стиль 37096243», МПП «Ромашка» 14263950»; файли з документами ПФ «Байкас» видаткові накладні за березень 2023; папка накопичувач фіолетового кольором з написом «ВМБ Байпас вересень 2023»; папка чорного кольору «Action Case» з документами ПФ «Байпас» з видатковими накладними за травень, лютий, квітень, березень, 2023 року; папка-накопичувач бордового кольору з написом «ВМБ «Байпас» серпень 2023 року з видатковими документами; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «ВМБ «Байпас» липень 2023; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» договори 2023 року; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «контракти Байпас»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Банк Байпас» 311, 3113, 3120, 3112, 3114» 2023 рік; три файли з документацією ПФ «Байпас» за серпень 2023 рік, червень 2023 рік (видаткова накладна, рахунки, витяг щодо обсягу пального або спирту етилового на який платник має право зареєструвати акцизи (накл.) розрахунки, корегування на акцизних накладних); файли з документами, а саме опис документів, що надаються заявником на проведення державної реєстрації в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб; аркуш паперу А4 з відтиском печаток «ВВ-Транс Логістик» 44914155 «Сіль Груп» 41243654», «Фермер Захід 39510350», «Італія фоод 39158919», «Агролідер Дністер 39998783», «Сіль груп плюс 44671066»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас 2023» роздріб, опт, заправка; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас лютий 2023»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас березень видаткові квітень-травень»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас заяви січень-лютий»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас січень 2023»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас видаткові січень-лютий 2023»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Видаткові на підпис»; папка-накопичувач червоного кольору з написом «Байпас травень 2023»; папка для паперів білого кольору з написом «Байпас поточні документи 2022»; папка-накопичувач «Справа» з написом «Червень 2023 Байпас»; папка-швидкосшивач «Справа» з написом «Байпас травень»; папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з написом «Липень-серпень Байпас видат. та рах.»; папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з прошитими документами; папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з актами, угодами, видатковими накладними; папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з написом «Байпас прихід копії»; папка синього кольору «Сихтел» з видатковими накладними серпень 2023; 6 файлів з наступною документацією: видаткова накладна №6-37 від 07.09.2023, видаткова накладна за серпень-вересень; папка-накопичувач синього кольору з написом «Байпас січень-грудень 2022»; довіреність на ПОП ІОН на 2-х арк; договір оренди приміщення №2 ФОП ОСОБА_10 ; бухгалтерська документація ПФ «Байлас», а саме рахунки клієнта, поворотні накладні, реєстри документів за серпень 2022, товарно-транспортна накладна №664, видаткова накладна за квітень 2023, березень 2023, травень 2023; два аркуші паперу формату А4 з відтисками наступних печаток: «Підприємець ОСОБА_11 2562316995», «сільськогосподарський виробничий кооператив ім. О. Кобилянської» 80360754, «Онуоіл 44757153», «Олтрансглобал 43883273», «Фінюк Степан Іванович 3084623879», «Агротех-стор 38791521 №1»; грошові кошти в сумі 900 (дев`ятсот) доларів США; грошові кошти в сумі 203000 (двісті три тисячі) гривень; грошові кошти в сумі 600000 (шістсот тисяч) гривень; грошові кошти в сумі 152000 (сто п`ятдесят дві тисячі) гривень; флеш накопичувач на 16 гігабайт, на який за участю ОСОБА_8 із особистого комп`ютера скопійовано інформацію в електронному вигляді стосовно ПФ «Байпас», а також вивантажено з месенджера «телеграм» інформацію про листування із іншими особами, які мають значення до КП (месенджер зареєстровано на номер мобільного оператора зв`язку України за наступним номером НОМЕР_1 .
Прокурор зазначає, що в ході обшуків органом досудового розслідування прийнято рішення про необхідність у вилучені вказаних речей, документів, коштів для забезпечення подальшого повного, всебічного та об`єктивного розслідування вказаного кримінального провадження, а також з`ясування об`єктивної істини по справі, в результаті чого вони були вилучені. Вказані речі, документи, кошти будуть використані під час проведення експертиз, допитів свідків та інших слідчих та процесуальних діях та до яких може бути застосована спеціальна конфіскація.
14.09.2023 постановою слідчого вищезазначені речі, документи, кошти визнано речовими доказами у вказаному кримінальному провадженні.
Зазначені речі, документи, кошти мають доказове значення у кримінальному провадженні, містять ознаки речових доказів, оскільки містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Оригінали вказаних речей необхідні для проведення судових експертиз у кримінальному провадженні.
Метою арешту майна є забезпечення збереження речових доказів та спеціальної конфіскації.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення.
Прокурор зазначає, що у сторони обвинувачення є підстави вважати, що незастосування заборони або користування та розпорядження вилученим майном призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
На підставі зазначеного прокурор просить про задоволення клопотання.
Прокурор в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність, клопотання підтримав, просив задовольнити.
Власник майна в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.
Відповідно до положень ч. 4 ст. 107 КПК України, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання з таких підстав.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Правовою підставою арешту майна є положення ст. 170 КПК України.
Згідно з ч. 1 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, що передбачено п.1 ч.2 ст. 170 КПК України. У цьому випадку за правилами ч. 3 ст. 170 КПК України арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
У статті 98 КПК України визначені такі критерії щодо речових доказів: матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Слідчим суддею встановлено, що слідчими відділу розслідування злочинів в сфері господарської та службової діяльності слідчого управління Національної поліції у місті Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному № 42022100000000184 від 10.05.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2, ч. 2 ст. 110-2 КК України.
13.09.2023, на підставі ухвали слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва від 21.08.2023, за в приміщенні офісу за місцем знаходженння ПФ «Байпас» за адресою: м. Чернівці, вул. Івана Франка, офіс № 6 , проведено обшук, в ході якого виявлено та вилучено: папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» оптова торгівля квітень травень 2022; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» оптова торгівля червень 2022; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» оптова торгівля жовтень 2022; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Вересень Байпас»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас березень 2023»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас квітень 2023»; папка чорного кольору з копіями документів перевізника та посадові інструкції; видаткові накладні, рахунки-фактури, відомості про виплату готівки, договори про надання поворотно фінансової документації за 2017 рік, контракти, копія паспорту громадянина України у кількості 98 паперів, скріплених чорним біндером; папка-накопичувач з видатковими накладними за грудень 2022 року; папка накопичувач зеленого кольору з видатковими накладними за листопад 2022; папка-накопичувач зеленого кольору з документами стосовно імпорту палива компанії «Байпас»; папка-накопичувач зеленого кольору з документами та написом «Байпас оптова торгівля липень 2022»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Банк» «Байпас 311, 3113, 3120; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас Договори 2022 Вінниця»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас документи»; папка-накопичував жовтого кольору з договорами; папка для паперу білого кольору з написом «Байпас різні документи, (Вінниця) відправити і мають забрати»; папка справа білого кольору з написом «Акт звірок ПФ «Байпас» 2021-2022»; папка для паперів білого кольору з написом «договори без руху»; папка-накопичувач синього кольору з написом «червень, липень, серпень»; папка білого кольору «Справа» з написом «Байпас 2022 непідписані документи»; папка зеленого кольору швидкосшивач з написом «Байпас перевірка»; два аркуші паперу формату А4 з відтиском печаток «Голва 40997746», «Груп с/р 42340450», «Жемчужина 2008», «Аркан «Юнік Оіл», «Укрір 48303617», «СОВ РОЗ 37416579», «Барель Буковина 34803124», Девіцой Роміна Георгіївна 3387916809», «Детокст Трейд 39948528», «ТМС СРЛ 412543657», «Торгова Група «Інтертрейд 42588406», «За справедливість і права 37416867», «Костинці фрукт 42777288», «Оптом АВС 43195815», «Санрайз Стиль 37096243», МПП «Ромашка» 14263950»; файли з документами ПФ «Байкас» видаткові накладні за березень 2023; папка накопичувач фіолетового кольором з написом «ВМБ Байпас вересень 2023»; папка чорного кольору «Action Case» з документами ПФ «Байпас» з видатковими накладними за травень, лютий, квітень, березень, 2023 року; папка-накопичувач бордового кольору з написом «ВМБ «Байпас» серпень 2023 року з видатковими документами; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «ВМБ «Байпас» липень 2023; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» договори 2023 року; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «контракти Байпас»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Банк Байпас» 311, 3113, 3120, 3112, 3114» 2023 рік; три файли з документацією ПФ «Байпас» за серпень 2023 рік, червень 2023 рік (видаткова накладна, рахунки, витяг щодо обсягу пального або спирту етилового на який платник має право зареєструвати акцизи (накл.) розрахунки, корегування на акцизних накладних); файли з документами, а саме опис документів, що надаються заявником на проведення державної реєстрації в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб; аркуш паперу А4 з відтиском печаток «ВВ-Транс Логістик» 44914155 «Сіль Груп» 41243654», «Фермер Захід 39510350», «Італія фоод 39158919», «Агролідер Дністер 39998783», «Сіль груп плюс 44671066»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас 2023» роздріб, опт, заправка; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас лютий 2023»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас березень видаткові квітень-травень»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас заяви січень-лютий»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас січень 2023»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас видаткові січень-лютий 2023»; папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Видаткові на підпис»; папка-накопичувач червоного кольору з написом «Байпас травень 2023»; папка для паперів білого кольору з написом «Байпас поточні документи 2022»; папка-накопичувач «Справа» з написом «Червень 2023 Байпас»; папка-швидкосшивач «Справа» з написом «Байпас травень»; папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з написом «Липень-серпень Байпас видат. та рах.»; папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з прошитими документами; папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з актами, угодами, видатковими накладними; папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з написом «Байпас прихід копії»; папка синього кольору «Сихтел» з видатковими накладними серпень 2023; 6 файлів з наступною документацією: видаткова накладна №6-37 від 07.09.2023, видаткова накладна за серпень-вересень; папка-накопичувач синього кольору з написом «Байпас січень-грудень 2022»; довіреність на ПОП ІОН на 2-х арк; договір оренди приміщення №2 ФОП ОСОБА_10 ; бухгалтерська документація ПФ «Байлас», а саме рахунки клієнта, поворотні накладні, реєстри документів за серпень 2022, товарно-транспортна накладна №664, видаткова накладна за квітень 2023, березень 2023, травень 2023; два аркуші паперу формату А4 з відтисками наступних печаток: «Підприємець ОСОБА_11 2562316995», «сільськогосподарський виробничий кооператив ім. О. Кобилянської» 80360754, «Онуоіл 44757153», «Олтрансглобал 43883273», « ОСОБА_12 3084623879», «Агротех-стор 38791521 №1»; грошові кошти в сумі 900 (дев`ятсот) доларів США; грошові кошти в сумі 203000 (двісті три тисячі) гривень; грошові кошти в сумі 600000 (шістсот тисяч) гривень; грошові кошти в сумі 152000 (сто п`ятдесят дві тисячі) гривень; флеш накопичувач на 16 гігабайт, на який за участю ОСОБА_8 із особистого комп`ютера скопійовано інформацію в електронному вигляді стосовно ПФ «Байпас», а також вивантажено з месенджера «телеграм» інформацію про листування із іншими особами, які мають значення до КП (месенджер зареєстровано на номер мобільного оператора зв`язку України за наступним номером НОМЕР_1 .
14.09.2023 постановою слідчого вилучені під час обшуку речі, документи та кошти визнані речовими доказами у кримінальному провадженні № 42022100000000184 від 10.05.2022, що підтверджується матеріалами справи.
14.09.2023 та 18.09.2023 слідчим проведено огляд вилучених під час обшуку документів та флеш накопичувача на якому міститься виважена із робочого комп`ютера ОСОБА_8 інформація, що підтверджується наявними в матеріалах справи протоколами огляду.
Постановою прокурора від 18.09.2023 у кримінальному провадженні залучено в якості спеціаліста співробітників Департаменту запобігання фінансовим операціям, пов`язаних легалізацією доходів одержаних злочинним шляхом Державної податкової служби України для участі у проведенні перевірки (дослідження) окремих питань фінансово-господарської діяльності БФ «Байпас» за період з 01.01.2022 по теперішній час, що підтверджується наявними в матеріалах справи відомостями.
Матеріалами клопотання обґрунтовано,щозазначені речі, документи та кошти містять чи можуть містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, яке розслідується у даному кримінальному провадженні.
Таким чином, зазначене майно відповідає ознакам, зазначеним в ч.1 ст. 98 КПК України, і має значення речових доказів.
Слідчим суддею встановлено, що заявлена прокурором мета щодо збереження речових доказів, може бути досягнута шляхом застосування саме такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна.
Щодо розумності та співрозмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, слідчий суддя враховує, що вказані критерії є оціночними поняттями та визначаються на розсуд слідчого судді.
Відповідно до статті 1 Протоколу 1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, будь-яке обмеження права власності повинно здійснюватися, зокрема, на умовах, передбачених законом. Водночас, обмеження права власності має переслідувати законну мету за допомогою засобів, які є пропорційними меті (Beyeler проти Італії (Рішення Великої Палати від 5 січня 2000 року, заява № 33202/96, параграф 107). Будь-яке втручання державного органу у право на мирне володіння майном повинно забезпечувати «справедливий баланс» між загальним інтересом суспільства та вимогами захисту основоположних прав конкретної особи (серед інших, James та інші проти Сполученого Королівства (Рішення від 21 лютого 1986 року, заява № 8793/79, параграф 50).
Прокурором доведено, що вилучені 13.09.2023 під час обшуку вищезазначені речі, документи та кошти можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а застосування такого заходу забезпечення, як арешт майна, сприятиме досягненню мети щодо всебічного, повного та неупередженого досудового розслідування та забезпечення збереження речових доказів.
Накладення арешту на майно не є припиненням права власності на нього або позбавленням таких прав, а носить тимчасовий характер застосування цього заходу забезпечення кримінального провадження, тому відповідні обмеження є розумними і співмірними з огляду на завдання кримінального провадження.
Слідчий суддя дійшов висновку про достатність підстав вважати, що в разі не застосування запобіжного заходу у виді арешту майна, існують ризики приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна, яке має значення для досудового розслідування.
Доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна слідчий суддя не встановив.
Отже, на цьому етапі кримінального провадження потреби досудового розслідування виправдовують таке втручання у права та інтереси власника майна, оскільки, завдяки цьому заходу забезпечення кримінального провадження може бути виконане завдання, для виконання якого прокурор звернувся із клопотанням.
У разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, зокрема, заборону, обмеження розпоряджатися або користуватися майном у разі їх передбачення та вказівку на таке майно (ч. 5 ст. 173 КПК України).
Враховуючи те, що правовою підставою для накладення арешту на майно у цьому кримінальному провадженні є забезпечення збереження речових доказів, а також доведеність прокурором існування достатніх підстав вважати, що не накладення арешту на майно, зазначене у клопотанні, може призвести до його можливого приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, у зв`язку з чим не буде досягнута дієвість даного кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку, що заборона розпорядження та користування майном виправдовує у цьому випадку ступінь втручання у право власності особи.
З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 132, 170-173, 175, 309, 395, 372, 376 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Київської міської прокуратури ОСОБА_3 про арешт майна, подане в межах кримінального провадження №42022100000000184 від 10.05.2022, задовольнити.
Накласти арештна вилучене майно 13.09.2023 під час проведення обшуку в приміщенні офісу за місцем знаходженння ПФ «Байпас», за адресою: м. Чернівці, вул. Івана Франка, офіс № 6, а саме:
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» оптова торгівля квітень травень 2022;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» оптова торгівля червень 2022;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» оптова торгівля жовтень 2022;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Вересень Байпас»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас березень 2023»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас квітень 2023»;
-папка чорного кольору з копіями документів перевізника та посадові інструкції;
-видаткові накладні, рахунки-фактури, відомості про виплату готівки, договори про надання поворотно фінансової документації за 2017 рік, контракти, копія паспорту громадянина України у кількості 98 паперів, скріплених чорним біндером;
-папка-накопичувач з видатковими накладними за грудень 2022 року;
-папка накопичувач зеленого кольору з видатковими накладними за листопад 2022;
-папка-накопичувач зеленого кольору з документами стосовно імпорту палива компанії «Байпас»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з документами та написом «Байпас оптова торгівля липень 2022»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Банк» «Байпас 311, 3113, 3120;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас Договори 2022 Вінниця»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас документи»
-папка-накопичував жовтого кольору з договорами;
-папка для паперу білого кольору з написом «Байпас різні документи, (Вінниця) відправити і мають забрати»;
-папка справа білого кольору з написом «Акт звірок ПФ «Байпас» 2021-2022»;
-папка для паперів білого кольору з написом «договори без руху»;
-папка-накопичувач синього кольору з написом «червень, липень, серпень»;
-папка білого кольору «Справа» з написом «Байпас 2022 непідписані документи»;
-папка зеленого кольору швидкосшивач з написом «Байпас перевірка»;
-два аркуші паперу формату А4 з відтиском печаток «Голва 40997746», «Груп с/р 42340450», «Жемчужина 2008», «Аркан «Юнік Оіл», «Укрір 48303617», «СОВ РОЗ 37416579», «Барель Буковина 34803124», Девіцой Роміна Георгіївна 3387916809», «Детокст Трейд 39948528», «ТМС СРЛ 412543657», «Торгова Група «Інтертрейд 42588406», «За справедливість і права 37416867», «Костинці фрукт 42777288», «Оптом АВС 43195815», «Санрайз Стиль 37096243», МПП «Ромашка» 14263950»;
-файли з документами ПФ «Байкас» видаткові накладні за березень 2023;
-папка накопичувач фіолетового кольором з написом «ВМБ Байпас вересень 2023»;
-папка чорного кольору «Action Case» з документами ПФ «Байпас» з видатковими накладними за травень, лютий, квітень, березень, 2023 року;
-папка-накопичувач бордового кольору з написом «ВМБ «Байпас» серпень 2023 року з видатковими документами;
- папка-накопичувач зеленого кольору з написом «ВМБ «Байпас» липень 2023;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас» договори 2023 року;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «контракти Байпас»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Банк Байпас» 311, 3113, 3120, 3112, 3114» 2023 рік;
-три файли з документацією ПФ «Байпас» за серпень 2023 рік, червень 2023 рік (видаткова накладна, рахунки, витяг щодо обсягу пального або спирту етилового на який платник має право зареєструвати акцизи (накл.) розрахунки, корегування на акцизних накладних);
-файли з документами, а саме опис документів, що надаються заявником на проведення державної реєстрації в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб;
- аркуш паперу А4 з відтиском печаток «ВВ-Транс Логістик» 44914155 «Сіль Груп» 41243654», «Фермер Захід 39510350», «Італія фоод 39158919», «Агролідер Дністер 39998783», «Сіль груп плюс 44671066»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас 2023» роздріб, опт, заправка;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас лютий 2023»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас березень видаткові квітень-травень»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас заяви січень-лютий»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас січень 2023»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Байпас видаткові січень-лютий 2023»;
-папка-накопичувач зеленого кольору з написом «Видаткові на підпис»;
-папка-накопичувач червоного кольору з написом «Байпас травень 2023»;
-папка для паперів білого кольору з написом «Байпас поточні документи 2022»;
-папка-накопичувач «Справа» з написом «Червень 2023 Байпас»;
-папка-швидкосшивач «Справа» з написом «Байпас травень»;
-папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з написом «Липень-серпень Байпас видат. та рах.»;
-папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з прошитими документами;
-папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з актами, угодами, видатковими накладними;
-папка-швидкосшивач білого кольору «Справа» з написом «Байпас прихід копії»;
-папка синього кольору «Сихтел» з видатковими накладними серпень 2023;
-6 файлів з наступною документацією: видаткова накладна №6-37 від 07.09.2023, видаткова накладна за серпень-вересень;
-Папка-накопичувач синього кольору з написом «Байпас січень-грудень 2022»;
-довіреність на ПОП ІОН на 2-х арк;
-договір оренди приміщення №2 ФОП ОСОБА_10 ;
-бухгалтерська документація ПФ «Байлас», а саме рахунки клієнта, поворотні накладні, реєстри документів за серпень 2022, товарно-транспортна накладна №664, видаткова накладна за квітень 2023, березень 2023, травень 2023;
-два аркуші паперу формату А4 з відтисками наступних печаток: «Підприємець ОСОБА_11 2562316995», «сільськогосподарський виробничий кооператив ім. О. Кобилянської» 80360754, «Онуоіл 44757153», «Олтрансглобал 43883273», «Фінюк Степан Іванович 3084623879», «Агротех-стор 38791521 №1»;
-грошові кошти в сумі 900 (дев`ятсот) доларів США;
-грошові кошти в сумі 203000 (двісті три тисячі) гривень;
-грошові кошти в сумі 600000 (шістсот тисяч) гривень;
-грошові кошти в сумі 152000 (сто п`ятдесят дві тисячі) гривень;
-флеш накопичувач на 16 гігабайт, на який за участю ОСОБА_8 із особистого комп`ютера скопійовано інформацію в електронному вигляді стосовно ПФ «Байпас», а також вивантажено з месенджера «телеграм» інформацію про листування із іншими особами, які мають значення до КП (месенджер зареєстровано на номер мобільного оператора зв`язку України за наступним номером НОМЕР_1 , із забороною розпорядження та користування.
Ухвала про арешту майна підлягає негайному виконанню після її оголошення прокурором, слідчим у кримінальному провадженні.
Ухвала слідчогосудді можебути оскарженапротягом п`ятиднів здня їїоголошення безпосередньодо Київськогоапеляційного суду. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Повний текст ухвали проголошено 02.10.2023 р. о 17.10 год.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2023 |
Оприлюднено | 30.04.2024 |
Номер документу | 113889845 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні