Справа № 366/2788/23
Провадження № 2/366/501/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
3 жовтня 2023 року смт. Іванків
Іванківський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді Гончарука О.П.,
при секретарі Іванової І.С.,
за участю позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши заяву представника відповідача ОСОБА_2 про відвід судді Гончарука О.П. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», треті особи: Державне підприємство «Іванківське лісове господарство, Служба у справах дітей і сім`ї Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області, ОСОБА_3 про визнання відмови в приватизації квартири неправомірною, визнання права на приватизацію та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
13 вересня 2023 року до Іванківського районного суду Київської області надійшла вищевказана позовна заява.
Ухвалою Іванківського районного суду від 14 вересня 2023 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче засіданні на 3 жовтня 2023 року.
В підготовчому засіданні представником відповідача ОСОБА_2 заявлено відвід головуючому судді в справі, посилаючись на те, що позивач у справі тривалий час працювала у Іванківському районному суді, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді, та просила передати справу на розгляд до іншого суду.
Позивач заперечувала щодо відводу судді Гончарука О.П., та зазначила, що не працює у суді.
Заслухавши думку сторін, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.40ЦПКУкраїни питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Відповідно до ст.36ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:
1) він є членом сім`ї або близьким родичем сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;
2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;
3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;
4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;
5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Представник відповідача ОСОБА_2 обґрунтовує відвід тим, що позивач тривалий час працювала у Іванківському районному суді Київської області, на посаді секретаря судових засідань у судді Гончарука О.П., а тому вказані обставини у своїй сукупності можуть викликати сумнів в об`єктивності, неупередженості та безсторонності при розгляді справи.
Із позиції представника відповідача про відвід не вбачається, що суддя Гончарук О.П. прямо чи опосередковано заінтересований в результаті розгляду справи, проте суд вважає, що заява про відвід судді повинна бути задоволена з наступних підстав.
Право сторін на справедливий суд закріплене в нормах міжнародного права, зокрема у Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. При розгляді заяви про відвід слід виходити саме з суб`єктивної оцінки сторони у справі щодо дій головуючого у справі. Іншими словами, якщо сторона має сумнів в безсторонності судді, хоча об`єктивно це нічим не підкріплено, то практика Європейського суду з прав людини наголошує на необхідності задоволення такої заяви про відвід, адже в іншому випадку це буде розцінено як порушення права особи на справедливий суд. Отже, незадоволення заяви про відвід може сприйматися стороною як порушення її прав.
А тому, заяву про відвід слід задовольнити, а справу передати в канцелярію суду для визначення іншого судді у порядку, встановленому ст. 33 ЦПК України.
Керуючись ст.36,40 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Заяву представника відповідача ОСОБА_2 про відвід судді ГончарукаО.П. у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України», треті особи: Державне підприємство «Іванківське лісове господарство, Служба у справах дітей і сім`ї Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області, ОСОБА_3 про визнання відмови в приватизації квартири неправомірною, визнання права на приватизацію та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Справу № 366/2788/23 (провадження №2/366/501/23) передати до канцелярії суду для визначення судді у порядку, встановленому ст.33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.П. Гончарук
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2023 |
Оприлюднено | 05.10.2023 |
Номер документу | 113911206 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні