Справа №753/8830/21 Головуючий у 1-й інст. Українець В.В.
Категорія 63 Доповідач Трояновська Г. С.
У Х В А Л А
04 жовтня 2023 року Житомирський апеляційний суд в складі:
головуючого - судді Трояновської Г.С.
суддів: Борисюка Р.М., Талько О.Б.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про самовідвіду справі № 753/8830/21 за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, Управління праці та соціального захисту населення Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, Головного управління Державної податкової служби у місті Києві, Головного управління Національної поліції у місті Києві, Дарницького районного суду міста Києва, Київської міської прокуратури, Територіального управління ДБР, Київського апеляційного суду, Голосіївського районного суду міста Києва, Окружного адміністративного суду міста Києва, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Національного антикорупційного бюро України, Печерського районного суду міста Києва, Офiсу Генерального прокурора, Вищого антикорупційного суду, треті особи: Дарницьке РУ ГУ МВС України в місті Києві, Дарницька окружна прокуратура міста Києва, Приватне акціонерне товариство «Акціонерна компанія «Київводоканал», Товариство з обмеженою відповідальністю «Київські енергетичні послуги», Комунальне підприємство виконавчого округу Київради «Київтеплоенерго», єднання співвласників багатоквартирного будинку «Позняки-Комфорт» про визнання дій протиправними, стягнення коштів,
за апеляційною скаргою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 14 квітня 2023 року
в с т а н о в и в:
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02 жовтня 2023 року цивільна справа №753/8830/21 (провадження 22-ц/4805/2103/23) передана на розгляд колегії суддів у складі: головуючого - судді Трояновської Г.С., суддів: Борисюка Р.М., Талько О.Б.
Вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження у справі суддя Трояновська Г.С. заявила собі самовідвід, посилаючись на те, що в провадженні Житомирського апеляційного суду вже перебувала апеляційна скарга ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 14 квітня 2023 року.
Ухвалою Житомирського апеляційного суду від 26.06.2023 вказану апеляційну скаргу ОСОБА_2 , ОСОБА_3 нарішення Солом`янськогорайонного судум.Києва від14квітня 2023року залишено без руху, надано строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
У зв`язку із невиконанням вимог вказаної ухвали, апеляційну скаргу ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 14 квітня 2023 року повернуто особам, що її подали ухвалою Житомирського апеляційного суду від 11.09.2023.
За час перебування апеляційної скарги в провадженні колегії суддів в складі головуючого-судді Трояновської Г.С., суддів Галацевич О.М., Павицької Т.М., Блонський А.Г. та Блонська М.М. неодноразово заявляли відводи головуючому судді у справі Трояновській Г.С., а також усій колегії суддів, які судом були визнані необгрунтованими.
Окрім того, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 звертались до Житомирського апеляційного суду з численними заявами щодо надіслання їм копій процесуальних документів альтернативними засобами поштового зв`язку, що призвело до тривалої переписки заявників і Житомирського апеляційного суду та незадоволення ОСОБА_2 та ОСОБА_3 роботою судді та апарату суду.
Звернувшись вдруге 28.09.2023 із апеляційною скаргою на рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 14 квітня 2023 року, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 посилаються у своїй апеляційній скарзі на вказані обставини, висловлюючи таким чином недовіру судді Трояновській Г.С.
Проте, при автоматизованому розподілі судової справи від 02.10.2023 після повторного надходження апеляційної скарги ОСОБА_2 , ОСОБА_3 на рішення Солом`янського районного суду м. Києва від 14 квітня 2023 року, протоколом авторозподілу судової справи між суддями знову визначено головучим суддею у справі суддю Трояновську Г.С.
Зазначені обставини можуть створити певне враження у заявників щодо правильності розподілу судової справи між суддями та об`єктивності та неупередженості судді Трояновської Г.С. при повторному розгляді питання про можливість відкриття апеляційного провадження у справі за апеляційною скаргою ОСОБА_2 , ОСОБА_3 після повернення їх апеляційної скарги ухвалою Житомирського апеляційного суду від 11.09.2023.
За таких обставин, з метою уникнення сумніву у заявників щодо об`єетивності та неупередженості суду, суддя Трояновська Г.С. вважає за необхідне заявити собі самовідвід у справі № 753/8830/21.
Вирішуючи заяву судді Трояновської Г.С про самовідвід, колегія суддів виходить із наступного.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
За приписами ст. 39 ЦПК України за наявності підстав зазначених у ст. 36 цього Кодексу, суддя зобов`язаний заявити самовідвід.
Згідно ч. 1 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість (ч.2 ст.40 ЦПК України).
У п.2.5 Бангалорських принципів діяльності судді, затверджених резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН від 27 липня 2006 року, зазначено, що суддя повинен взяти самовідвід від участі у будь-якому процесі, коли для нього неможливе винесення неупередженого рішення у справі або коли сторонньому спостерігачеві може видатись, що суддя не здатен винести неупереджене рішення.
Відповідно до усталеної практики Європейського суду з прав людини, безсторонність (неупередженість) суду в сенсі пункту 1 статті 6 Конвенції має визначатися згідно з (i) суб`єктивним критерієм, врахувавши особисті переконання та поведінку конкретного судді, тобто чи мав суддя особисту упередженість або чи був він об`єктивним у цій справі, та (ii) об`єктивним критерієм, іншими словами, шляхом встановлення того, чи забезпечував сам суд та, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у його безсторонності (рішення у справах: «Фей проти Австрії», «Ветштайн проти Швейцарії»).
Європейський суд з прав людини зазначає у рішеннях «Делкурт проти Бельгії», «Пєрсак проти Бельгії» і «Де Куббер проти Бельгії», що будь-який суддя, стосовно неупередженості якого є обґрунтований сумнів, повинен заявити самовідвід.
Приймаючи до уваги вище викладене, та враховуючи практику Європейського суду з прав людини, положення пункту 1 ст. 6 Конвенції та приписиБангалорських принципів діяльності судді, на підставі п.5 ч.1 ст.36 ЦПК України, з метою виключення сумнівів щодо неупередженості та необ`єктивності судді при ухваленні рішення, колегія суддів дійшла висновку, що заява судді Трояновської Г.С. про самовідвід підлягає до задоволення, а тому справу слід передати для повторного автоматизованого перерозподілу в порядку ст. 33 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.36,37, 40,381,384 ЦПК України, суд
у х в а л и в :
Заяву судді Трояновської Г.С. про самовідвід задовольнити.
Цивільну справу №753/8830/21 (провадження 22-ц/4805/2103/23) у відповідності до статті 33 ЦПК України передатидо канцелярії Житомирського апеляційного суду для виконання вимог, передбачених статтею 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
Головуючий Судді:
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2023 |
Оприлюднено | 06.10.2023 |
Номер документу | 113929131 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них |
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Трояновська Г. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні