ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер провадження 22-ц/821/1639/23 Справа № 711/4739/21
УХВАЛА
06 жовтня 2023 року м. Черкаси
Черкаський апеляційний суд в складі колегії суддів Новікова О. М., Гончар Н. І., Фетісової Т. Л., розглянувши клопотання ОСОБА_1 про розгляд апеляційної скарги представника ОСОБА_1 адвокатаКовтунАндріяВолодимировича нарішенняПридніпровськогорайонного судум.Черкасивід21липня2023року,з повідомленнямта викликомучасників справи,-
в с т а н о в и в :
В провадженні апеляційного суду перебуває апеляційна скарга представника ОСОБА_1 адвоката Ковтун Андрія Володимировича на рішення Придніпровського районного суду м. Черкаси від 21 липня 2023 року у справі у справі за позовом ОСОБА_1 до ПАТ «Будівельне управління-28» про стягнення компенсації за невикористан календарні дні відпустки, середнього заробітку за весь час затримки компенсації за невикористані дні календарної відпустки.
Ухвалою Черкаського апеляційного суду від 14 вересня 2023 року відкрито апеляційне провадження у справі, а ухвалою Черкаського апеляційного суду від 20 вересня 2023 року розгляд апеляційних скарг призначено на 24 жовтня 2023 року на 08 год. 00 хв. в порядку письмового провадження без виклику учасників справи в судове засідання.
04 жовтня 2023 року від ОСОБА_1 надійшла заява, в якій вона просить проводити судове засідання з викликом учасників справи.
Вивчивши вказане клопотання, суд апеляційної інстанції вважає, що воно не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом позовних вимог є майнові вимоги про стягнення коштів (компенсації за невикористані дні відпустки) з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Під часзакінчення проведенняпідготовчих дійу справіта призначенняїї дорозгляду,судом враховано,щоч. 6 ст. 19 ЦПК України визначено категорії справ, що відносяться до малозначних.
П. 1 ч. 6 ст. 19 ЦПК визначено, що малозначними справами є в тому числі справи у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Підстав для застосування положень ч.3 ст.369 ЦПК України встановлено не було.
Згідно ч. 13 ст. 7 ЦПК України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
Практика Європейського суду з прав людини з питань гарантій публічного характеру провадження у судових органах в контексті пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, свідчить про те, що публічний розгляд справи може бути виправданим не у кожному випадку (рішення від 08 грудня 1983 року у справі «Axen v. Germany», заява № 8273/78, рішення від 25 квітня 2002 року «Varela Assalino contre le Portugal», заява № 64336/01). Так, у випадках, коли мають бути вирішені тільки питання права, то розгляд письмових заяв, на думку ЄСПЛ, є доцільнішим, ніж усні слухання, і розгляд справи на основі письмових доказів є достатнім. Зокрема, коли фактичні обставини не є предметом спору, а питання права не становлять особливої складності, та обставина, що відкритий розгляд не проводився, не є порушенням вимоги пункту 1 статті 6 Конвенції про проведення публічного розгляду справи.
Апеляційний суд створив учасникам процесу у даній справі належні умови для ознайомлення з рухом справи шляхом надсилання процесуальних документів, в яких такий рух описаний. Крім того, кожен з учасників справи має право безпосередньо знайомитися з її матеріалами, зокрема з аргументами іншої сторони, та реагувати на ці аргументи відповідно до вимог ЦПК України.
Бажання сторони у справі викласти під час публічних слухань свої аргументи, які висловлені нею в письмових та додаткових поясненнях, не зумовлюють необхідність призначення до розгляду справи з викликом її учасників (ухвала Великої Палати Верховного Суду у справі № 668/13907/13-ц від 18 травня 2018 року).
За таких обставин, враховуючи положення п. 1 ч. 6 ст. 19 ЦПК України та ч. 13 ст. 7 ЦПК України суд апеляційної інстанції призначив дану справу до розгляду в апеляційному суді в порядку письмового провадження без виклику учасників справи в судове засідання, про що постановив вмотивовану ухвалу суду.
За таких обставин, перевіривши під час підготовчого засідання матеріали справи та враховуючи наявність передбачених нормами процесуального законодавства підстав, розгляд справи призначено в порядку письмового провадження без виклику сторін в судове засідання за наявними матеріалами справи.
Відтак, заяву ОСОБА_1 про розгляд апеляційної скарги з участю в судовому засіданні слід залишити без задоволення з наведених вище мотивів.
Керуючись ст.ст. 7, 19, 274, 368, 369 ЦПК України, Черкаський апеляційний суд, -
у х в а л и в :
Клопотання ОСОБА_1 про розгляд апеляційної скарги представника ОСОБА_1 адвокатаКовтун АндріяВолодимировича нарішення Придніпровськогорайонного судум.Черкаси від21липня 2023року з викликом учасників справи - залишити без задоволення.
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття є остаточною і касаційному оскарженню не підлягає.
Судді:
Суд | Черкаський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2023 |
Оприлюднено | 09.10.2023 |
Номер документу | 113985914 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Черкаський апеляційний суд
Новіков О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні