Справа №592/10364/23
Провадження №6/592/198/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2023 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми у складі: головуючого судді Алфьорова А.М., за участю секретаря Літовченко С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми заяву ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України,
В С Т А Н О В И В:
Заявник звернулася до суду з вказаною заявою, свої вимоги мотивує тим, що ухвалою Ковпаківського районного суду м. Суми від 17.07.2023 р. тимчасово обмежено її у праві виїзду за межі України, без вилучення паспорта громадянина України, до виконання зобов`язань, покладених на неї судовим рішенням по справі № 824/268/21. Постановою Сумського апеляційного суду від 05.09.2023 р. ухвалу Ковпаківського районного суду м. Суми від 17.07.2023 р. було змінено, в частині виконання зобов`язань, покладених на ТОВ «Агрохім-Партнер» судовим рішенням по справі № 824/268/21. На даний час із урахуванням статутних положень та норм чинного законодавства України, оскільки вона не є керівником ТОВ «АГРОХІМ-ПАРТНЕР», вона не має управлінської та майнової можливості здійснити вплив на сутність виконання зобов`язань покладених на ТОВ «АГРОХІМ-ПАРТНЕР» судовим рішенням по справі № 824/268/21. Просить суд: скасувати тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , встановлене ухвалою Ковпаківського районного суду м. Суми від 17.07.2023 р. по справі № 592/10364/23.
У судове засідання заявник ОСОБА_1 не з`явилася.
Суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін на підставі наявних доказів.
Дослідивши матеріали заяви, суд приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що на виконанні у приватного виконавця виконавчого округу Сумської області Мукореза О.Л. перебуває зведене виконавче провадження ВП 71100673 об`єднане у зведене 21.02.2023 р. у складі: ВП № 71079849 від 17.02.2023 р. з примусового виконання виконавчого листа № 824/268/21 від 18.01.2023 р. Київським апеляційним судом яким визнано та надано дозвіл на примусове виконання Арбітражного рішення Міжнародної асоціації торгівлі зерном і кормами (ГАФТА) від 28.05.2021 р. у справі № 18-368, згідно з яким ТОВ «Агрохім-Партнер» повинно: негайно виплатити КОФКО РЕСОРСІЗ СА (COFCO RESOURCES SA) суму у розмірі 476000 доларів США разом із складними відсотками на неї у розмірі 4 % річних, які капіталізуються раз у три місяці, за період із 21.12.2020 р. до дати виплати відповідно до цього рішення; сплатити арбітражні збори і витрати цього провадження, що складають 8195 грн. фунтів стерлінгів. ВП № 71100387 від 21.02.2023 р. з примусового виконання виконавчого листа № 824/268/21 від 18.01.2023 р. Київським апеляційним судом про стягнення з ТОВ «Агрохім-Партнер» на користь КОФКО РЕСОРСІС СА (COFCO RESOURCES SA) на відшкодування судових витрат 2837 грн. 50 коп. Виконавчі листи видано Київським апеляційним судом на виконання постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду від 22.12.2022 р.
Ухвалою Ковпаківського районного суду м. Суми від 17.07.2023 р. тимчасово обмежено ОСОБА_1 у праві виїзду за межі України, без вилучення паспорта громадянина України, до виконання зобов`язань, покладених на неї судовим рішенням по справі № 824/268/21.
Стаття 3 Закону України "Про державну виконавчу службу"передбачає, що виконання рішень, перелік яких встановлюється законом про виконавче провадження, покладається на державних виконавців відповідних відділів державної виконавчої служби.
Відповідно дост. 1 Закону України "Про виконавче провадження"виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначеніКонституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цьогоЗакону, а також рішеннями, які відповідно до цьогоЗаконупідлягають примусовому виконанню.
Частиною 1статті 18 Закону України «Про виконавче провадження»визначено, що виконавець зобов`язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Закон України "Про порядок виїзду з України і в`їзду в Україну громадян України"регулює порядок здійснення права громадян України на виїзд з України, в`їзд в Україну, порядок оформлення документів для зарубіжних поїздок, визначає випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України і встановлює порядок розв`язання спорів у цій сфері.
Згідно ізст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в`їзду в Україну громадян України»громадянину України може бути тимчасово відмовлено у видачі паспорта у випадках, якщо діють неврегульовані аліменти, договірні чи інші невиконані зобов`язання - до виконання зобов`язань, або розв`язання спору за погодженням сторін у передбаченому законом випадках, або забезпечення зобов`язань заставою, якщо інше не передбачено міжнародним договором України.
Статтею 6 даного Закону встановлено вичерпний перелік підстав для тимчасових обмежень у праві виїзду громадян України за кордон, зокрема, коли громадянин України ухиляється від виконання зобов`язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов`язань.
Протоколом № 4 доКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує деякі права і свободи, не передбачені в Конвенції та у Першому протоколі до неї, який ратифікованоЗаконом України N 475/97-ВР від 17.07.97 р., у статті 2 передбачено, що кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не можуть бути встановлені жодні обмеження, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров`я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.
Примусове виконання рішень судів в Україні покладається на державну виконавчу службу (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюютьсяЗаконом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначені уЗаконі України «Про виконавче провадження» від 2 червня 2016 року р.№ 1404-VIII.
Під ухиленням боржника від виконання зобов`язань, покладених рішенням суду, слід розуміти будь-які свідомі діяння (дії або бездіяльність) боржника, спрямовані на невиконання відповідного обов`язку у виконавчому провадженні, коли виконати цей обов`язок у нього є всі реальні можливості і цьому не заважають будь-які незалежні від нього об`єктивні обставини.
Поряд з цим, про ухилення боржника від виконання покладених на нього рішенням обов`язків у виконавчому провадженні може свідчити невиконання ним своїх обов`язків, передбачених ч. 6ст. 12Закону України «Про виконавче провадження», зокрема, утримання від вчинення дій, які унеможливлюють чи ускладнюють виконання рішення; не надання у строк, встановлений державним виконавцем, достовірних відомостей про свої доходи та майно, у тому числі про майно, яким він володіє спільно з іншими особами, про рахунки у банках чи інших фінансових установах; своєчасна явка за викликом державного виконавця; письмове повідомлення державному виконавцю про майно, що перебуває в заставі або в інших осіб, а також про кошти та майно, належні боржникові від інших осіб.
Постановою Сумського апеляційного суду від 05.09.2023 р. ухвалу Ковпаківського районного суду м. Суми від 17.07.2023 р. було змінено, викладено абзац другий резолютивної частини ухвали в такій редакції:
«Тимчасово обмежити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у праві виїзду за межі України, без вилучення паспорта громадянина України, до виконання зобов`язань, покладених на ТОВ «Агрохім-Партнер» судовим рішенням по справі № 824/268/21».
На даний час зведене виконавче провадження ВП 71100673 не закінчене та зобов`язання покладені на ТОВ «Агрохім-Партнер» судовим рішенням по справі № 824/268/21 не виконані, тому підстави для задоволення заяви ОСОБА_1 відсутні.
Керуючись ст. 441 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви ОСОБА_1 про скасування тимчасового обмеження у праві виїзду за межі України відмовити.
Роз`яснити ОСОБА_1 положення ч. 8 ст. 441 ЦПК України, що відмова у скасуванні тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України не перешкоджає повторному зверненню з такою самою заявою у разі виникнення нових обставин, що обґрунтовують необхідність скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому копії даної ухвали суду.
Суддя А.М. Алфьоров
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2023 |
Оприлюднено | 16.10.2023 |
Номер документу | 114158099 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Алфьоров А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні