Справа № 308/648/22
У Х В А Л А
13 жовтня 2023 року м. Ужгород
Закарпатський апеляційний суд ускладі:
головуючого судді Куштана Б.П. (доповідача),
суддів: Мацунича М.В. і Фазикош Г.В.,
розглянувши клопотання акціонерного товариства «Сенс Банк» про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, -
в с т а н о в и в :
11 жовтня 2023 р. до Закарпатського апеляційного суду надійшло клопотання від відповідача про проведення судового засідання у режимі відеоконференції.
Просить забезпечити проведення судового засідання призначеного на 19.10.2023 р. о. 13.30 год. У режимі відеоконференції за допомогою комунікаційної платформи «Easycon».
В обґрунтування клопотання указує на територіальну віддаленість суду від м. Києва та запровадження по всій території України воєнного стану.
У задоволенні заяви належить відмовити із таких мотивів.
Відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частиною другою статті 212 ЦПК України встановлений порядок подання учасником справи заяви про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, відповідно до якого таку заяву учасник повинен подати до суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Відповідно до ч. 3 ст. 212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Пунктом 46 розділу 3 Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) встановлено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Апеляційний суд звертає увагу, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Положення статті 212 ЦПК України не передбачають обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Участь сторін у судовому засіданні в суді апеляційної інстанції не є обов`язковою, тому відповідач, не позбавлений можливості надати свої пояснення у письмовому вигляді, направивши їх до суду засобами поштового або електронного зв`язку. Також, апеляційний суд роз`яснює, що представники сторін у справі мають право звернутися до суду з заявою про розгляд справи без їх участі. Явка учасників справи у суді апеляційної інстанції є необов`язковою.
Керуючись ст.212, ч.2 ст.258 ЦПК України, -
у х в а л и в :
1. У задоволенні клопотання акціонерного товариства «Сенс Банк» про проведення судового засідання у режимі відеоконференції відмовити.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню у касаційному порядку не підлягає.
3. Повне судове рішення складено 13 жовтня 2023 р.
Судді:
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2023 |
Оприлюднено | 20.10.2023 |
Номер документу | 114274499 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Куштан Б. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні