УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа №:755/9344/23
Провадження №: 2/755/4811/23
"17" жовтня 2023 р. Дніпровський районний суд міста Києва в складі головуючого судді Слободянюк А.В., розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про уточнення та зменшення позовних вимог в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Навчально-виховного комплексу «Домінанта» (Дошкільний навчальний заклад - спеціалізована школа І ступеня - суспільно-гуманітарна гімназія - спеціалізована школа №204 з поглибленим вивченням фізичної культури) про скасування наказу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
в с т а н о в и в:
В провадженні Дніпровського районного суду м. Києва перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Навчально-виховного комплексу «Домінанта» (Дошкільний навчальний заклад - спеціалізована школа І ступеня - суспільно-гуманітарна гімназія - спеціалізована школа №204 з поглибленим вивченням фізичної культури) про скасування наказу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Ухвалою суду від 10 липня 2023 року у справі відкрито провадження, розгляд справи проводиться за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
02 жовтня 2023 року, через систему «Електроний суд», до суду надійшла заява позивача ОСОБА_1 про уточнення та зменшення позовних вимог. У заяві ставиться питання про зменшення позовних вимог щодо розміру середнього заробітку за час вимушеного прогулу за первісною заявленою: з суми у розмірі 41 185,98 грн. до 22 231,72 грн. за період з 20 квітня 2023 року по 18 серпня 2023 року включно (т.2 а.с.65-105). Заяву обґрунтовано тим, що позивач ОСОБА_1 додатково звернувся до суду з позовом про визнання припиненими трудових відносин з 18 серпня 2023 року, за яким відкрито провадження у справі № 755/12436/23, а тому, на думку позивача, середній заробіток за час вимушеного прогулу через незаконний простій підлягає стягненню на його користь за уточнений зменшений позивачем період.
Суд, вивчивши заяву про уточнення та зменшення розміру позовних вимог та додатки до неї, приходить до висновку про необхідність прийняття заяви про зменшення розміру позовних вимог до розгляду, ураховуючи наступне.
Відповідно до ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданням цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Згідно з п. 2 ч. 2, ч. 3 ст. 49 ЦПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу: позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі. У разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої та частинами третьою і четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у рішенні суду.
Відповідно до змісту позовної заяви позивач просить суд: скасувати наказ Навчально-виховного комплексу «Домінанта» (Дошкільний навчальний заклад - спеціалізована школа І ступеня - суспільно-гуманітарна гімназія - спеціалізована школа №204 з поглибленим вивченням фізичної культури) від 20 квітня 2023 року № 170-к «Про оголошення простою ОСОБА_1 » як протиправний; стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу за період з 20 квітня 2023 року до 26 серпня 2023 року в розмірі 41 185,98 грн.
У заяві про зменшення позовних вимог, позивач просить визнати незаконним та скасувати наказ Навчально-виховного комплексу «Домінанта» (Дошкільний навчальний заклад - спеціалізована школа І ступеня - суспільно-гуманітарна гімназія - спеціалізована школа №204 з поглибленим вивченням фізичної культури) від 20 квітня 2023 року № 170-к «Про оголошення простою ОСОБА_1 »; стягнути з відповідача середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, обумовленого незаконним простоєм, в розмірі 22 231,72 грн.
Позов у цивільному процесі - це письмово оформлена і адресована суду письмова вимога, що складається з вимоги процесуального характеру та вимоги матеріального характеру (захистити невизнане, оспорюване чи порушене право). А предмет позову - це матеріальний зміст цієї вимоги.
Таким чином, під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняте судове рішення. Цей матеріальний зміст позовних вимог позивача, проявляється в матеріально-правовій заінтересованості - отримати певне матеріальне благо.
Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Зміна предмета позову відбудеться тоді, коли в рамках конкретного позовної вимоги позивач замість одного способу захисту прав (який був заявлений раніше, при подачі позову) захоче скористатися іншим способом захисту, обґрунтовуючи свої позовні вимоги (предмет позову) тими самими обставинами, якими він обґрунтовував первісні вимоги.
Зміна підстав позову відбувається тоді, коли позивач в рамках конкретної позовної вимоги, в обґрунтування раніше заявлених позовних вимог (предмету позову) посилається на інші обставини якими він ці (перші) позовні вимоги, обґрунтовував.
Таким чином, зміна предмета позову означає зміну вимог, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову не допускається. Доповнення позовних вимог новою вимогою та новими обставинами, по суті своїй є новим позовом.
Із поданої заяви про зменшення розміру позовних вимог убачається, що позивач, не змінюючи предмет позову, здійснює зменшення їх розміру.
З урахуванням вказаних норм діючого цивільного та цивільного-процесуального законодавства України, сторона позивача правомірно звернулася до суду з заявою про уточнення та зменшення розміру позовних вимог, у зв`язку з чим суд доходить висновку про доцільність прийняття такої заяви.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 43, 49, 259-261, 353 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Заяву позивача ОСОБА_1 про уточнення та зменшення позовних вимог - задовольнити.
Прийняти заяву позивача ОСОБА_1 про уточнення та зменшення позовних вимог в межах розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Навчально-виховного комплексу «Домінанта» (Дошкільний навчальний заклад - спеціалізована школа І ступеня - суспільно-гуманітарна гімназія - спеціалізована школа №204 з поглибленим вивченням фізичної культури) про скасування наказу, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
В подальшому розглядати справу з урахуванням зменшених позовних вимог.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя А.В. Слободянюк
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.10.2023 |
Оприлюднено | 24.10.2023 |
Номер документу | 114342245 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Слободянюк А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні