Справа № 454/3367/23
У Х В А Л А
20.11.2023 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Фарина Л.Ю. ,
за участю секретаря Кочмар Н.-Г.М.,
розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 про призначення судового засідання в режимі відеоконференції у цивільній справі позовною заявою ОСОБА_2 до Державного бюро розслідувань про відшкодування шкоди
в с т а н о в и в:
В провадженні Сокальського районного суду перебуває дана цивільна справа.
Представник відповідача ОСОБА_1 надав клопотання про призначення судового засідання 23.11.2023р. о 10.00год. в режимі відеоконференції.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Вивчивши матеріали справи та враховуючи наявність відповідного клопотання сторіни суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.2 ст.212 ЦПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Згідно ч.7 статті у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
У клопотанні про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції представник відповідача посилається на значну територіальну віддаленість м.Києва а також Указу Президента України «Про введення воєнного стану» від 2402.2022р. з метою забезпечення життя та здоров`я учасників справи та працівників апарату суду.
Однак клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції надійшло до суду 17.11.2023 року, а судове засідання призначено на 23.11.2023 року о 10.00, тобто за три робочі дні до судового засідання.
Згідно з ч.7 ст.11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Зі змісту ст.212 Цивільно процесуального кодексу України слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає справу, що є його правом, а не обов`язком.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції законодавчо не встановлені. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Беручи до уваги, що матеріали справи містять відзив на позовну заяву та відповідь на відзив, клопотання позивача про проведення судового засідання у його відсутності, що за можливості дозволить суду провести розгляд справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, на думку суду, призначення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Враховуючи вищенаведене суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання представника відповідача - про проведення судового засідання у режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 223, 247,260 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Відмовити у задоволенні клопотання представника відповідача Загороднюк Д.А. про призначення судового засідання на 23.11.2023 року на 10.00 год. в режимі відеоконференції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку.
Головуючий: Л. Ю. Фарина
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.11.2023 |
Оприлюднено | 21.11.2023 |
Номер документу | 115008710 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, досудове розслідування, прокуратури або суду |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Фарина Л. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні