Справа № 404/10219/23
Номер провадження 1-кс/404/3922/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 листопада 2023 року м. Кропивницький
Слідчий суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 розглянувши у судовому засіданні клопотання прокурора Кропивницької окружної прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_3 про проведення обшуку в рамках кримінального провадження №42023122010000247, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.07.2023 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 204, ч. 3 ст. 199 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Кіровського районного суду м. Кіровограда надійшло клопотання прокурора про проведення обшуку автомобіля Renault Arkana, д.н.з. НОМЕР_1 , власником та користувачем якого є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 з метою відшукання і вилучення: незаконно виготовлених тютюнових виробів, алкогольних напоїв, марок акцизного податку, документів щодо їх придбання, зберігання, виготовлення, збуту, чорнових записів, грошових коштів, отриманих від збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів, алкогольних напоїв, мобільних телефонів, комп`ютерів.
На обґрунтування клопотання прокурор зазначив, що 19.07.2023 до Кропивницької окружної прокуратури надійшло повідомлення від УСБУ в Кіровоградській області про те, що група осіб налагодила протиправний механізм виготовлення та розповсюдження контрафактних товарів підакцизної групи, а саме алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
На підставі викладеного прокурором внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №42023122010000247 від 21.07.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.204, ч.3 ст.199 КК України.
В кримінальному провадженні в порядку ст.36 КПК України надано доручення, направлене на встановлення осіб, які причетні до виготовлення та розповсюдження контрафактних товарів підакцизної групи, а саме алкогольних напоїв та тютюнових виробів на території м. Кропивницький.
На виконання вищевказаного доручення надійшла відповідь з УСБУ в Кіровоградській області про те, що в ході виконання доручення встановлено осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень.
Так, громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м. Кіровогорад, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , номери мобільного телефону НОМЕР_2 (ІМЕІ НОМЕР_3 ) та НОМЕР_4 (ІМЕІ НОМЕР_5 ), з метою отримання незаконного прибутку, на території Кіровоградської налагодив протиправний механізм з виробництва, розливу та збуту фальсифікованих алкогольних напоїв, а також продажу контрафактних тютюнових виробів, зокрема, із підробленими марками акцизного податку або таких, що виготовлені для продажу в мережі магазинів безмитної торгівлі Duty free.
Поряд з цим, встановлено, що ОСОБА_5 до вчинення вищевказаної протиправної діяльності залучив громадян України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця м. Кіровоград, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , номер мобільного телефону НОМЕР_6 (ІМЕІ НОМЕР_7 ), ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженця с. Новокрасне Миколаївської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_3 , номер мобільного телефону НОМЕР_8 (ІМЕІ НОМЕР_9 ) та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Червоний Яр Кіровоградської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_4 , номер мобільного телефону НОМЕР_10 (ІМЕІ НОМЕР_11 ). Так, вищевказаним особам ОСОБА_5 передає для подальшого збуту фальсифіковані алкогольні напої, а також контрафактні тютюнові вироби, зокрема, із підробленими марками акцизного податку або такі, що виготовлені для продажу в мережі магазинів безмитної торгівлі Duty free. Зазначені речі ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_4 збувають до магазинів роздрібної торгівлі на території м. Кропивницький та Кіровоградської області.
Також, встановлено, що вищевказані тютюнові вироби фігуранти кримінального провадження отримують з використанням приватних операторів поштового зв`язку, зокрема, ТОВ «Нова пошта» (код ЄДРПОУ № 31316718) та ПРАТ «Європошта» (код ЄДРПОУ № 40104589). Разом з тим, поштові відправлення останні, з метою підвищення конспірації своєї протиправної діяльності, можуть отримувати на підставних осіб, в тому числі на власних дружин.
Так, встановлено, що ОСОБА_6 залучив до протиправної діяльності свою дружину ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженку м. Кіровоград, зареєстровану за адресою: АДРЕСА_5 , мобільний номер телефону НОМЕР_12 . Зокрема, ОСОБА_9 проводить замовлення поштових відправлень з підакцизними товарами через приватних операторів поштового зв`язку ТОВ «Нова пошта» (код ЄДРПОУ № 31316718) та ПРАТ «Європошта» (код ЄДРПОУ № 40104589) на номер телефону своєї дружини ОСОБА_8 для конспірації своїх протиправних дій.
Окрім того, виробництво та розлив фальсифікованих алкогольних напоїв, а також зберігання контрафактних цигарок відбувається в декількох гаражних приміщеннях, які перебувають у користуванні фігурантів кримінального провадження. Зокрема, до числа останніх належить гараж № НОМЕР_13 , що знаходиться в Автогаражному кооперативі «Восход» (код ЄДРПОУ № 22217770), який перебуває у користуванні ОСОБА_5 .
В подальшому, отримані контрафактні тютюнові вироби та виготовлені фальсифіковані алкогольні напої фігуранти кримінального провадження, використовуючи свої особистісні зв`язки, збувають через мережі магазинів широкого вжитку Кіровоградської області.
Крім того, допитано свідка ОСОБА_10 , який вказав, що 01.08.2023, перебуваючи в м. Кропивницький, зайшов до продуктового магазину за адресою вул. Полтавська, 28/2, де побачив двох осіб, які, як свідок зрозумів, є торговими представниками оптового постачальника продукції, та під час їх розмови почув, що їх звати ОСОБА_11 та ОСОБА_12 . В подальшому, свідок придбав цигарки марки «Маршал», та помітив, що на них відсутній знак акцизної марки. Та коли свідок вийшов з магазину, то помітив, що ОСОБА_11 та ОСОБА_12 витягнули з багажника свого авто ящик з цигарками, серед яких були і ті, що свідок раніше придбав.
Так, в ході досудового розслідування проведено НСРД - контроль за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки, в ході якої у ОСОБА_6 придбано 100 одиниць пачок цигарок з написом PASSAGE CLASSIC Slims у блоках по 10 пачок, 100 одиниць пачок цигарок з написом PASSAGE GOLD Slims у блоках по 10 пачок, 150 одиниць пачок цигарок з написом Pull IN PREMIUM SKY у блоках по 10 пачок, 150 одиниць пачок цигарок з написом Pull IN PREMIUM BURN у блоках по 10 пачок, 500 пачок цигарок з написом UT синій у блоках по 10 пачок.
Відповідно до висновку експерта №27 від 09.11.2023 марки акцизного податку, які розташовані на 50 пачках сигарет марок PASSAGE CLASSIC Slims, PASSAGE GOLD Slims , Pull IN PREMIUM SKY, Pull IN PREMIUM BURN виконані не у спосіб, який використовується підприємством (поліграфічним комбінатом «Україна», яке займається виготовленням грошових знаків, цінних паперів та бланків суворої звітності, які знаходяться в офіційному обігу на території України, тобто являються підробними. Дані марки виконані друкарським способом методом плоского офсетного друку з використанням промислового обладнання.
03.11.2023 проведено НСРД контроль за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки у ОСОБА_7 та придбано цигарки Winston blue - 1 блок, The Kingcompact - 1 блок, Lucky Strikered - 2 блоки, Marlboro - 3 блоки, Marshall Ultra - 1 блок, Marshall Power - 9 блоків, Winston classic - 1 блок, Brut black - 1 блок, Compliment red - 15 блоків, Bacio red - 10 блоків. Відповідно до висновку експерта №29 від 17.11.2023, марки акцизного податку на вищевказаних сигаретах являються підробними.
Крім того, 03.11.2023 проведено НСРД - накладення арешту на кореспонденцію ОСОБА_7 , в ході якої оглянуто поштове відправлення, яке надійшло останньому, та виявлено 3 ящики з цигарками без марок акцизного податку.27.10.2023 проведено НСРД - накладення арешту на кореспонденцію ОСОБА_5 в ході якої оглянуто поштове відправлення, яке надійшло останньому, та виявлено 7 коробок з цигарками без марок акцизного податку.
Допитано свідка ОСОБА_13 , який залучений до проведення НСРД - контроль за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки, та який зазначив, обставини проведення контрольованих закупок у ОСОБА_14 та ОСОБА_6 .
Встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для зберігання та перевезення контрафактних товарів підакцизної групи використовує автомобіль Renault Arkana, д.н.з. НОМЕР_1 , який належить йому на праві власності.
У вищевказаному автомобілі, можуть знаходиться речі, що мають значення як речові докази у кримінальному провадженні, тобто: речі які мають відношення до придбання, виготовлення, зберігання та збуту незаконно виготовлених тютюнових виробів, чорнові записи, документи, марки акцизного податку, самі тютюнові вироби.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити посилаючись на обставини в ньому викладені. На підтвердженнях своїх доводів також долучив постанову Офісу Генпрокурора про визначення підслідності за Кропивницьким РУП ГУНП в Кіровоградській області та доручення прокурора надане працівникам СБУ в Кіровоградській області в порядку ст. 36 КПК України.
Вказав, що в ході закупок всі грошові кошти залучені в проведенні контрольної закупки були оглянуті та відкопійовані, тому їх можна ідентифікувати, а також зважаючи на те, що злочин за яким проводиться досудове розслідування - корисливий, відтак підлягають виявленню та вилученню грошові кошти здобуті від продажу фальсифікованих товарів.
Заслухавши прокурора, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню частково з таких підстав:
Частина 1 ст. 234 КПК України встановлено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних та причетних до кримінального правопорушення осіб.
У провадженні СВ Кропивницького РУП ГУНП в Кіровоградській області перебувають матеріали кримінального провадження №42023122010000247, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.07.2023 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 204, ч. 3 ст. 199 КК України.
В рамках кримінального провадження №42023122010000247 працівникам СБУ у Кіровоградській області надано доручення в порядку ст. 36 КПК України для встановлення даних осіб причетних до вчинення кримінального правопорушення.
На виконання вказаного доручення було встановлено, що до незаконного збуту фальсифікованих тютюнових виробів причетний ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Для реалізації своїх злочинів намірів ОСОБА_4 використовує автомобіль Renault Arkana, д.н.з. НОМЕР_1 .
Відповідно до протоколу допиту свідка ОСОБА_10 , свідок вказав, що 01.08.2023, перебуваючи в м. Кропивницький, зайшов до продуктового магазину за адресою вул. Полтавська, 28/2, де побачив двох осіб, які, як свідок зрозумів, є торговими представниками оптового постачальника продукції, та під час їх розмови почув, що їх звати ОСОБА_11 та ОСОБА_12 . В подальшому, свідок придбав цигарки марки «Маршал», та помітив, що на них відсутній знак акцизної марки. Та коли свідок вийшов з магазину, то помітив, що ОСОБА_11 та ОСОБА_12 витягнули з багажника свого авто Шкода Октавія, чорного кольору, з номерним знаком НОМЕР_14 , ящик з цигарками, серед яких були і ті, що придбав свідок.
Згідно з протоколом за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії - зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, в ході проведення НСРД отримано фактичні дані, які підтверджують розмови ОСОБА_4 з ОСОБА_5 , щодо продажу тютюнових виробів.
Відповідно до інформації Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Кіровоградській області (філія ГСЦ МВС), згідно даних Єдиного державного реєстру транспортних засобів МВС станом на 15.11.2023 року щодо власника транспортного засобу - автомобіля Renault Arkana, д.н.з. НОМЕР_1 , власником є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Таким чином, сторона кримінального провадження (прокурор) довів наявність достатніх підстав для одержання ним дозволу на проведення обшуку.
Сукупність перерахованих та документально підтверджених у клопотанні обставин доводить, що відшукуванні речі повинні знаходитись у вищевказаному автомобілі.
Відповідно до п. 1 ч. 1-2 ст. 91 КПК України, подія кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення) підлягають доказуванню у кримінальному провадженні; доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Зазначені в клопотанні речі та документи фактично можуть бути доказом вчинення кримінального правопорушення і мають важливе значення для встановлення визначальних обставин по даному кримінальному провадженню.
Щодо вимоги клопотання про відшукання та вилучення грошових коштів здобутих злочинним шляхом, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити клопотання в цій частині, враховуючи те, що наразі предметом розслідування є незаконна торгівля фальсифікованими тютюновими виробами, а саме корисливе кримінальне правопорушення, а також зважаючи на те, що прокурором під час розгляду клопотання було продемонстровано протокол огляду купюр, які використовувалися під час проведення контрольної закупки, тобто в процесі проведення обшуку слідчий/прокурор зможуть ідентифікувати грошові кошти отримані від незаконної торгівлі.
Щодо виявлення та вилучення мобільних телефонів та комп`ютерів, вважаю за необхідне зазначити наступне.
Згідно з абз. 2, 3 ч. 2 ст. 168 КПК України забороняється тимчасове вилучення електронних інформаційних систем, комп`ютерних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку, крім випадків, коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження, або якщо такі об`єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення, а також якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов`язаний з подоланням системи логічного захисту.
У разі необхідності слідчий чи прокурор виготовляє за допомогою технічних, програмно-технічних засобів, апаратно-програмних комплексів копії інформації, що міститься в інформаційних (автоматизованих) системах, електронних комунікаційних системах, інформаційно-комунікаційних системах, комп`ютерних системах, їх невід`ємних частинах. Копіювання такої інформації здійснюється із залученням спеціаліста.
Враховуючи викладене, слідчий суддя вважає за можливе надати дозвіл на проведення обшуку з можливістю відшукання та вилучення незаконно виготовлених тютюнових виробів, марок акцизного податку, документів щодо їх придбання, зберігання, виготовлення, збуту, чорнових записів, а також з можливістю зняття інформації із залученням спеціаліста з комп`ютерів, мобільних телефонів, яка стосується незаконно виготовлення, обігу тютюнових виробів, марок акцизного податку.
В разі, якщо буде обмежено доступ до вказаної комп`ютерної техніки, електронних носіїв інформації (встановлення паролів, відмова повідомити паролі) їх власником, володільцем або утримувачем надати дозвіл, на їх вилучення.
В задоволенні клопотання прокурора про надання дозволу на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення речей і документів, що стосуються виготовлення, обігу алкогольних виробів, необхідно відмовити, зважаючи на необґрунтованість клопотання в цій частині.
За таких обставин, клопотання є достатньо обґрунтованим і підлягає задоволенню частково, оскільки представлені матеріали кримінального провадження містять достатньо даних (ст. 234 КПК України), які вказують про необхідність та неможливість в інший спосіб здобути докази, які мають вирішальне значення для кримінального провадження і можуть бути використані органами досудового розслідування у розкритті кримінального правопорушення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 206, 233 - 236, 309, 369-372, 376, 532 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання - задовольнити частково.
Надати дозвіл на проведення обшуку (один раз) автомобіля Renault Arkana, д.н.з. НОМЕР_1 , власником та фактичним володільцем якого є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою відшукання і вилучення: незаконно виготовлених тютюнових виробів, марок акцизного податку, документів щодо їх придбання, зберігання, виготовлення, збуту, чорнових записів, грошових коштів, в національній валюті України (гривні), які можливо ідентифікувати, як кошти використані в ході контрольованої закупки, і як кошти отримані від незаконної торгівлі, а також надати можливість зняти інформацію із залученням спеціаліста з комп`ютерів, мобільних телефонів, яка стосується незаконного виготовлення, обігу тютюнових виробів, марок акцизного податку.
В разі, обмеження доступу (встановлення паролів, відмова повідомити паролі) до відшуканої комп`ютерної техніки, мобільних телефонів надати дозвіл на їх вилучення.
В задоволенні решти вимог - відмовити.
Дія ухвали починається з дня її постановлення, протягом місяця, тобто до 27.12.2023 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 27.11.2023 |
Оприлюднено | 05.12.2024 |
Номер документу | 115361255 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні