ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
18.12.2023Справа № 910/18287/23
Господарський суд міста Києва у складі судді Бондарчук В.В., розглянувши клопотання Державної податкової служби України про розгляд за правилами загального позовного провадження справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "Ніжин"», Київська обл., Бучанський р-н, м. Вишневе
до Державної податкової служби України, м. Київ
про стягнення 116 335,23 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Торговий дім "Ніжин"» (далі - ТзОВ «ТД "Ніжин"»/позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва із позовом Державної податкової служби України (далі - ДПС України/відповідач) про стягнення 116 335,23 грн - збитків.
Господарський суд міста Києва ухвалою від 30.11.2023 прийняв позовну заяву до розгляду, відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
14.12.2023 через систему «Електронний суд» від ДПС України надійшов відзив на позовну заяву, в прохальній частині якого заявлено клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
Розглянувши клопотання ДПС України про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, суд зазначає таке.
В обґрунтування вказаного клопотання відповідач посилається на те, що ДПС України заперечує проти позовних вимог у повному обсязі, а також зазначає, що має намір долучити додаткові докази, а тому, на думку відповідача, справу необхідно розглядати за правилами загального позовного провадження.
Так, відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
За змістом ч. 5 ст. 12 ГПК України для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із ч.ч. 1, 2, 3 ст. 247 ГПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті. При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 250 ГПК України якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про: 1) залишення заяви відповідача без задоволення; 2) розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Частиною 6 ст. 250 ГПК України передбачено, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
Водночас, положенням ч. 7 ст. 250 ГПК України встановлено, що частини друга - шоста цієї статті не застосовуються, якщо відповідно до цього Кодексу справа підлягає розгляду тільки в порядку спрощеного провадження.
Таким чином, ураховуючи, що станом на 01.01.2023 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2 684,00 грн, а ціна позову у даній справі складає 116 335,23 грн, тобто не перевищує 100 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, виходячи зі змісту п. 1 ч. 5 ст. 12 та ч. 1 ст. 247 ГПК України, справа №910/18287/23 підлягає розгляду тільки у порядку спрощеного позовного провадження, а тому у суду відсутні підстави для переходу до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Разом із тим, приймаючи до уваги клопотання відповідача про участь у судовому засіданні, суд вважає за необхідне здійснювати розгляд справи №910/18287/23 за правилами спрощеного позовного провадження із повідомленням (викликом) сторін у судове засідання.
Керуючись ст.ст. 12, 233, 234, 247, 250, 251 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання Державної податкової служби України про розгляд справи за правилами загального позовного провадження відмовити.
2. Розгляд справи №910/18287/23 здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження із повідомленням (викликом) сторін.
3. Призначити судове засідання у справі на 29.01.24 о 16:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 7 .
4. Повідомити учасників процесу про можливість брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду на підставі заяви, поданої у порядку ч. 2 ст. 197 ГПК України, крім випадків, коли явка цього учасника справи у судове засідання визнана судом обов`язковою.
5. Звернути увагу сторін на приписи ч. 6 ст. 6 та ч. 9 ст. 80 ГПК України.
6. Ухвала набирає законної сили 18.12.2023 та оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Бондарчук
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2023 |
Оприлюднено | 20.12.2023 |
Номер документу | 115708919 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондарчук В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні