Ухвала
від 13.12.2023 по справі 753/5089/23
ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 753/5089/23

провадження № 2-во/753/243/23

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"13" грудня 2023 р. Дарницький районний суд м. Києва у складі головуючого судді Котвицького В.Л., розглянувши у письмовому провадженні заяву представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про виправлення описки в рішенні суду у справі № 753/5089/23 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя,

встановив:

У провадженні Дарницького районного суду міста Києва знаходилась цивільна справа №753/5089/23 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя.

Рішенням Дарницького районного суду міста Києва від 29.08.2023 задоволено позовні вимоги ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя.

У грудні 2023 року до суду надійшла заява від представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про виправлення описки у рішенні суду від 29.08.2023, а саме: просила суд зобов`язати Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві повернути ОСОБА_3 всю суму сплачених судових витрат, тоді як відповідача ОСОБА_1 звільнити від сплати судового збору.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.

Рішення суду першої інстанції має властивість незмінності, тобто суд, який постановив рішення, за загальним правилом не може сам скасовувати або змінювати своє рішення. Чіткість це одна з вимог, якій має задовольняти рішення суду першої інстанції. На відміну від ясності, що є вимогою до форми викладу, чіткість є вимогою до змісту рішення. Відповідно до цієї вимоги рішення має бути викладене чітко, грамотно, не повинно містити помилок, описок, явних арифметичних помилок. Невиконання цієї вимоги може бути усунуто шляхом їх виправлення.

Як роз`яснено п. 19 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судове рішення у цивільній справі» від 18.12.2009 №14, вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності. Проте якщо неправильне визначення стягнутої суми було наслідком, наприклад, застосування закону, який не підлягав застосуванню, то підстав для виправлення арифметичних помилок немає. Питання про внесення виправлень може бути вирішено судом, що ухвалив рішення, як із власної ініціативи, так і за заявою осіб, які беруть участь у справі, і незалежно від того, чи виконано рішення, але в межах установленого законом строку, протягом якого воно може бути пред`явлено до примусового виконання. Внесення виправлень у судове рішення, яке не підлягає примусовому виконанню, строком не обмежено.

Після внесення виправлень чи арифметичних помилок текст рішення змінювати не можна, проте у виконавчому листі наводяться формулювання резолютивної частини рішення в тій редакції, яку воно отримало у зв`язку з постановленням відповідної ухвали.

Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків.

Арифметична помилка - це помилка у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки.

Суд може виправити лише ті описки та арифметичні помилки, яких він сам припустився. Якщо такі помилки наявні у висновку експерта або в письмових доказах, такі помилки судом не виправляються.

Суд не має права змінювати зміст судового рішення, а лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Зазначені у заяві представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 посилання не є опискою в розумінні цивільного процесуального законодавства України, водночас суд вважає необхідним роз`яснити представнику ОСОБА_1 , що у випадку незгоди з ухваленим рішенням щодо розподілу судових витрат, воно може бути оскаржено в цій частині до суду апеляційної інстанції.

Враховуючи викладене та керуючись 260-261, 269, 353 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про виправлення описки в рішенні суду у справі № 753/5089/23 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про поділ спільного майна подружжя - відмовити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Київського апеляційного суду через Дарницький районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасники судового розгляду мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали суду.

Суддя В.Л. Котвицький

СудДарницький районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення13.12.2023
Оприлюднено20.12.2023
Номер документу115732112
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —753/5089/23

Постанова від 11.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кирилюк Галина Миколаївна

Ухвала від 27.06.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кирилюк Галина Миколаївна

Ухвала від 31.01.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кирилюк Галина Миколаївна

Ухвала від 13.12.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котвицький В. Л.

Ухвала від 07.11.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котвицький В. Л.

Рішення від 29.08.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котвицький В. Л.

Ухвала від 29.08.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котвицький В. Л.

Ухвала від 29.08.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котвицький В. Л.

Ухвала від 24.04.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котвицький В. Л.

Ухвала від 10.04.2023

Цивільне

Дарницький районний суд міста Києва

Котвицький В. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні