1Справа № 335/5661/18 2/335/30/2023
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 листопада 2023 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Воробйова А.В., за участю секретаря судового засідання Колесник Д.С., розглянувши у підготовчому засіданні цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Агентство нерухомості «Арсенал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та за зустрічним позовом ОСОБА_1 в особі представника адвоката Олійника Олега Станіславовича до товариства з обмеженою відповідальністю «Агентство нерухомості «Арсенал» про визнання недійсним окремого пункту договору,-
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду знаходиться цивільна справа за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Агентство нерухомості «Арсенал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та за зустрічним позовом ОСОБА_1 в особі представника адвоката Олійника Олега Станіславовича до товариства з обмеженою відповідальністю «Агентство нерухомості «Арсенал» про визнання недійсним окремого пункту договору.
Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя від 20.09.2023 року було закрито підготовче провадження та призначити цивільну справу до судового розгляду.
З метою уточнення обсягу доказів, які повинні подаватися учасниками справи, а саме можливість заявлення відповідних клопотань у справі в загальному провадженні можливо лише на стадії підготовчого провадження, згідно ст.197 ЦПК України, то суд вважає за необхідне повернутися на стадію підготовчого провадження у справі.
Так, Верховний Суд (постанова від 16.12.2021 у справі № 910/7103/21) зазначив, що суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження. Такі обставини мають бути вагомими, оскільки можливість повернення до стадії підготовчого провадження з будь-яких підстав нівелює саме значення стадій процесу: як підготовчого провадження, так і стадії розгляду справи по суті. Отже, заявляючи клопотання про повернення до стадії підготовчого провадження заявник має навести вагомі обставини, які потребують процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження.
В підготовчому засіданні товариства з обмеженою відповідальністю «Агентство нерухомості «Арсенал»- Ростовська Н.В. не заперечувала щодо закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті, а також заявила клопотання про виклик свідків ОСОБА_2 (який здійснював фотографування спірного приміщення) та ОСОБА_3 (який на період укладання та виконання спірного договору був управляючим відділу комерційної нерухомості ТОВ «Агентство нерухомості « Арсенал»).
Відповідач ОСОБА_1 також не заперечував щодо закінчення підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті, а також заявив клопотання про надання позивачем оригіналу розглядаємого договору, його невід`ємних складових, перекладу змісту договору, надання рішення Жовтневого районного суду м.Запоріжжя від 27.04.2013 року, виклику свідка ОСОБА_4 .
Відповідно до ч. 1 ст. 200 ЦПК України, у підготовчому засіданні суд постановляє ухвалу (ухвали) про процесуальні дії, що необхідно вчинити до закінчення підготовчого провадження та початку судового розгляду справи по суті.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
У підготовчому судовому засіданні судом виконані дії, передбачені ч. 2 ст. 197 ЦПК України, за результатами яких, встановлено, що спір між сторонами до судового розгляду не врегульований, клопотань про залучення до участі у справі відповідачів, третіх осіб до суду не надійшло. Підстав для залишення позовної заяви без розгляду або закриття провадження у справі немає. Підстав для відкладення підготовчого судового засідання немає.
У зв`язку з викладеним, суд вважає можливим закрити підготовче провадження та призначити вказану справу до судового розгляду.
Вирішуючи клопотання про виклик свідків, суд дійшов наступного висновку.
Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених ЦПК України.
Відповідно до ст. 69 ЦПК України свідком може бути кожна особа, якій відомі будь-які обставини, що стосуються справи.
Згідно статті 91 ЦПК України виклик свідка здійснюється за заявою учасника справи. У заяві про виклик свідка зазначаються його ім`я, місце проживання (перебування) або місце роботи, обставини, які він може підтвердити. В ухвалі, якою суд вирішує питання про виклик свідка, суд попереджає свідка про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи відмову від давання показань на вимогу суду.
Оскільки для підтвердження обставин на які посилається позивач необхідно провести допит свідків, клопотання підлягає задоволенню.
Вирішуючи клопотання відповідача про витребування доказів, суд виходить з наступного.
Згідно ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами, висновками експертів, показаннями свідків.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Згідно зі ст.80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Особа, яка заявляє клопотання перед судом про витребування від інших осіб письмових доказів, повинна зазначити: який письмовий доказ вимагається, орган чи особу, у яких він знаходиться, та обставини, які може підтвердити цей доказ. Крім того, у клопотанні слід зазначити обставини, що можуть бути підтверджені доказом, якого необхідно витребувати. Ці обставини повинні входити до предмету доказування у справі, інакше суд може відмовити в задоволенні клопотання про витребування доказів.
Тож, для витребування доказів судом, відповідачу необхідно надати суду докази того, що ним вживалися заходи для отримання доказів, проте безуспішно, в зв`язку з чим ним подається клопотання про витребування доказів, яке повинно відповідати вимогам ч.2 ст.84 ЦПК України.
Стороною відповідача не надано до клопотання відомостей, що він звертався про надання зазначених доказів.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що клопотання відповідача про витребування доказів та виклик свідка є необґрунтованим та не є неконкретизованим, оскільки в ньому не зазначено, які конкретно докази необхідно витребувати; які обставини можуть підтвердити або аргументи, які вони можуть спростувати, та які вони мають значення для вирішення даної цивільної справи, враховуючи зміст заявлених вимог, а тому не підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.196-200,259,260 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Закрити підготовче провадження та призначити цивільну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Агентство нерухомості «Арсенал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості та за зустрічним позовом ОСОБА_1 в особі представника адвоката Олійника Олега Станіславовича до товариства з обмеженою відповідальністю «Агентство нерухомості «Арсенал» про визнання недійсним окремого пункту договору до судового розгляду по суті на 22.12.2023року на10-00год. в приміщенні Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя.
В судове засідання викликати учасників справи.
Клопотання представника позивача про виклик свідків задовольнити.
Викликати в судове засідання для допиту в якості свідків:
- ОСОБА_2 , що мешкає за адресою АДРЕСА_1 ;
- ОСОБА_3 , що мешкає за адресою АДРЕСА_2
Попередити свідків про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве показання чи за відмову від давання показань на вимогу суду, згідно ст. ст. 384, 385 КК України.
В задоволенні клопотання відповідача про витребування доказів та допит свідка - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя А.В.Воробйов
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 24.11.2023 |
Оприлюднено | 26.12.2023 |
Номер документу | 115885203 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Воробйов А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні