Рішення
від 01.01.2024 по справі 420/16235/23
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/16235/23

ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 січня 2024 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Дубровної В.А., розглянувши у порядку письмового провадження заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТРАНССЕРВІСБУД про стягнення витрат на професійну правничу допомогу в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТРАНССЕРВІСБУД до Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

I. Зміст заяви

20.12.2023 року за вх. № 45799/23 судом зареєстровано заяву адвоката Драгун Ангеліни Святославівни про стягнення з Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТРАНССЕРВІСБУД витрати, понесені на професійну правничу допомогу, пов`язану із розглядом справи № 420/16235/23 у розмірі 15 000,00 (п`ятнадцять тисяч гривень 00 копійок).

II. Позиція сторін

Вказана заява вмотивована тим, що у позовній заяві адвокатом позивача було заявлено щодо розподілу витрат, пов`язаних зі сплатою судового збору та на витрат на професійну правничу допомогу у розмірі 15 000,00 грн., а докази, що підтверджують витрати на професійну правничу допомогу будуть надані до суду у строки передбачені п.7 ст. 139 КАС України. Керуючись ч. 3 ст. 143 КАС України надає суду заяву про розподіл судових витрат разом із доказами понесення останніх Позивачем у справі, та просить вирішити питання щодо стягнення з Відповідача витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 15 000, 00 грн. Так, 05.07.2023 року між адвокатом Драгун А.С. та ТОВ «АГРОТРАНССЕРВІСБУД» було укладено договір про надання правової допомоги за № 48/23 та додаткову угоду № 01 до цього Договору, відповідно до якої Сторони договору погодили вартість послуг (розмір гонорару) наданих адвокатом. Також, 15.12.2023 року між сторонами було підписано Акт Приймання-передачі наданих послуг № 1 до вказаного договору, в якому відображений перелік наданих позивачу послуг адвокатом. Окрім того, згідно виставленого Адвокатом Драгун А.С. Рахунку-фактури № 1 від 15.12.2023 року позивачем було сплачено грошові кошти у розмірі 15 000,00 грн. Таким чином, наявні усі підстави для стягнення із Відповідача сплачений Позивачем гонорар за надання правничої допомоги у розмірі 15000,00 гривень, пов`язаної із розглядом справи № 420/16235/23 у суді першої інстанції в повному обсязі.

Відповідач не скористався правом на подання клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами, внаслідок отримання 19.12.2023 року на свою електрону адресу заяву адвоката Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТРАНССЕРВІСБУД про стягнення витрат на професійну правничу допомогу з додатками, про що свідчить наявний в матеріалах справи скріншот вказаної відправки.

III. Процесуальні дії суду

Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 20.12.2023 року вказана заява передана на розгляд судді Дубровній В.А.

Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. ( частина 3 статті 252 КАС України).

Оскільки судове рішення у даній справі ухвалено за правилами спрощеного позовного провадження в порядку письмового провадження, суд дійшов висновку про ухвалення додаткового рішення в порядку письмового провадження.

Письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом ( п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України).

IV. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 14.12.2023 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТРАНССЕРВІСБУД до Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області, яка полягає у не вчиненні дій у межах компетенції щодо будівництва дорожнього покриття за встановленими будівельними нормами, державними стандартами та нормами на ділянці дороги у направленні із міста Одеса до с. Бурлача Балка, вдовж червоного бетонного забору до земельної ділянки за номером 11 по вул. Пивоварна в смт Таїрове, Овідіопольського району Одеської області.

Зобов`язано Таїровську селищну раду Одеського району Одеської області вчинити дії у межах компетенції щодо будівництва дорожнього покриття за встановленими будівельними нормами, державними стандартами та нормами на ділянці дороги у направленні із міста Одеса до с. Бурлача Балка, вдовж червоного бетонного забору до земельної ділянки за номером 11 по вул. Пивоварна в смт. Таїрове, Овідіопольського району Одеської області.

Стягнуто з Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТРАНССЕРВІСБУД судовий збір в сумі 2 684,00 грн. (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири грн. 00 коп) гривні.

У змісті позовної представник позивача повідомив, що надасть судові докази понесених судових витрат протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду. ( стор. 10 позову)

V. Норми права, які застосував суд

Витрати на професійну правничу допомогу врегульовані статтею 134 КАС України, якою передбачено, зокрема

- витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави (ч. 1 ст.134 КАС України).

- для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. (ч. 3 ст.134 КАС України).

- для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. (ч. 4 ст.134 КАС України).

- розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: 1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); 2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); 3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; 4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. (ч. 5 ст.134 КАС України).

- у разі недотримання вимог частини п`ятої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами. (ч. 6 ст.134 КАС України).

- обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами. ( частина 7 статі 134 КАС України)

Розподіл судових витрат врегульований статтею 139 КАС України, якою передбачено, зокрема

- при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа. ( абзац перший частини 1 статті 139 КАС України)

- розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. За відсутності відповідної заяви або неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду. ( частина 7 статі 139 КАС України)

- при вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує: 1) чи пов`язані ці витрати з розглядом справи; 2) чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, значення справи для сторін, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес; 3) поведінку сторони під час розгляду справи, що призвела до затягування розгляду справи, зокрема, подання стороною явно необґрунтованих заяв і клопотань, безпідставне твердження або заперечення стороною певних обставин, які мають значення для справи, тощо; 4) дії сторони щодо досудового вирішення спору (у випадках, коли відповідно до закону досудове вирішення спору є обов`язковим) та щодо врегулювання спору мирним шляхом під час розгляду справи, стадію розгляду справи, на якій такі дії вчинялись.( частина 9 статі 139 КАС України)

Рішення щодо судових витрат передбачені статтею 143 КАС України, зокрема,

- суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі. ( частина 1 статті 143 КАС України)

- якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог. ( частина 3 статті 143 КАС України)

- у випадку, передбаченому частиною третьою цієї статті, суд виносить додаткове рішення в порядку, визначеному статтею 252 цього Кодексу ( частина 5 цієї статті КАС України).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 252 КАС України, суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.

Законом України від 05 липня 2012 року № 5076-VI "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (далі - Закон № 5076-VI) передбачено, зокрема

- договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору. ( пункт 4 частини першої статті 1 Закону № 5076-VI)

- представництво - вид адвокатської діяльності, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов`язків клієнта в цивільному, господарському, адміністративному та конституційному судочинстві, в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами, прав і обов`язків потерпілого під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, а також прав і обов`язків потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача у кримінальному провадженні. (пункт 9 частини першої статті 1 Закону № 5076-VI)

- інші види правової допомоги - види адвокатської діяльності з надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правового супроводу діяльності клієнта, складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру, спрямованих на забезпечення реалізації прав, свобод і законних інтересів клієнта, недопущення їх порушень, а також на сприяння їх відновленню в разі порушення (пункт 6 частини першої статті 1 Закону № 5076-VI).

- видами адвокатської діяльності є, серед іншого, надання правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, правовий супровід діяльності юридичних і фізичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держави; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; представництво інтересів фізичних і юридичних осіб у судах під час здійснення цивільного, господарського, адміністративного та конституційного судочинства, а також в інших державних органах, перед фізичними та юридичними особами … Адвокат може здійснювати інші види адвокатської діяльності, не заборонені законом. ( стаття 19 Закону № 5076-VI)

- гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація та досвід адвоката, фінансовий стан клієнта й інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним і враховувати витрачений адвокатом час. ( стаття 30 Закону № 5076-VI)

VI. Оцінка суду

З огляду на наведені вище правові норми при вирішенні питання про розподіл судових витрат, суд має враховувати,

по-перше, чи пов`язані ці витрати з розглядом справи, чи є розмір таких витрат обґрунтованим та пропорційним до предмета спору, в тому числі чи міг результат її вирішення вплинути на репутацію сторони або чи викликала справа публічний інтерес тощо.

по-друге, розмір відшкодування судових витрат, не пов`язаних зі сплатою судового збору, повинен бути співрозмірним з ціною позову, тобто не має бути явно завищеним порівняно з ціною позову.

по-третє, критерії об`єктивного визначення розміру суми послуг адвоката, тобто суд з урахуванням конкретних обставин, зокрема, ціни позову, може обмежити такий розмір з огляду на розумну необхідність судових витрат для конкретної справи.

Як встановлено судом та підтверджується матеріалами справи, професійна правнича допомога у даній справі надавалась адвокатом Драгун Ангеліною Святославівною, про що свідчить ордер серії СА № 1059090 від 05.07.2023 року.

На підтвердження обґрунтованості витрат на правничу допомогу в сумі 15 000,00 грн. представником позивача надано, зокрема

1) договір про надання правової допомоги № 48/23 від 05.07.2023, укладений між ТОВ АГРОТРАНССЕРВІСБУД (далі Клієнт) та адвокатом Драгун Ангеліною Святославівною (далі адвокат), за умовами якого Адвокат бере на себе зобов`язання надавати правову допомогу в обсязі та на умовах, передбачених цим Договором, а Клієнт зобов`язаний сплатити винагороду (гонорар) та виграти, необхідні для виконання його доручень, у порядку та строки обумовлені Сторонами у Договорі. ( пункт 1.1. договору) Адвокат відповідно до узгоджених сторонами доручень, здійснює діяльність від імені та в інтересах Клієнта без обмежень повноважень, встановлених чинним законодавством, зокрема: - представляти інтереси Клієнта у всіх державних та інших підприємствах, установах, організаціях, в тому числі в органах внутрішніх справ, структурних підрозділах прокуратури України та інших правоохоронних органах, в органах Державної виконавчої служби України, а також вести від імені Клієнта справи у всіх судових установах України, з усіма правами наданими законом позивачу, відповідачу, скаржнику, третій та зацікавленій особі, підозрюваному, обвинуваченому, підсудному, стягувану або боржнику, в тому числі захищати інтереси Клієнта у цивільних, адміністративних, господарських та кримінальних справах, під час досудового слідства та судового розгляду, у справах про адміністративні правопорушення, для чого надається право Адвокату: подавати від імені Клієнта заяви, втому числі позовні заяви, знайомитись із матеріалами справи, робити з них копії, прослуховувати фіксацію судового засідання, подавати письмові зауваження з приводу його неправильності, одержувати копії рішень, постанов та ухвал, подавати докази, брати участь у їх дослідженні, ставити питання іншим особам, які приймають участь у справі, а також свідкам, експертам, спеціалістам, подавати клопотання, заяви, подавати свої доводи та міркування з усіх питань, що виникають під час судового розгляду, заперечувати проти заяв, клопотань, доводів, міркувань інших осіб, змінювати підстави та предмет позову, визнавати позов повністю та/або частково, укладати мирові угоди тощо, одержувати документи в будь-яких компетентних органах, сплачувати судовий збір або будь-які інші платежі, розписуватись за Клієнта, а також виконувати всі Інші дії, пов`язані із виконанням цього договору. ( пункт 1.2. договору) Гонорар є формою винагороди адвоката за надання правової допомоги клієнту. ( пункт 4.1. договору). За правову допомогу, передбачену в п. 1.2. договору клієнт сплачує адвокату винагороду (гонорар). Розмір винагороди адвоката при наданні правової допомоги, а також умови та порядок розрахунків, визначаються сторонами за пропозицією адвоката. ( пункт 4.2. договору)

2) Додаткову угоду № 01 від 05.07.2023 року до договору № 48/23 від 05.07.2023 року про надання правової (правничої) допомоги, яка визначає порядок оплати юридичних послуг (гонорару) адвокатом Драгун А.С. за надання юридичних послуг (правової допомоги) у справі щодо скасування постанови про адміністративне стягнення. ( пункт 1 додаткової угоди. Вартість послуг, зокрема, 1) зустріч з клієнтом, надання консультаційних послуг 500,00 грн. за 1 год. роботи, 2) вивчення матеріалів справи, підготовка правової позиції 1000, 00 грн. за 1 год. роботи, 3) зустріч з клієнтом з метою узгодження правової позиції 1000,00 грн. за 1 год. роботи, 4) підготовка одного процесуального документа (позовна заява, відзив, відповідь на відзив, заперечення на відповідь на відзив, письмові пояснення та інше.) 2000, 00 грн. за 1 год. роботи, 5) представництво інтересів клієнта в судовому процесі єнта (одне судове засідання) 1500,00 грн., 6) підготовка та подання апеляційної скарги на ухвалу, рішення суду, відзиву на апеляційну скаргу, заперечення проти відкриття апеляційного провадження 10000, 00 грн. за 1 год. роботи, 7) складання касаційної скарги на ухвалу, рішення суду, відзиву на касаційну скаргу, заперечення проти відкриття касаційного провадження 15000, 00 грн. за 1 год. роботи. ( пункт 2 додаткової угоди)

3) акт приймання-передачі наданих послуг від 15.12.2023 р. № 1 до договору про надання правової (правничої) допомоги № 48/23 від 05.07.2023 року, за змістом якого Адвокат передав, а Клієнт прийняв наступні послуги: 1) зустріч з клієнтом, надання консультаційних послуг 2000 грн. ( 500* 4 год.), 2) вивчення матеріалів справи, підготовка правової позиції, збір доказової бази 5 000,00 гр ( 1000,00 * 5 год.) 3) зустріч з клієнтом з метою узгодження правової позиції 2000,00 грн. ( 1000,00 * 2 год.) 4) підготовка одного процесуального документа (позовна заява, відзив, відповідь на відзив, заперечення на відповідь на відзив, письмові пояснення та інше.) 6 000,00 грн. ( 2000,00 * 3 год.) всього 15000 грн.

4) рахунок-фактуру від 15.12.2023 року № 1 до акту приймання передачі наданих послуг № 1 від 15.12.2023 р. на суму 15 000,00 грн.

5) квитанцію до прибуткового касового ордера № 35 від 15.12.2023 року на суму 15 000,00 грн.

Дослідивши надані докази понесених витрат та оцінивши витрати з урахуванням їх пов`язаності з розглядом даної справи, суд звертає увагу позивача, що предметом розгляду даної справи є бездіяльність Таїровської селищної ради Одеського району Одеської області, яка полягає у не вчиненні дій у межах компетенції щодо будівництва дорожнього покриття за встановленими будівельними нормами, державними стандартами та нормами по вул. Пивоварній, що у смт. Таїрове, Одеського району, Одеської області.

Разом з тим, з вищенаведеного змісту договору про надання правової допомоги № 48/23 від 05.07.2023 та додаткової угоди № 01 від 05.07.2023 до цього договору вбачається, зокрема, що надання юридичних послуг (правової допомоги) здійснювалось адвокатом Драгун А.С. у справі щодо скасування постанови про адміністративне стягнення, які не мають жодного відношення до адміністративної справи № 420/16235/23.

При цьому, суд вказує, що акт приймання-передачі наданих послуг № 1 від 15.12.2023 року, рахунок-фактура від 15.12.2023 року № 1 до акту приймання передачі наданих послуг № 1, квитанція до прибуткового касового ордера № 35 від 15.12.2023 року, складні сторонами на виконання вказаної додаткової угоди № 01 від 05.07.2023 щодо надання послуг про скасування постанови про адміністративне стягнення, а відтак не є належними та допустити доказами фактичного надання послуг позивачу, як клієнту в адміністративній справі № 420/16235/23 р.

VII. Висновок суду

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. ( ч. 1 ст. 77 КАС України).

Оскільки надані позивачем докази на підтвердження обґрунтованості витрат на правничу допомогу в сумі 15 000,00 грн. не доводять пов`язаність цих витрат з розглядом даної справи, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заяви представника позивача про стягнення з відповідача вказаної суми витрат на правничу допомогу.

Керуючись статтями 4, 77, 134, 139, 143, 252, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

вирішив:

У задоволенні заяви представника Товариства з обмеженою відповідальністю АГРОТРАНССЕРВІСБУД адвоката Драгун Ангеліни Святославівни про стягнення витрат на правничу допомогу - відмовити.

Додаткове рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до П`ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складання повного судового рішення.

Додаткове рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя В.А. Дубровна

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.01.2024
Оприлюднено04.01.2024
Номер документу116078070
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —420/16235/23

Ухвала від 11.11.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Дубровна В.А.

Ухвала від 13.08.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Дубровна В.А.

Повістка від 23.05.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Джабурія О.В.

Ухвала від 09.04.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Джабурія О.В.

Ухвала від 19.01.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Джабурія О.В.

Ухвала від 19.01.2024

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Джабурія О.В.

Рішення від 01.01.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Дубровна В.А.

Рішення від 14.12.2023

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Дубровна В.А.

Ухвала від 03.10.2023

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Дубровна В.А.

Ухвала від 17.07.2023

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Дубровна В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні