Справа № 686/31843/23
Провадження № 1-кс/686/274/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 січня 2024 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому клопотання дізнавача СД ХмельницькогоРУП ГУНПв Хмельницькійобласті ОСОБА_3 погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні №12023243060000423 від 15.08.2023 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 193 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Дізнавач СД ХмельницькогоРУП ГУНПв Хмельницькійобласті ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області із клопотанням, погодженим прокурором окружної прокуратури міста Хмельницького ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ).
В обґрунтування клопотання дізнавач зазначає, що до ХРУП ГУНП в Хмельницькій області надійшло звернення Генерального директора ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_5 , в якому останній повідомляє про те, що на інтернет сайті «Violitty» користувач під ніком « НОМЕР_2 » з 31.12.2022 виставив на реалізацію лот у виді бронзових предметів, що складають єдиний стилістичний та типологічний гарнітур оздоб древньої кінської узди (в описі до лота зазначено, зо вказані предмети є «комплексом» і знайдені в Хмельницькій області). Вказані предмети є скарбом транс`європейський контактів прадавнього населення України, що робить їх особливою цінністю, адже йдеться про давнє поховання або жертовне приношення. ІНФОРМАЦІЯ_2 подібних скарбів не має. Таким чином невстановлена особа в невстановлений час та місці вчинила привласнення знайденого чи такого, що випадково опинилося у неї скарбу транс`європейських контактів прадавнього населення України, який має особливу історичну, наукову, художню чи культурну цінність.
Відомості про вчинення кримінального правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12023243060000423від 15.08.2023 за ознаками вчинення кримінального проступку, передбаченого
ч. 1 ст. 193 КК України.
Під час досудового розслідування допитано в якості свідка ОСОБА_6 , яка повідомила, що її чоловік ОСОБА_7 за допомогою металошукача здійснював пошук цінного металу на протязі 2-х років з 2015-2017 р. В цей період він знайшов десятки різних предметів із різного металу, які зберігав вдома. В 2017 році ОСОБА_7 помер, після чого ОСОБА_6 знайшла його вищевказані метали (які він збирав за допомогою металошукача) та вирішила виставити фото вказаних предметів на сайт «Violitty » задля продажу вказаних предметів.
Так, з 2019 року по теперішній час вона виставляє фото вищевказаних предметів, які знаходив її чоловік за допомогою металошукача на сайті «Violitty , та поступово продає їх. Вищевказані предмети на обговорення вона не виставляла так, як самостійно шукала назву предметів в Інтернеті та оцінювала їх за допомогою порівняння подібних предметів на аукціоні «Violitty ». Після чого ОСОБА_6 виставляла фото вказаних предметів, підписувала їх назвами, які вона знайшла самостійно та ставила на вказані предмети ціну порівняну із подібними на сайті.
Після чого орієнтовно 2021 році, у Вайбері до ОСОБА_6 звернулись невідомі, про те чи можу вона виставити їхні фото бронзових предметів, для оцінки на свої сторінці. За проханням невідомих осіб, на сайті «Violitty» вона створила тему під назвою «Комплекс предметів із бронзи на визначення» та на обговорення було виставлено кільканадцять бронзових предметів (фото наданих невідомими), та зазначила, що вказані предмети були знайдені на території Хмельницької області. Після чого ОСОБА_6 було визначено, що виставлені фото це предмети оздоб древньої кінської узди 10-8 ст. до н.е. Вказаних на фото предметів, які вона виставила на обговорення та оцінки на сайті « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в неї не було так, як виставила їх за проханням невідомих, лише для оцінки. Жодних контактів про невідомих осіб, які просили зробити оцінку предметів із бронзи в 2021 році в неї не має.
На момент допиту в ОСОБА_6 на сайті «Violity » знаходяться 65 лотів, які я постійно оновлюю та продаю. Вказані предмети не являються оздобами древньої кінської узди 10-8 ст. до н.е.
В ході досудового розслідування встановлено, що користувач під ніком « ОСОБА_8 » на інтернет сайті «Violity» користується номером телефону НОМЕР_3 , має у власності карту № НОМЕР_4 та представляється ОСОБА_9 .
22.08.2023 проведено огляд веб-ресурсу « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в ході чого встановлено фотознімки бронзових предметів, що складають єдиний стилістичний та типологічний гарнітур оздоб древньої кінської узди (в описі до лота зазначено, що вказані предмети є «комплексом» і знайдені в Хмельницькій області).
Під час огляду веб ресурсу « ІНФОРМАЦІЯ_4 », виявлено звершений торг по лоту під назвою « ІНФОРМАЦІЯ_5 » виставлений користувачем « НОМЕР_2 » 05.05.2023 року.
28.12.2023 був проведений огляд місця події за адресою АДРЕСА_2 за участі спеціаліста директора державного історико культурного заповідника « ІНФОРМАЦІЯ_6 ». Протоколом огляду на підставі добровільно написаної заяви гр. ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , 28.12.2023 було вилучено чотири предмета, які мають ознаки особливої історичної цінності, а саме:
- фібула бронзова (40*20 мм);
- пряжка бронзова з язичком (24*30 мм);
- пряжка бронзова з язичком (23*18 мм);
- розпри дільник (30*20*11мм).
Вказані предмети визнано речовими доказами по матеріалах кримінального провадження.
З метою встановлення особи яка скоїла дане кримінальне правопорушення виникла необхідність в отриманні інформації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме:
-інформація про користувача веб сайту « ІНФОРМАЦІЯ_8 »( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), з нікнеймом « НОМЕР_2 » , посилання на профіль : ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), а саме дані, які вказаний користувач використовував при реєстрації на сайті, у тому числі: ім`я, по батькові, прізвище, номер телефону, адреса електронної пошти, банківські реквізити, IP адреса, інша інформація, що дозволяє ідентифікувати особу, а також IP адреси, які користувач використовував під час реєстрації на сайті ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) та під час користування ним.
- надати інформацію про всі операції з продажу чи купівлі будь- яким способом, що передбачений правилами користування сайту користувач з нікнейомом « НОМЕР_2 », посилання на профіль : ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), а саме дату та точний час проведення операції, сума проведеної операції, номера банківських карток або IBANрахунків покупців та продавця. Якщо операцій було декілька, то надати інформацію по кожній з них окремо.
- надати інформацію про учасників аукціону від 05.05.2023 року з продажу лоту «Кімерійський бронзовий набір» користувачем з нікнейомом « НОМЕР_2 », посилання на профіль : ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), у тому числі ім`я, по батькові, прізвище, номер телефону, адреса електронної пошти, банківські реквізити, IP адреса, інша інформація, що дозволяє ідентифікувати особу.
- особисте листування з користувачем із зазначенням їх персональних даних, які знаходяться у володінні сайту ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), з приводу узгодження дій, щодо придбання лоту « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Вищевказану інформацію необхідно отримати в найкоротший строк для забезпечення своєчасного та повного розслідування кримінального провадження.
Дізнавач в судове засідання не з`явилася, проте у клопотанні дізнавача міститься прохання про проведення розгляду даного клопотання без її участі, вимоги клопотання підтримує в повному обсязі, просить клопотання задовольнити. Також, дізнавач просить проводити розгляд клопотання за відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.
Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 107 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
За таких обставин слідчий суддя вважає за можливе, розглядати клопотання без участі слідчого.
Вивчивши надані матеріали, слідчий суддя дійшов до висновку про те, що клопотання підлягає задоволенню частково з таких підстав.
За змістом ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження, різновидом яких є тимчасовий доступ до речей і документів, застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).
Статтею 160 КПК України встановлено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
У клопотанні зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
При цьому, обов`язок доведення обґрунтованості клопотання КПК покладає на слідчого, прокурора, який звертається із відповідним клопотанням.
Як передбачено ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно із ч. 5 ст.110 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні надати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Дізнавач навела підстави, передбачені ч. 2, 5 ст. 163 КПК України, зокрема, що речі та документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні.
Разом із цим ,у своєму клопотанні дізнавач просить надати доступ до особисте листування з користувачем із зазначенням їх персональних даних, які знаходяться у володінні сайту ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ), з приводу узгодження дій, щодо придбання лоту « ІНФОРМАЦІЯ_5 ».
Відповідно до положень ч.1 ст. 14 КПК України, під час кримінального провадження кожному гарантується таємниця листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, інших форм спілкування.
Втручанняу таємницюспілкуванняможливелише напідставісудовогорішення увипадках,передбаченихцимКодексом,зметоювиявлення тазапобіганнятяжкомучи особливотяжкомузлочину,встановленняйогообставин,особи,якавчинилазлочин,якщовінший спосібнеможливодосягтицієї мети(ч.2ст.14КПКУкраїни). Інформація, отримана внаслідок втручання у спілкування, не може бути використана інакше як для вирішення завдань кримінального провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
За таких обставин, клопотання підлягає задоволенню частково.
Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, слідчий суддя,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання дізнавача СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_3 задовольнити частково.
Надати дозвіл дізнавачів сектору дізнання Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області у складі: дізнавача СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , дізнавача СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанта поліції ОСОБА_10 , дізнавача СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанта поліції ОСОБА_11 , дізнавача СД Хмельницького РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанта поліції ОСОБА_12 на тимчасовий доступ до документів, з можливістю отримання їх копій, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 АДРЕСА_1 , а саме:
- інформація про користувача веб сайту « ІНФОРМАЦІЯ_8 »( ІНФОРМАЦІЯ_3 з нікнеймом « НОМЕР_2 » , посилання на профіль : ( ІНФОРМАЦІЯ_3 а саме дані, які вказаний користувач використовував при реєстрації на сайті, у тому числі: ім`я, по батькові, прізвище, номер телефону, адреса електронної пошти, банківські реквізити, IP адреса, що дозволяють ідентифікувати особу, а також IP адреси, які користувач використовував під час реєстрації на сайті ( ІНФОРМАЦІЯ_3 та під час користування ним.
інформацію про всі операції з продажу чи купівлі будь- яким способом, що передбачений правилами користування сайту користувач з нікнейомом « НОМЕР_2 », посилання на профіль : ( ІНФОРМАЦІЯ_3 а саме дату та точний час проведення операції, сума проведеної операції, номера банківських карток або IBANрахунків покупців та продавця.
- інформацію про учасників аукціону від 05.05.2023 року з продажу лоту «Кімерійський бронзовий набір» користувачем з нікнейомом « НОМЕР_2 », посилання на профіль : ( ІНФОРМАЦІЯ_3 у тому числі ім`я, по батькові, прізвище, номер телефону, адреса електронної пошти, банківські реквізити, IP адреса, що дозволяє ідентифікувати особу.
У іншій частині вимог клопотання відмовити.
Службовим особам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ: НОМЕР_1 АДРЕСА_1 ) забезпечити тимчасовий доступ до документів та надати можливість отримати їх копії.
Ухвала діє по 28 лютого 2024 року.
Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.01.2024 |
Оприлюднено | 23.04.2024 |
Номер документу | 116127250 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Дзюбак О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні