УХВАЛА
18 січня 2024 року
м. Київ
справа № 2604/20992/12
провадження № 61-347ск24
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Дундар І. О. розглянув касаційну скаргу Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», яка підписана представником Кулінічем Олексієм Володимировичем, на постанову Київського апеляційного суду від 24 жовтня 2023 року у справі за позовом Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором,
ВСТАНОВИВ:
Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» (далі - АТ «Державний ощадний банк України») подало 05 січня 2024 року до Верховного Суду касаційну скаргу, яка підписана представником Кулінічем О. В., на постанову Київського апеляційного суду від 24 жовтня 2023 року.
На підставі касаційної скарги АТ «Державний ощадний банк України» не може бути вирішено питання про відкриття касаційного провадження. Як свідчить аналіз касаційної скарги та доданих до неї матеріалів, вона подана з пропуском встановленого строку на касаційне оскарження. Оскаржена постанова апеляційного суду ухвалена 24 жовтня 2023 року. Відомості про складання повного тексту відсутні. Касаційна скарга АТ «Державний ощадний банк України» подана до Верховного Суду 05 січня 2024 року, що підтверджується відповідною відміткою на касаційній скарзі. Тобто з пропущенням передбаченого частиною першою статті 390 ЦПК України строку на касаційне оскарження, оскільки останнім днем строку на касаційне оскарження було 22 листопада 2023 року.
У клопотанні, яке міститься у касаційній скарзі, АТ «Державний ощадний банк України» просить поновити строк на касаційне оскарження. Посилається на те, що повний текст оскарженої постанови отримано АТ «Державний ощадний банк України» 06 грудня 2023 року, про що свідчить відмітка на супровідному листі апеляційного суду від 01 грудня 2023 року.
Європейський суд з прав людини зауважив, що вирішення питання щодо поновлення строку на оскарження перебуває в межах дискреційних повноважень національних судів, однак такі повноваження не є необмеженими. Від судів вимагається вказувати підстави (PONOMARYOV v. UKRAINE, № 3236/03, § 41, ЄСПЛ, від 03 квітня 2008 року).
Однак вказані підстави не можна вважати поважними, оскільки АТ «Державний ощадний банк України» не надає будь-яких належних доказів отримання ним копії судового рішення (конверт, довідка суду, тощо). Копія супровідного листа Київського апеляційного суду від 01 грудня 2023 року про направлення копії оскарженого рішення не може бути належним доказом поважності причин пропуску строку, оскільки не містить інформації про те, коли копія рішення отримана АТ «Державний ощадний банк України». Проставлення штампу вхідної кореспонденції 06 грудня 2023 року на супровідному листі апеляційного суду не є доказом про його отримання у той же день.
На підставі викладеного згідно з частиною третьою статті 393 ЦПК України касаційна скарга підлягає залишенню без руху. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа, яка подала касаційну скаргу, має право звернутися до суду касаційної інстанції зі заявою про поновлення строку на касаційне оскарження і навести інші підстави для поновлення строку та подавши відповідні докази.
Відповідно до вимог частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Керуючись статтями 185, 260, 390, 392, 393 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Акціонерного товариства «Державний ощадний банк України», яка підписана представником Кулінічем Олексієм Володимировичем, на постанову Київського апеляційного суду від 24 жовтня 2023 року залишити без руху.
Встановити для усунення недоліків строк десять днів з дня вручення цієї ухвали.
У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали щодо подання заяви про поновлення строку на касаційне оскарження із наведенням інших підстав для поновлення строку у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І. О. Дундар
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 18.01.2024 |
Оприлюднено | 22.01.2024 |
Номер документу | 116417516 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Дундар Ірина Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні