Рішення
від 04.03.2008 по справі 2-34/2008
ЗОЛОТОНІСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

м. Золотноша, вул. Шевченка, 76, 19702, (04737) 5-26-10

Справа № 2-34/2008 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 березня 2008 року Золотоніський міськрайонний суд Черкаської

області в складі: головуючого судді Савенка В.Г,

при секретарі Сукач Л.І.

за участю прокурора Івченко Т.Б. та Троян М.М.

розглянувши в судовому засіданні в приміщенні суду в м. Золотоноша справу за позовом Золотоніського міжрайонного прокурора в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 до Золотоніської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування та об' єднану в одне провадження із справою за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про надання додаткового строку для прийняття спадщини та визнання прав власності на житловий будинок з надвірними спорудами в порядку спадкування за законом,-

встановив :

ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4 , яка проживала за адресою: АДРЕСА_1 . В своєму заповіті, складеному 23 04.2007 року, посвідченому державним нотаріусом Золотоніської міської державної нотаріальної контори Компанієць О.Г., ОСОБА_4 все своє майно заповіла ОСОБА_5 . ОСОБА_5 за життя ОСОБА_4 проживала разом з нею і була зареєстрована в її будинку за адресою: АДРЕСА_1 . ОСОБА_5 проживала в будинку по АДРЕСА_1 до дня своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 , але так і не зареєструвала своє право на вказану нерухомість. Протягом встановленого строку ОСОБА_5 не заявила про відмову від спадщини, тому Золотоніський міжрайонний прокурор звернувся до суду з позовом інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 - сина ОСОБА_5 , до Золотоніської міської ради про визнання права власності в порядку спадкування.

В судовому засіданні прокурор, виступаючи в інтересах неповнолітнього ОСОБА_1 - сина ОСОБА_5 ствердив свої позовні вимоги і пояснив, що згідно ч.3 ст. 1268 Цивільного кодексу України спадкоємець який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців з часу відкриття спадщини він не заявив про відмову від неї. ОСОБА_5 за життя ОСОБА_4 проживала разом з нею і була зареєстрована в її будинку за адресою: АДРЕСА_1 , що тідтверджується адресною довідкою від 30.03.2007 року. Протягом встановленого строку ОСОБА_5 не заявила про відмову від спадщини, тому відповідно до ч.З ст. 1268 ЦК України вважається такою, що прийняла спадщину після ОСОБА_4 , і згідно ч.5 ст.1268 ЦК України з часу відкриття спадщини спадкове майно належить ОСОБА_5 . Спадкоємцем після ОСОБА_5 є її неповнолітній син ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який після смерті матері виховується в Чигинринській спеціальній школі загальноосвітній щколі-інтернаті. Тому просить визнати право власності, в порядку спадкування, на житловий будинок, розташований з адресою: АДРЕСА_1 , за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

В судовому засіданні представник відповідача - Золотоніської міської ради - позовні вимоги визнав у повному обсязі і не заперечував проти того, щоб визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , право власності на будияковолодіння, розташоване по АДРЕСА_1 .

В судовому засіданні відповідачка ОСОБА_2 пояснила, що ІНФОРМАЦІЯ_4 померла її бабуся ОСОБА_4 , після смерті якої вона

успадкувала її майно, а саме житловий будинок з надвірними спорудами, що розташований по АДРЕСА_2 . До дня смерті бабусі ОСОБА_2 доглядала за нею, допомагала здійснювати поточні та капітальні ремонти у вищезгаданому будинку. Після смерті ОСОБА_4 є ще один спадкоємець - її мати ОСОБА_3 , тобто донька померлої, яка являється також відповідачем по справі. Після смерті бабусі вона та її мати ОСОБА_3 постійно доглядали за будинком та земельною ділянкою. Неодноразово за власні кошти проводили поточні ремонти. Лагодили паркан, ремонтували фундамент, сходи та кришу, а також постійно обробляли огород. Це можуть підтвердити свідки. Коли позивачка звернулась до нотаріальної контори та до ЧООБТІ для оформлення документів на спадщину за законом, там їй пояснили, що в зв`язку з тим, що нею було пропущено строк для прийняття спадщини, то на даний час це питання повинно вирішуватись в судовому порядку. Позивачка вважає, що нею було пропущено встановлений законодавством строк для прийняття спадщини, з поважної причини, їй було не відомо що змінилось цивільне законодавство і що в новому Цивільному кодексі України, відсутня така форма прийняття спадщини, як фактична. При цьому вона пояснила, що її племінник ОСОБА_1 не має права успадкувати будинок, адже у неї є діти і вони потребують житла.

В судовому засіданні відповідачка ОСОБА_3 , заперечувала проти задоволення даного позову, підтримала ОСОБА_2 та погодилася з її аргумент аш.

Суд вважає, що позов прокурора підлягає повному задоволенню.

Як встановлено в судовому засіданні ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4 , яка проживала за адресою: АДРЕСА_1 . В своєму заповіті, складеному 23 04.2007 року, посвідченому державним нотаріусом Золотоніської міської державної нотаріальної контори Компанієць О.Г., ОСОБА_4 все своє майно заповіла ОСОБА_6 .

Згідно ч.З ст.1268 Цивільного кодексу України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців з часу відкриття спадщини він не заявив про відмову від неї. Як встановлено судом, і це також підтвердила в судовому засіданні свідок ОСОБА_7 , ОСОБА_5 за життя ОСОБА_4 проживала разом з нею і була зареєстрована в її будинку за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується адресною довідкою від 30.03.2007 року. Факт проживання ОСОБА_5 в будинку ОСОБА_4 до і після смерті останньої підтверджують сусіди: ОСОБА_8 , та. ОСОБА_9 .

Протягом встановленого строку ОСОБА_5 не заявила про відмову від спадщини, тому відповідно до ч.З ст. 1268 ЦК України вважається такою, що прийняла спадщину після ОСОБА_4 , і згідно ч.5 ст.1268 ЦК України з часу відкриття спадщини спадкове майно належить ОСОБА_5 .

До складу спадщини ОСОБА_4 входило нерухоме майно - жилий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно ст. 1299 ЦК України якщо у складі спадщини, яку прийняв спадкоємець, є нерухоме майно, спадкоємець зобов`язаний зареєструвати право на спадщину в органах, які здійснюють державну реєстрацію нерухомого майна. Право власності на нерухоме майно виникає у спадкоємця з моменту державної реєстрації цього майна.

ОСОБА_5 проживала в будинку по АДРЕСА_1 до дня своєї смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 , але так і не зареєструвала своє право на вказану нерухомість.

Спадкоємцем після ОСОБА_5 є її неповнолітній син ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , який після смерті матері виховується в Чигиринській спеціальній школі загальноосвітній школі- інтернаті. Директор вказаної школи-інтернату Петриченко Микола Дмитрович,

який є опікуном ОСОБА_1 , заявою від 02.04.2007р. прийняв всю спадщину після ОСОБА_5

ОСОБА_5 , фактично успадкувавши будинок по АДРЕСА_1 , але не провела реєстрацію права власності на нерухоме майно у встановленому порядку, власником вказаного будинку залишається зареєстрована ОСОБА_4 . Це також підтверджується листом Золотоніського відділу ЧООВТІ від 18.04.2007 року. У зв`язку з дим неповнолітній ОСОБА_1 , являючись спадкоємцем після ОСОБА_5 , має право на спадкування після неї всього майна, в тому числі і будинку по АДРЕСА_1 .

Що стосується позовних вимог ОСОБА_2 про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини та визнання за нею права власності на вказаний вище будинок, то судом встановлено, що ОСОБА_2 достеменно було відомо про факт існування заповіту від 23.04.1999р., посвідченого нотаріусом Золотоніської міської державної нотаріальної контори, за яким ОСОБА_4 заповідала все своє майно, а саме: житловий будинок з надвірними спорудами по АДРЕСА_1 - ОСОБА_5 . Проте ОСОБА_2 цей факт приховала від суду і тим самим судом було 04.04.07р. прийняте неправильне рішення, без урахування інших, невідомих суду обставин. Крім того суду не було повідомлено про те, що ОСОБА_5 постійно проживала разом із спадкодавцем - ОСОБА_4 на час відкриття спадщини і, відповідно до ст. 1268 ч. З ЦК України являється такою, що прийняла спадщину, оскільки протягом 6 місяців з часу відкриття спадщини не заявила про відмову від неї. Вказане рішення ухвалою Золотоніського міськрайонного суду від 27.07.07р. було скасоване в порядку ст.. 361 ЦПК України за ново виявленими обставинами. Таким чином позовні вимоги ОСОБА_2 не підлягають задоволенню.

В судовому засіданні представник служби у справах дітей Золотоніського міськвиконкому підтримала заяву прокурора і пояснила, неповнолітній ОСОБА_1 є законним спадкоємцем за померлою ОСОБА_4 , а тому визнання за ним цього права відповідатиме його інтересам.

Керуючись ст.., ст.. 213, 214 ЦПК України,-

В и р і ш и в :

Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , право власності на будинковолодіння, розташоване по АДРЕСА_1 .

ОСОБА_2 у задоволенні її позову до ОСОБА_3 про надання додаткового строку для прийняття спадщини та визнання права власності на житловий будинок з надвірними спорудами в порядку спадкування за законом відмовити за відсутністю підстав.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Суддя Савенко В.Г.

СудЗолотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення04.03.2008
Оприлюднено23.01.2024
Номер документу116432878
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-34/2008

Рішення від 04.03.2008

Цивільне

Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області

Савенко В. Г.

Ухвала від 26.07.2016

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Ухвала від 15.06.2016

Цивільне

Київський районний суд м. Полтави

Яковенко Н. Л.

Рішення від 12.11.2008

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Линник В.Я.

Рішення від 25.11.2008

Цивільне

Галицький районний суд Івано-Франківської області

Мельник І.І.

Ухвала від 08.09.2008

Цивільне

Мостиський районний суд Львівської області

Богаченко С.І.

Ухвала від 24.10.2008

Цивільне

Савранський районний суд Одеської області

Бородій В.Є.

Ухвала від 08.04.2008

Цивільне

Богородчанський районний суд Івано-Франківської області

Битківський Л.М.

Рішення від 04.02.2008

Цивільне

Кривоозерський районний суд Миколаївської області

Дулдієр А.І.

Рішення від 04.04.2008

Цивільне

Баришівський районний суд Київської області

Лисюк О.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні