УХВАЛА
29 січня 2024 року
м. Київ
cправа № 910/6137/20
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Васьковський О.В. - головуючий, Картере В.І., Погребняк В.Я.
розглянувши матеріали касаційної скарги Державного підприємства «Завод «Генератор»
на постанову Північного апеляційного господарського суду від 29.11.2023
у складі колегії суддів Отрюха Б.В., Майданевича А.Г., Суліма В.В.
та рішення Господарського суду міста Києва від 21.04.2021
у складі колегії суддів Мандичев Д.В., Івченко А.М., Ягічева Н.І.
у справі № 910/6137/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Рітейл Мастерс»
до Державного підприємства «Завод «Генератор»
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість»
про стягнення заборгованості у розмірі 88 378 677,80 грн
в межах справи № 50/155
за заявою Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України»
до Державного підприємства «Завод «Генератор»
про банкрутство-
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Завод «Генератор» звернулося до Верховного Суду із касаційною скаргою на постанову Північного апеляційного господарського суду від 29.11.2023 та рішення Господарського суду міста Києва від 21.04.2021 у справі №910/6137/20.
Автоматизованою системою документообігу суду для розгляду справи № 910/6137/20 визначено колегію суддів у складі: головуючого судді - Васьковський О.В., суддя - Картере В.І., суддя - Погребняк В.Я., що підтверджується протоколом автоматизованого розподілу судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) між суддями від 08.01.2024.
Здійснивши перевірку матеріалів касаційної скарги на відповідність вимогам статей 287-291 ГПК України, з урахуванням приписів статей 294, 301 ГПК України, Суд дійшов висновку, що подана касаційна скарга відповідає вимогам щодо її форми та змісту згідно із статтями 290, 291 ГПК України.
Підстав для застосування статей 292, 293 ГПК України не встановлено.
За таких обставин, колегія суддів Верховного Суду дійшла висновку про відкриття касаційного провадження у справі №910/6137/20 за касаційною скаргою Державного підприємства «Завод «Генератор`на постанову Північного апеляційного господарського суду від 29.11.2023 та рішення Господарського суду міста Києва від 21.04.2021.
Крім того, скаржником заявлено клопотання про зупинення виконання оскаржуваного судового рішення до закінчення його перегляду у касаційному порядку, яке обґрунтоване тим, що у випадку стягнення з державного стратегічного підприємства майже 64 мільйонів гривень, неминуче призведе до знищення оборонного підприємтсва та радіолокаційної галузі у цілому.
Відповідно до абз.2 ч.4 ст. 294 ГПК за наявності клопотання особи, яка подала касаційну скаргу, суд у разі необхідності вирішує питання про зупинення виконання рішення (ухвали) суду або зупинення його дії, якщо зупинити його виконання неможливо.
Частиною першою статті 332 ГПК України визначено, що суд касаційної інстанції за заявою учасника справи або за своєю ініціативою може зупинити виконання оскарженого рішення суду або зупинити його дію (якщо рішення не передбачає примусового виконання) до закінчення його перегляду в касаційному порядку.
Клопотання про зупинення виконання судових рішень має бути мотивованим, містити підстави для зупинення виконання судового рішення, підтверджені належними доказами. У клопотанні заявник повинен навести обґрунтування його вимог та довести, що захист його прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для відновлення порушених прав необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, або буде неможливим повернення виконання судових рішень у разі, якщо вони будуть скасовані.
Вирішуючи питання про зупинення виконання (дії) судового рішення, суд враховує необхідність у цьому, зокрема, у разі ймовірності утруднення повторного розгляду справи внаслідок можливого скасування судового рішення, необхідності забезпечення збалансованості інтересів сторін, запобігання порушенню прав осіб, які брали участь у справі, а також осіб, які не брали такої участі, але рішенням суду вирішено питання про їх права, свободи чи обов`язки тощо.
При цьому, сторона, проти якої ухвалено судове рішення у справі, має обґрунтувати свою заяву належним чином. Сама по собі незгода учасника судового процесу із мотивами ухваленого у справі судового рішення не є достатньою підставою для зупинення його виконання та дії, оскільки правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права суд касаційної інстанції перевіряє, переглядаючи по суті у касаційному порядку судові рішення.
Згідно з ч.1 ст.74 ГПК кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Оскільки скаржник не надав доказів відкриття виконавчого провадження з виконання судового рішення, прийнятого по суті спору, не надав належних та достатніх доказів необхідності зупинення виконання рішення, належним чином не обґрунтував необхідність зупинення виконання оскаржуваного рішення та враховуючи положення ст.333 ГПК (поворот виконання рішення, постанови), Верховний Суд дійшов висновку про відмову у задоволенні такого клопотання.
Відповідно до частини першої статті 294 ГПК України в ухвалі про відкриття касаційного провадження у справі повідомляється про дату, час і місце розгляду скарги.
Також виходячи з положень частини четвертої статті 294 та частини восьмої статті 165 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів Верховного Суду вважає необхідним надати учасникам справи строк на подання відзиву на касаційну скаргу протягом 15 днів від дати отримання ухвали про відкриття касаційного провадження.
На підставі викладеного та керуючись статтями 234, 290, 294 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду,-
У Х В А Л И В:
1. Відкрити касаційне провадження у справі № 910/6137/20 за касаційною скаргою Державного підприємства «Завод «Генератор» на постанову Північного апеляційного господарського суду від 29.11.2023 та рішення Господарського суду міста Києва від 21.04.2021.
2. Призначити розгляд касаційної скарги на 12 березня 2024 року о 15:15 у приміщенні Касаційного господарського суду за адресою: м. Київ, вул. О. Копиленка, 6 в залі судових засідань №330.
3. Відмовити у задоволенні клопотання Державного підприємства «Завод «Генератор» про зупинення виконання постанови Північного апеляційного господарського суду від 29.11.2023 та рішення Господарського суду міста Києва від 21.04.2021 у справі №910/6137/20 до закінчення її перегляду в касаційному порядку.
4. Надати учасникам справи строк для подання відзиву на касаційну скаргу - протягом 15 днів від дати отримання ухвали про відкриття касаційного провадження.
5. Довести до відома учасників справи, що нез`явлення їх представників в судове засідання не є перешкодою для розгляду касаційної скарги.
6. Витребувати у Господарського суду міста Києва та/або Північного апеляційного господарського суду матеріали справи № 910/6137/20.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий О.В. Васьковський
Судді В.І. Картере
В.Я. Погребняк
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 29.01.2024 |
Оприлюднено | 01.02.2024 |
Номер документу | 116670591 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Васьковський О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні