Ухвала
від 01.02.2024 по справі 511/3188/23
РОЗДІЛЬНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Роздільнянський районний суд Одеської області

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 511/3188/23

Номер провадження: 2/511/72/24

"01" лютого 2024 р. Роздільнянський районний суд Одеської області в складі:

головуючого судді - Гринчак С. І. ,

секретаря судового засідання - Замковенко О.Б.,

за участю:

позивача- ОСОБА_1 ,

представника позивача- адвоката - Магери Р.Ю.,

представника органу опіки та піклування Роздільнянської міської ради Одеської області- Радіонової Д.А.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду міста Роздільна Одеської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей Роздільнянської міської ради Одеської області, Орган опіки та піклування Роздільнянської міської ради Одеської області, про визначення місця проживання дитини,

встановив:

В провадженні Роздільнянського районного суду Одеської області знаходиться цивільна справа за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Служба у справах дітей Роздільнянської міської ради Одеської області, Орган опіки та піклування Роздільнянської міської ради Одеської області, про визначення місця проживання дитини.

Ухвалою судді Роздільнянського районного суду Одеської області від 23.10 2023 року відкрито провадження у справі в порядку загального позовного провадження та призначено підготовче судове засідання.

В підготовче судове засідання з`явились: позивач ОСОБА_1 та його представник -адвокат Магера Р.Ю., який діяв на підставі ордера серії ВН № 1327446 від 01.02.2024 року, третя особа: представник - Органу опіки та піклування Роздільнянської міської ради Одеської області, Радіонова Д.А., яка діяла на підставі довіреності №48 від 15.01.2024 року.

Відповідач ОСОБА_3 у підготовче судове засідання не з`явилася, про дату час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином. Так, у відповідності до п. 4 ч. 8 ст. 128 ЦПК України, днем вручення судової повістки є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати судову повістку чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси. Відповідно до повернутого поштового повідомлення відповідач відсутній за зазначеною адресою, що свідчить про неможливість вручення відповідачу судових повісток.

Третя особа: представник - Служби у справах дітей Роздільнянської міської ради Одеської області, у підготовче судове засідання не з`явився, надав суду заяву в якій просив судове засідання проводити за їх відсутністю. ( а.с.77)

Суд зазначає, що предметом позову є визначення місця проживання дитини.

Відповідно до частини першої статті 19 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, ратифікованої Верховною Радою України 27 лютого 1991 року (далі - Конвенція), держава вживає усіх необхідних заходів з метою захисту дитини від відсутності піклування або недбалого ставлення до неї з боку батьків.

Частинами першою, другою статті 27 цієї Конвенції визначено, що кожна дитина має право на рівень життя, необхідний для її фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку. Батьки несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

Відповідно до частини восьмої статті 7 СК України регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.

Згідно з частинами першою, другою статті 3 Конвенції в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов`язки її батьків, опікунів чи інших осіб, які відповідають за неї за законом.

Відповідно до статті 44 ЦПК України передбачено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватись процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч. 1 ст. 81 ЦПК України).

За загальним правилом, суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом (ч. 7 ст. 81 ЦПК України).

Частиною 2 статті 13 ЦПК України визначено, що збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Крім того, суд звертає увагу третьої особи, що відповідно до частини 4 статті 19 СК України при розгляді судом спорів щодо участі одного з батьків у вихованні дитини, місця проживання дитини, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, позбавлення та поновлення батьківських прав, побачення з дитиною матері, батька, які позбавлені батьківських прав, відібрання дитини від особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду, управління батьками майном дитини, скасування усиновлення та визнання його недійсним обов`язковою є участь служби у справах дітей, представленого належною юридичною особою.

За правилами частини 5 статті 19 СК України орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.

Згідно з пунктом 73,74 постанови Кабінету Міністрів України від 24.09.2008р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов`язаної із захистом прав дитини» розгляд питання щодо визначення місця проживання дитини та надання відповідного висновку до суду щодо розв`язання спору розглядається службою у справах дітей за місцем проживання дитини.

Однак, у матеріалах справи відсутні документи, на підставі яких складено письмовий висновок органу опіки та піклування Роздільнянської міської ради Одеської області про доцільність визначення місця проживання малолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 разом із батьком - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Суд також вбачає за доцільне заслухати думку дитини - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 щодо місця проживання, виходячи з наступного.

За змістом ч.4 статті 29 Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи у віці, яка не досягла десяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров`я тощо, в якому вона проживає.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 43 ЦПК України учасники справи зобов`язані з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.

Відповідно до частини 1 статті 128 ЦПК України, суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою.

За таких підстав, для з`ясування усіх обставин справи, повного та об`єктивного її розгляду, необхідна особиста участь сторін у судовому процесі та дача пояснень, а так само й заслухана думка дитини, оскільки необхідно встановити факти і обставини, які можуть бути відомі лише останнім, а тому суд вважає за необхідне визнати обов`язковою явку в судове засідання, позивача, відповідача та дитини.

При цьому суд зауважує, що відповідач, ОСОБА_2 , у разі перебування за кордоном не позбавлена права приймати участь у судовому засіданні дистанційно, враховуючи наступне.

За змістом частин першої-третьої статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.

Відповідач не позбавлений права у передбачені законом строки в порядку статті 212 ЦПК України та з урахуванням Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, затвердженому наказом ДСА України № 196 від 23.04.2020, попередньо зареєструвавшись з використанням власного електронного підпису в Системі, бути присутньою у судовому засіданні та надати свої пояснення.

Керуючись ст.ст.81, 84, 260, 261, 353 ЦПК України, суд

постановив:

Підготовче судове засідання відкласти на 12.00 годину 27.02.2024 року.

Визнати явку відповідача ОСОБА_2 до підготовчого судового засідання на 27 лютого 2024 року на 12 год.00 хв.. - обов`язковою.

Витребувати у Служби у справах дітей Роздільнянської міської ради Одеської області, документи, на підставі яких складено письмовий висновок щодо визначення місця проживання дитини ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 з її батьком - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Витребувані документи направити до Роздільнянського районного суду Одеської області за адресою: вул.. Європейська, 37а м. Роздільна Одеської області.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, а у випадку неявки всіх учасників справи в судове засідання - з моменту її підписання суддею.

Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Повний текст виготовлений та підписаний суддею 01.02.2024 року.

С Суддя: С. І. Гринчак

СудРоздільнянський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення01.02.2024
Оприлюднено02.02.2024
Номер документу116695349
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —511/3188/23

Ухвала від 13.11.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Лозко Ю. П.

Рішення від 25.06.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Гринчак С. І.

Ухвала від 30.05.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Гринчак С. І.

Ухвала від 30.05.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Гринчак С. І.

Ухвала від 13.05.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Гринчак С. І.

Ухвала від 14.03.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Гринчак С. І.

Ухвала від 14.03.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Гринчак С. І.

Ухвала від 01.02.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Гринчак С. І.

Ухвала від 01.02.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Гринчак С. І.

Ухвала від 01.02.2024

Цивільне

Роздільнянський районний суд Одеської області

Гринчак С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні