ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128
УХВАЛА
05.02.2024 Справа № 914/2128/23
Господарський суд Львівської області, розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви Державної податкової служби України, м. Київ, в особі Головного управління ДПС у Львівській області, м. Львів, до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт», м. Винники, Львівська область, в сумі 47248,13 грн.
у справі за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю «ТІВА Україна», с. Жовтанці, Кам`янка-Бузький район, Львівська область
про: банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт» (79019, Львівська область, м. Винники, вулиця Винна Гора, будинок 26, офіс 43; ідентифікаційний код 39012254)
Суддя Артимович В.М.,
секретар судового засідання Лабай Х.А.
За участю представників:
від ТзОВ «ТІВА Україна»: не з`явився;
від боржника: Михновецький Ю.О.
розпорядник майна: Івасько С.М.;
від ДП «Екран-Вікносвіт»: не з`явився;
від ТзОВ «Компанія «Всесвіт Комфорту»: Венглевський Б.Б.;
від ТзОВ «Цемтрансбуд»: не з`явився;
від ТзОВ «НВФ Дніпропроект»: не з`явився;
від ГУ ДПС у Львівській області: Підгайний О.І.
від ТзОВ «БВБ-Груп»: не з`явився;
від Приватної агрофірми «Дністер»: не з`явився;
від ТзОВ «Гірничовидобувна компанія «СДК»: не з`явився;
від ТзОВ «Паркбудтех»: не з`явився;
від ТзОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «Рубікон Груп»: Думич Н.Б.
від ТзОВ «Бетонікс»: не з`явився.
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Львівської області перебуває справа за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ТІВА Україна» про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт» (ідентифікаційний код 39012254).
Ухвалою суду від 31.07.2023 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт» (79019, Львівська область, м. Винники, вулиця Винна Гора, будинок 26, офіс 43; ідентифікаційний код 39012254); визнано вимоги кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю «ТІВА Україна» в сумі 547088,77 грн заборгованості, 60300,00 грн. авансування винагороди арбітражного керуючого, 26840,00 грн. судового збору; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт» (ідентифікаційний код 39012254); введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт» (ідентифікаційний код 39012254); постановлено оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт» (ідентифікаційний код 39012254); призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Іваська Святослава Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 558 від 18.03.2013); призначено попереднє засідання суду.
На розгляд Господарського суду Львівської області від Державної податкової служби України, м. Київ, в особі Головного управління ДПС у Львівській області надійшла заява про грошові вимоги до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт» в сумі 47248,13 грн.
Ухвалою суду від 30.01.2024 заяву ДПС України в особі Головного управління ДПС у Львівській області про грошові вимоги до боржника в сумі 47248,13 грн прийнято до розгляду.
Суд, проаналізувавши матеріали та з`ясувавши обставини справи, повно, всебічно і об`єктивно оцінивши докази, дійшов висновку, що грошові вимоги ДПС України в особі Головного управління ДПС у Львівській області до боржника слід визнати частково, зважаючи на наступне.
У своїй заяві Головне управління ДПС у Львівській області просить визнати кредиторські вимоги в сумі 47248,13 грн, з яких: 44824,63 грн - єдиний внесок та 2423,50 грн податок на нерухоме майно (2381,87 грн - основна заборгованість та 41,63 грн - пеня). Кредитор у заяві вказує, що заборгованість по єдиному внеску виникла на підставі самостійно нарахованих сум відповідно до поданих податкових розрахунків за листопад 2023 року, а заборгованість по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, виникла на підставі самостійно нарахованих сум відповідно до поданої податкової декларації від 18.02.2023.
Слід зазначити, що відповідно до ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.
Згідно зі ч. 2 ст. 47 Кодексу України з процедур банкрутства у попередньому засіданні господарський суд розглядає всі вимоги кредиторів, що надійшли протягом строку, передбаченого частиною першою статті 45 цього Кодексу, у тому числі щодо яких були заперечення боржника або розпорядника майна.
Водночас у ч. 4 ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає заяви з вимогами поточних кредиторів, які надійшли до господарського суду після офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом.
Провадження у цій справі № 914/2128/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт» відкрито ухвалою Господарського суду Львівської області від 31.07.2023.
Отже, вимоги Головного управління ДПС у Львівській області до боржника в сумі 44824,63 грн - єдиного внеску, які виникли на підставі податкових розрахунків за листопад 2023 року, виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт» та є поточними. Відповідно такі вимоги мають розглядатися у ліквідаційній процедурі, враховуючи положення Кодексу України з процедур банкрутства.
З огляду на викладене, заяву Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Львівській області в частині грошових вимог по єдиному внеску в сумі 44824,63 грн, який нараховано за листопад 2023 року після відкриття провадження про банкрутство, слід залишити без розгляду, як передчасно подані.
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Суд зазначає, що перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства визначено Податковим кодексом України.
Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Відповідно до пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк), та/або сума коштів, сформована за рахунок податкових пільг, що були використані платником податків не за цільовим призначенням чи з порушенням порядку їх надання, встановленим цим Кодексом та/або Митним кодексом України.
Штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з осіб, що вчинили податкове правопорушення або порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.265 п. 14.1 ст. 14 ПК України).
Положеннями ст. 46 Податкового кодексу України передбачено, що на платників податків покладено обов`язок з подання податкових декларацій контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі яких здійснюється нарахування (сплата) податкового зобов`язання.
Податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючим органам у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата грошового зобов`язання, у тому числі податкового зобов`язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов`язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.
Відповідно до п. 49.1 ст. 49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Згідно п. 54.1 ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до приписів п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
На підтвердження заявлених грошових вимог до боржника в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, заявником долучено до матеріалів справи довідку від 09.01.2024 за № 381/5/13-01-13-02 про податкову заборгованість ТзОВ «Тепло Буд Експерт» (ідентифікаційний код 39012254) станом на 05.01.2024, розрахунок заборгованості, копію додатку 2 до податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
Докази сплати податкової заборгованості в сумі 2423,50 грн (податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки) у матеріалах справи відсутні.
Слід зазначити, що у матеріалах справи відсутні заперечення щодо визнання грошових вимог Головного управління ДПС у Львівській області, зокрема, в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, від розпорядника майна та інших учасників справи.
Згідно ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.
Згідно із ч. 1 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому: у першу чергу задовольняються: витрати, пов`язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; у третю чергу задовольняються вимоги щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів); у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою; у шосту чергу задовольняються інші вимоги.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч. 1 ст. 86 ГПК України).
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13, ст. 74 ГПК України).
Суд, дослідивши матеріали справи, зокрема, заяву про визнання кредиторських вимог до боржника з доданими до неї документами, дійшов висновку, що грошові вимоги Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Львівській області слід визнати в сумі 8479,50 грн, які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт» (ідентифікаційний код 39012254), з яких: 2381,87 грн - заборгованість з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, 41,63 грн пеня та 6056,00 грн - судовий збір, сплачений за подання заяви з кредиторськими вимогами.
Враховуючи наведене, керуючись ст. ст. 1, 2, 45, 47, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, ст. ст. 73, 74, 86, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Грошові вимоги Державної податкової служби України (04053, м. Київ, пл. Львівська, 8, ідентифікаційний код: 43005393) в особі Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35; ідентифікаційний код ВП: 43968090) визнати частково в сумі 8479,50 грн, які підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю «Тепло Буд Експерт» (ідентифікаційний код 39012254), з яких: 2381,87 грн (заборгованість з податку на нерухоме майно) третя черга, 41,63 грн. (пеня) шоста черга, 6056,00 грн. (судовий збір) перша черга.
2.Заяву Державної податкової служби України в особі Головного управління ДПС у Львівській області у частині визнання грошових вимог в сумі 44824,63 грн (єдиний внесок) залишити без розгляду.
3.Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, передбачені ст. 235 ГПК України.
4.Ухвала може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 256, 257 ГПК України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по заяві, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Повний текст ухвали складено 09.02.2024.
Суддя Артимович В.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 05.02.2024 |
Оприлюднено | 12.02.2024 |
Номер документу | 116887035 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні