Справа № 487/7149/21
Провадження № 2/487/129/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 лютого 2024 року м. Миколаїв
Заводський районний суд м. Миколаєва у складі: головуючого судді Сухаревич З.М., за участі секретаря судового засідання Удовиченко Д.Д., розглянувши у відкритому підготовчому засіданні у залі суду м. Миколаєва цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Телец-ВАК»</a>, про визнання майнових прав на об`єкт нерухомого майна, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні суду перебуває справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Телец-ВАК»</a>, про визнання майнових прав на об`єкт нерухомого майна, зобов`язання вчинити дії.
30 січня 2024 року до суду надійшло клопотання про зміну позовних вимог, яке мотивоване тим, постановою Миколаївського апеляційного суду у інших подібних справах обраний ним спосіб захисту визнаний неналежним та зазначено, що у таких справах належним способом захисту є визнання права власності на нерухоме майно. Враховуючи наведене, просить змінити позовні вимоги та викласти їх в наступній редакції: визнати за ОСОБА_1 право власності на об`єкт трикімнатну в двох рівнях квартиру АДРЕСА_1 .
Від сторін надійшли заяви про розгляд клопотання позивача без їх участі.
Розглядаючи клопотання позивача, суд дійшов до такого висновку.
За змістом принципу диспозитивності цивільного судочинства, закріпленого у статті 13 ЦПК України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Особа, яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Згідно з пунктом 2 частини 2, частиною 3 статті 49 ЦПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 43 цього Кодексу: позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. До закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі.
В свою чергу, позивач подав до суду клопотання про зміну позовних вимог, тоді як діючим ЦПК не передбачено такого документу, а передбачено лише подання заяви про збільшення або зменшення позовних вимог, зміну предмету або підстав позову. Зі змісту заяви вбачається, що позивач фактично ставить питання про зміну предмету позову.
Подана представником позивача заява про зміну підстав позову відповідає вимогам ст.49 ЦПК України, тому підстави для її повернення відсутні.
За наведених обставин, суд вважає за необхідне прийняти до розгляду зазначене клопотання позивача.
Відтак, на підставі ст. 198 ЦПК України, підготовче засідання слід відкласти.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 43, 49, 198, 260, 261, 353 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти до розгляду клопотання ОСОБА_1 про зміну позовних вимог на такі вимоги: визнати за ОСОБА_1 право власності на об`єкт трикімнатну в двох рівнях квартиру АДРЕСА_1 .
Відкласти підготовче засідання у справі на 28березня 2024року 11:45 год.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: З.М. Сухаревич
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2024 |
Оприлюднено | 21.02.2024 |
Номер документу | 117086253 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Сухаревич З. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні