20.02.2024 Справа № 756/12253/22
Ун.№756/12253/22
Пр.№2/756/598/24
У Х В А Л А
20 лютого 2024 року Оболонський районний суд м.Києва у складі:
головуючого судді Майбоженко А.М.
секретаря Любін А.Ю.
за участі представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача ОСОБА_2 - ОСОБА_1 про розгляд в порядку загального позовного провадження цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Провідна» про відшкодування шкоди та про витребування доказів,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою судді від 31.10.2023 року прийнято до розгляду позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Провідна» про відшкодування шкоди та відкрито спрощене позовне провадження в даній справі без повідомлення сторін.
15.01.2024 ухвалою суду постановлено подальший розгляд справи здійснювати у спрощеному позовному провадженні з повідомленням (викликом) сторін.
Матеріали справи містять заяви представника позивача ОСОБА_1 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження від 10.01.2024 та 15.01.2024, які вирішені судом не були. В судовому засіданні 20.02.2024 представник позивача наполягав на розгляду справи в порядку загального позовного провадження, посилаючись на необхідність дослідження доказів та недопустимість швидкого розгляду справи, що випливає з суті спрощеного позовного провадження.
Крім того, в судовому засіданні представником позивача також заявлено клопотання про витребування у ПрАТ «СК «Провідна» оригіналів страхової справи.
Вирішуючи вказані клопотання, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.1-3 ст.274 ЦПК України, визначено, що у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи:
1) малозначні справи;
2) що виникають з трудових відносин;
3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.
У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
При вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:
1) ціну позову;
2) значення справи для сторін;
3) обраний позивачем спосіб захисту;
4) категорію та складність справи;
5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;
6) кількість сторін та інших учасників справи;
7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;
8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Враховуючи надані представником позивача пояснення щодо необхідності вирішення справи в порядку загального позовного провадження, враховуючи значення справи для сторін, обсяг доказів, суд вважає можливим задовольнити це клопотання та перейти у цій справі до розгляду в порядку загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Згідно ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до ч.3 ст.84 ЦПК України, у разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази.
Згідно з ч.4-9 цієї ж статті, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Враховуючи те, що інформація, яка міститься у страховій справі ПрАТ «СК «Провідна» має значення для прийняття рішення у справі, суд вважає правильним вжити заходи для витребування оригіналів страхової справи або належним чином засвідчених копій, які мають відповідати вимогам, визначеними ст.95 ЦПК України.
Суд не вбачає підстав для витребування оригіналу зазначеного доказу, оскільки ч.2 ст.95 ЦПК України надає право подавати докази в оригіналі або в належним чином засвідчених копіях, що, на думку суду є дискрецією учасника справи або особи, яка такі докази подає.
При цьому, у випадку подання копії письмового доказу, сторона позивача не позбавлена права заявити клопотання про витребування його оригіналу у випадку наявності сумніву щодо відповідності наданої копії її оригіналу (ч.6 ст.95 ЦПК України).
За відсутності цих доказів в матеріалах справи на момент вирішення клопотання про їх витребування, втручання судом у спосіб реалізації ПрАТ «СК «Провідна» своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд є порушенням принципу диспозитивності цивільного процесу, визначеного ст.13 ЦПК України.
Керуючись ст.ст. 84, 274, 277 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Перейти до розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Провідна» про відшкодування шкоди та про витребування доказів за правилами загального позовного провадження, замінивши засідання для розгляду справи по суті на підготовче судове засідання, яке призначити на 02 квітня 2024 на 10 годину.
Про прийняти рішення повідомити сторін.
Витребувати у Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Провідна» оригінал або належним чином засвідчену копію страхової справи щодо виплати страхового відшкодування ОСОБА_2 на підставі поданої нею заяви від 24.03.2016 року за фактом ДТП, яка трапилась 02.02.2016 о 19:25 годині по пр-ту Героїв Сталінграду в м.Києві за участі транпсортних засобів «Нісан» д.н.з. НОМЕР_1 та «Пежо» д.н.з. НОМЕР_2 .
Вказані документи необхідно направити на адресу суду: 04212, м.Київ, вул.Тимошенка, 2Є, телефон (044) 418-73-01.
Роз`яснити уповноваженим особам, що згідно ч.6-8 ст.84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Крім того роз`яснити, що у випадку подання належним чином засвідченої копії письмового доказу (страхової справи) вона має бути засвідчена у відповідності до положень ч.4,5 ст.95 ЦПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя А.М.Майбоженко
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.02.2024 |
Оприлюднено | 21.02.2024 |
Номер документу | 117094750 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Майбоженко А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні