ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"07" березня 2024 р. Справа № 911/293/21
за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Альма»
до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Долинський комбікормовий завод»
про банкрутство
Суддя Лутак Т.В.
Представники: не викликались
Обставини справи:
У провадженні Господарського суду Київської області перебуває справа № 911/293/21 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Альма» до боржника Товариства з обмеженою відповідальністю «Долинський комбікормовий завод» про банкрутство.
Ухвалою Господарського суду Київської області від 15.02.2021 відкрито провадження у даній справі та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою Господарського суду Київської області від 27.09.2021 визнано банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю «Долинський комбікормовий завод» (08200, Київська область, місто Ірпінь, вулиця Покровська, будинок 2А, ідентифікаційний код - 34201037) та відкрито відносно нього ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю «Долинський комбікормовий завод» призначено арбітражного керуючого Шаматріна Євгенія Миколайовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 1788 від 05.12.2016, адреса: 40022, місто Суми, вулиця Привокзальна, будинок 4).
До Господарського суду Київської області від ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Долинський комбікормовий завод» арбітражного керуючого Шаматріна Євгенія Миколайовича надійшло клопотання № 02-10/56 від 15.02.2024 (вх. № 2983/24 від 04.03.2024) про витребування у Ірпінської міської ради належним чином роздрукованої та засвідченої копії усієї реєстраційної справи ТОВ «Долинський комбікормовий завод» у тому числі документи в електронній формі, які відсутні в реєстраційній справі у паперовому вигляді.
Суд, розглянувши вищезазначене клопотання та матеріали справи, зазначає таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 2 ст. 10 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий з моменту постановлення ухвали (постанови) про призначення його керуючим санацією або ліквідатором до моменту припинення здійснення ним повноважень прирівнюється до службової особи підприємства-боржника.
Частиною 1 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: звертатися до суду у випадках, передбачених цим Кодексом; звертатися із запитами арбітражного керуючого, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об`єднань, а також до фізичних осіб; отримувати інформацію з державних реєстрів; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Відповідно до ч. 8 ст. 12 Кодексу України з процедур банкрутства під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних. Порядок доступу до такої інформації з баз даних та реєстрів встановлюється центральними органами виконавчої влади, які забезпечують їх ведення.
Згідно з ч. 2 ст. 12-1 Кодексу України з процедур банкрутства орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об`єднань, фізичні особи, яким направлено запит арбітражного керуючого, зобов`язані не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати арбітражному керуючому відповідну інформацію, у тому числі таку, що становить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг або емітента електронних грошей, крім таємної та/або службової інформації та копій документів, у яких міститься таємна та/або службова інформація, копії документів.
У разі якщо запит арбітражного керуючого стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту арбітражного керуючого може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що арбітражному керуючому письмово повідомляється не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту арбітражного керуючого.
Задоволення запиту арбітражного керуючого може бути здійснено шляхом надання відповідної інформації, копій документів у формі електронного документа.
У разі якщо задоволення запиту арбітражного керуючого передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як десять сторінок, арбітражний керуючий зобов`язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір таких витрат не може перевищувати граничних норм витрат на копіювання та друк, встановлених відповідно до законодавства.
Відповідно до ч. 3 ст. 12-1 Кодексу України з процедур банкрутства відмова в наданні інформації на запит арбітражного керуючого, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації тягнуть за собою відповідальність згідно із законом, крім випадків відмови в наданні таємної та/або службової інформації.
Згідно з ч. 1 ст. 61 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження: аналізує фінансовий стан банкрута, складає висновок про наявність або відсутність ознак доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій під час провадження у справі про банкрутство за результатом його проведення; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; формує ліквідаційну масу; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; здійснює інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Приписами ст. 65 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що обов`язком ліквідатора є здійснення всієї повноти дій, спрямованих на виявлення та повернення активів боржника.
Відповідно до ст. 67 Кодексу України з процедур банкрутства ліквідатор забезпечує належне оформлення, упорядкування та зберігання всіх, у тому числі фінансово-господарських, документів банкрута протягом ліквідаційної процедури.
Згідно з ч. 5 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 3 та ч. 4 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів.
Згідно з ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтвердженні певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Частиною 1 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
З матеріалів справи вбачається, що з метою виконання повноважень, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства, ліквідатором банкрута арбітражним керуючим Шаматріним Євгенієм Миколайовичем було надіслано запит до Ірпінської міської ради про витребування у Ірпінської міської ради належним чином роздрукованої та засвідченої копії усієї реєстраційної справи ТОВ «Долинський комбікормовий завод» у тому числі документи в електронній формі, які відсутні в реєстраційній справі у паперовому вигляді.
Проте, Ірпінською міською радою відмовлено арбітражному керуючому Шаматріну Євгенію Миколайовичу у наданні запитуваних ним документів.
З огляду на вищезазначене, враховуючи наявні у справі документи та необхідність встановлення певних обставин справи, зважаючи на завдання та основні засади господарського судочинства, суд вважає за можливе задовольнити клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Шаматріна Євгенія Миколайовича № 02-10/56 від 15.02.2024 (вх. № 2983/24 від 04.03.2024) про витребування у Ірпінської міської ради належним чином роздрукованої та засвідченої копії усієї реєстраційної справи ТОВ «Долинський комбікормовий завод» (ідентифікаційний код: 34201037) у тому числі документів в електронній формі, які відсутні в реєстраційній справі у паперовому вигляді та уповноважити ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю «Долинський комбікормовий завод» арбітражного керуючого Шаматріна Євгенія Миколайовича на отримання витребуваних доказів.
Керуючись статтями 2, 12, 12-1, 61-67 Кодексу України з процедур банкрутства та статтями 2, 81, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Шаматріна Євгенія Миколайовича № 02-10/56 від 15.02.2024 (вх. № 2983/24 від 04.03.2024) про витребування доказів задовольнити.
2. Витребувати у Ірпінської міської ради (08205, Київська область, місто Ірпінь, вул.Саксаганського,1, ідентифікаційний код: 05408846) належним чином роздруковану та засвідчену копію усієї реєстраційної справи ТОВ «Долинський комбікормовий завод» (ідентифікаційний код: 34201037) у тому числі документи в електронній формі, які відсутні в реєстраційній справі у паперовому вигляді
3. Уповноважити ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю Долинський комбікормовий завод» (ідентифікаційний код: 34201037) арбітражного керуючого Шаматріна Євгена Миколайовича, відповідно до ч. 6 ст. 81 Господарського процесуального кодексу України, на отримання витребуваних у Ірпінської міської ради доказів.
4. Попередити Ірпінську міську раду про те, що невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
5.Копію даної ухвали направити учасникам провадження у справі № 911/293/21 та Ірпінській міській раді (08205, Київська область, місто Ірпінь, вул.Саксаганського,1, ідентифікаційний код: 05408846).
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 255-257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Т.В. Лутак
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2024 |
Оприлюднено | 11.03.2024 |
Номер документу | 117506934 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Київської області
Лутак Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні