Ухвала
від 06.03.2024 по справі 953/521/24
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/521/24

Провадження № 1-кс/953/1813/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2024 року м. Харків

слідчий суддя Київського районного суду міста Харкова ОСОБА_1 ,

за участю прокурора ОСОБА_2 , захисника ОСОБА_3 , підозрюваного ОСОБА_4 ,

секретар судового засідання ОСОБА_5 ,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні узалі судуклопотання слідчого слідчого управління Національної поліції в Харківській області майора поліції ОСОБА_6 , у кримінальномупровадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023220000000234 від 27.09.2023, про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Хачмас Азербайджанської Республіки, громадянина України, з середньою освітою, неодруженого, непрацюючого, який не має місця реєстрації, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.28 ч.1 ст.204 КК України,

в с т а н о в и в:

Органом досудового розслідування громадянин України ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204 КК України, за наступних обставин. ОСОБА_4 , не будучи зареєстрованим як суб`єкт підприємницької діяльності, не маючи спеціального дозволу (ліцензії) на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, за попередньою змовою з невстановленою групою осіб, які також не отримували ліцензії на право виготовлення та реалізації підакцизних товарів (алкогольних напоїв), маючи на меті отримання доходів за рахунок засобів, здобутих в результаті здійснення незаконного виготовлення алкогольних напоїв, всупереч вимог чинного законодавства України, яке визначає порядок виробництва та обігу алкогольних напоїв, зокрема ст.ст. 1, 11, 15, 15-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», Закону України «Про захист прав споживачів», усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, діючи умисно, з корисливих мотивів, для досягнення спільної злочинної мети, направленої на збагачення шляхом збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв невідомого походження та якості, які не відповідають вимогам та стандартам, що затверджені та зареєстровані у встановленому законодавством порядку, нормативних документів, що діють в Україні, порушуючи вимоги законодавства України про обіг підакцизних товарів, до яких згідно з вимогами п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України відносяться алкогольні напої, маючи спільний злочинний намір займатися діяльністю, спрямованою на реалізацію населенню незаконно виготовлених алкогольних напоїв без сплати акцизного податку, всупереч вимог п.п. 226.1, 226.2, 226.6, 226.11 ст. 226, п. 228.9 ст. 228 Податкового кодексу України, вважаючи, що торгівля незаконно виготовленими алкогольними напоями є легким та швидким способом покращити своє матеріальне становище, свідомо й достовірно знаючи про ознаки незаконності виготовлених алкогольних напоїв, за формою, видом та відмінним ознакам, 12 січня 2024 року здійснив незаконне придбання, транспортування з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, при наступних обставинах.

Так, ОСОБА_4 , реалізуючи спільний злочинний намір, направлений на незаконне придбання з метою збуту, транспортування з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, діючи за попередньою змовою з невстановленою групою осіб, 12 січня 2024 року о 8 годині 13 хвилин прибув транспортним засобом автомобілем марки «Mercedes-Benz» моделі «Sprinter» сірого кольору, д.н.з. НОМЕР_1 на територію промислової бази, за місцем незаконного виготовлення та зберігання незаконно виготовлених алкогольних напоїв, за адресою: м. Харків, вул. Чуваська, 8, де о 08 годині 22 хвилин пересів за кермо транспортного засобу автомобіля марки «Mercedes-Benz» моделі «Sprinter» білого кольору, д.н.з. НОМЕР_2 , на якому заїхав до складського приміщення, розташованого на території вказаної промислової бази для завантаження незаконно виготовленими алкогольними напоями з метою їх подальшого збуту ОСОБА_7 .

Далі, реалізуючи спільний злочинний намір, направлений на транспортування з метою збуту, а також незаконний збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, 12 січня 2024 року о 09 годині 08 хвилин ОСОБА_8 керуючи транспортним засобом автомобілем марки «Mercedes-Benz» моделі «Sprinter» білого кольору, д.н.з. НОМЕР_2 виїхав з місця незаконного виробництва та зберігання незаконно виготовлених алкогольних напоїв, розташованого за адресою: м. Харків, вул. Чуваська, 8, та вирушив у напрямку бази оптової торгівлі, розташованої за адресою: м. Харків, вул. Морозова, 11, де о 09 годині 45 хвилин під`їхав до навантажувальної рампи складського приміщення, яке розташоване ліворуч від торгівельної точки «Київський м`ясокомбінат» та зустрівся із ОСОБА_7 , якому умисно, з корисливих мотивів, з метою отримання незаконного прибутку від збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, збув незаконно виготовлені алкогольні напої у кількості 300 (триста) картонних коробок, із поміщеними до них упаковками типу «bag-in-box», об`ємом 3 літри кожна, з пристроями для розливання, без марок акцизного податку, з яких: 100 картонних коробок з написом на коробках «JAMESON IRISH WHISKEY»; 100 картонних коробок з написом на коробках «BLACK CURRANT FINLANDIA VODKA», та 100 картонних коробок з написом на коробках «WINTER EDITION FINLANDIA VODKA», за ціною 60 000 (шістдесят тисяч) гривень, які отримав від ОСОБА_7 у вигляді 60 (шістдесяти) купюр номіналом 1 000 (одна тисяча). Відсутність позначення на вилучених алкогольних напоїв відповідними марками акцизного податку свідчить про їх незаконне виготовлення.

Придбані ОСОБА_7 незаконно виготовлені алкогольні напої не відповідають вимогам ст. 15 Закону України «Про захист прав споживачів», відповідно до якої: споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору. Інформація про продукцію повинна містити: назву товару, найменування або відтворення знака для товарів і послуг, за якими вони реалізуються; найменування нормативних документів, вимогам яких повинна відповідати вітчизняна продукція; дані про основні властивості продукції, а щодо продуктів харчування - про склад (включаючи перелік використаної у процесі їх виготовлення сировини, в тому числі харчових добавок), номінальну кількість (масу, об`єм тощо), харчову та енергетичну цінність, умови використання та застереження щодо вживання їх окремими категоріями споживачів, а також іншу інформацію, що поширюється на конкретний продукт; відомості про вміст шкідливих для здоров`я речовин, які встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами; позначку про наявність у її складі генетично модифікованих компонентів; дані про ціну, умови та правила придбання продукції; дату виготовлення; відомості про умови зберігання; гарантійні зобов`язання виробника; правила та умови ефективного і безпечного використання продукції; строк придатності товару, відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій; найменування та місцезнаходження виробника і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача.

Стосовно продукції, яка підлягає обов`язковій сертифікації, споживачеві повинна надаватись інформація про її сертифікацію. Стосовно продукції, яка за певних умов може бути небезпечною для життя, здоров`я споживача та його майна, навколишнього природного середовища, виробник (продавець) зобов`язаний довести до відома споживача інформацію про таку продукцію і можливі наслідки її споживання.

Згідно з п.п. 226.11 ст. 226 Податкового кодексу України - ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та продаж на митній території України не маркованих марками акцизного податку в установленому порядку алкогольних напоїв забороняється.

Крім того, відповідно до ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» розлив алкогольних напоїв здійснюється виключно у передбаченій діючими стандартами скляній тарі, бляшанках із харчового алюмінію, а також у сувенірних пляшках та художньо оформленому посуді із скла чи глазурованої кераміки місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,25 л, 0,33 л, 0,37 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0,61 л, 0,7 л, 0,75 л, 1,0 л і більше та не дозволяється продаж алкогольних напоїв у пляшках (іншій тарі) без етикеток або чіткого маркування.

Відповідно до висновку судової експертизи матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.7 «Дослідження спиртовмісних сумішей» Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України № СЕ-19/121-24/1503-ФХД від 24.01.2024 надані на дослідження зразки рідин, що містяться у художньо оформлених картонних коробках з написами на поверхні: «JAMESON IRISH WHISKEY», «BLACK CURRANT FINLANDIA VODKA», «WINTER EDITION FINLANDIA VODKA», всередині яких знаходяться по 1 (одному) фольгово-полімерному пакету сріблястого кольору, з краником-дозатором з контролем відкриття, які 12.01.2024 збуті ОСОБА_4 ОСОБА_7 в ході проведення контролю за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки є спиртовмісними рідинами горілкою та настоянкою (віскі), які не відповідають вимогам напису на упаковці по міцності.

Таким чином, ОСОБА_4 , діючи за попередньою змовою з невстановленою групою осіб, 12 січня 2024 року, діючи з корисливих мотивів, маючи злочинний умисел на незаконне придбання незаконно виготовлених алкогольних напоїв, транспортування з метою збуту, а також збут незаконно виготовлених алкогольних напоїв, не маючи відповідних дозволів та ліцензій щодо обігу підакцизних товарів, усвідомлюючи та порушуючи законодавство яким регулюється порядок здійснення виготовлення та реалізації алкогольних напоїв, перебуваючи за місцем незаконного виробництва та зберігання незаконно виготовлених алкогольних напоїв, розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , незаконно придбав незаконно виготовлені алкогольні напої у кількості 300 (триста) картонних коробок, із поміщеними до них упаковок типу «bag-in-box», об`ємом 3 літри кожна, з пристроями для розливання, без марок акцизного податку, які транспортним засобом автомобілем марки «Mercedes-Benz» моделі «Sprinter» білого кольору, д.н.з. НОМЕР_2 транспортував з метою збуту до бази оптової торгівлі, розташованої за адресою: АДРЕСА_3 , та у подальшому збув ОСОБА_7 за грошові кошти у сумі 60 000 (шістдесят тисяч) гривень.

05 березня 2024 року слідчий слідчого управління Головного управління Національної поліції в Харківській області майор поліції ОСОБА_6 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором, який здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, ОСОБА_9 , про застосування до підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді Застави.

В обґрунтування клопотання слідчий посилався на те, що ОСОБА_4 обгрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 204 КК України, що підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами.

В обґрунтування клопотання слідчий також посилається на існування ризиків, передбачених п.п. 1, 3, 4, ч.1 ст. 177 КПК України, а саме: можливість переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; незаконно впливати на свідків, експертів, спеціалістів у цьому кримінальному провадженні; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється.

Беручи до уваги, що підозрюваний ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, яке віднесено до категорії нетяжких злочинів, може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на свідків у цьому кримінальному провадженні, маються наявні підстави для обрання запобіжного заходу у вигляді застави. Оскільки, ОСОБА_4 підозрюється у незаконному придбанні з метою збуту, транспортуванні з метою збуту, а також збуті незаконно виготовлених алкогольних напоїв, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, сторона обвинувачення вважає обґрунтованим розмір застави у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, жоден з більш м`яких запобіжних заходів не може запобігти зазначеним ризикам. Також, сторона обвинувачення просить покласти на підозрюваного обов`язки, передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України.

В судовому засіданні прокурор підтримав подане клопотання та просив обрати відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжний захід у вигляді застави.

Підозрюваний ОСОБА_10 в судовому засіданні не заперечував проти застосування до нього запобіжного заходу у вигляді застави у зазначеному прокурор розмірі.

Захисник в судовому засіданні підтримав позицію підозрюваного.

Слідчий суддя, вислухавши думку учасників кримінального провадження та дослідивши надані сторонами докази, дійшов висновку до висновку про необхідність обрання відносно підозрюваного ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави з покладенням на підозрюваного обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України, з наступних підстав.

Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Харківській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023220000000234 від 27 вересня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.28,ч.1ст.204,КК України,

13 лютого 2024 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 204, ч.2 ст.209 КК України.

У даному кримінальному провадженні ОСОБА_4 13 лютого 2024 року повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28 ч.1 ст.204 КК України.

Надані стороною обвинувачення докази у їх обсязі свідчать про обґрунтованість повідомленої ОСОБА_4 підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 204 КК України, а саме:

- протокол огляду, копіювання та вручення грошових коштів від 12.01.2024;

-протокол про результати контролю за вчиненням злочину від 12.01.2024;

-протокол за результатами проведення негласної слідчої (розшукової) дії від 17.01.2024;

-висновок судової експертизи матеріалів, речовин та виробів за експертною спеціальністю 8.7 «Дослідження спиртовмісних сумішей» Харківського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України № СЕ-19/121-24/1503-ФХД від 24.01.2024;

-протокол допиту свідка ОСОБА_7 від 17.01.2024;

-протокол обшуку за адресою: АДРЕСА_2 , від 13.02.2024;

-протокол обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , від 13.02.2024.

Слідчий суддя також вважає встановленим та доведеним стороною обвинувачення існування ризиків, передбачених п.1, п.3 ч.1 ст. 177 КПК України: можливість переховування підозрюваного від органів досудового розслідування або суду; можливість незаконного впливу на свідків у цьому кримінальному провадженні.

Згідно вимог ст.177КПКУкраїни метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:переховуватись від слідства та суду, незаконно впливати на потерпілого, свідків та інших учасників судового процесу та інше.

Вимогами ст. 178 КПК України передбачені обставини, що враховуються при обранні запобіжного заходу, зокрема тяжкість покарання, яке загрожує відповідній особі, вік та стан здоров`я обвинуваченого, міцність соціальних зв`язків, в тому числі наявність родини та утриманців, наявність постійного місця роботи, наявність судимостей, дотримання обвинуваченим умов застосованих запобіжних заходів, якщо вони застосовувались раніше та інші обставини.

Вирішуючи питання про обрання запобіжного заходу підозрюваному суд враховує його особистість, наявність постійного місця проживання та міцність соціальних зв`язків, моральні переконання, майновий стан та зв`язки з державою.

ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні нетяжкого кримінального правопорушення у сфері господарської діяльності, вчиненого в умовах воєнного стану, зважаючи на тяжкість покарання, яке загрожує підозрюваному у разі визнання його винуватим, у виді штрафу; підозрюваний не працює, неодружений, не має стійких соціальних зв`язків та зв`язків з державою, отже , слідчий суддя вважає доведеним існування ризику можливості переховування від органу досудового розслідування та суду.

Виходячи зі змісту формулювання підозри, зокрема обставин вчинення інкримінованого кримінального правопорушення вчинення правопорушення за попередньою змовою групою осіб, а також обсягу зазначених слідчим на підтвердження обгрунтування підозри доказів, враховуючи, що досудове розслідування по даному кримінальному провадженню не завершено, слідчим не проведені всі необхідні слідчі дії, слідчий суддя також вважає доведеним існування ризику, передбаченого п.3 ч.1 ст.177 КПК, а саме можливість незаконного спливу на свідків у цьому кримінальному провадженні.

Разом з тим, слідчий суддя вважає недоведеним та необґрунтованим жодним чином прокурором існування ризику, передбаченого п. 4 ч.1 ст.177 КПК України, а саме можливість перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

Враховуючи вищенаведене, наявність зазначених ризиків, передбачених п. 1, 3 ч.1 ст.177 КПК України, свідчать про необхідність застосування до підозрюваного запобіжного заходу.

Відповідно до ч.8 ст.194 КПК України до підозрюваного, обвинуваченого у вчиненні злочину, за який передбачено основне покарання у виді штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, може бути застосовано запобіжний захід лише у вигляді застави або тримання під вартою у випадках та порядку, передбачених КПК України.

За вказаних підстав, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність обрання відносно ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб,що угрошовому еквівалентіскладає 60560(шістдесяттисяч п`ятсотшістдесят)гривень, з покладенням на нього обов`язків, передбачених ч.5 ст.194 КПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 177, 178, 182, 194, 196, 197, 199 КПК України, слідчий суддя

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання слідчого слідчого управління Національної поліції в Харківській області майора поліції ОСОБА_6 , у кримінальномупровадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023220000000234 від 27.09.2023, про застосування запобіжного заходу у вигляді застави відносно ОСОБА_4 - задовольнити.

Обрати відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 20 (двадцяти) розмірів прожитковогомінімумудляпрацездатнихосіб,щоскладає60560 (шістдесят тисяч п`ятсот шістдесят) гривень, які необхідно внести не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу на депозитний рахунок ТУ ДСА України в Харківській області (Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 26281249; Банк отримувача Державна казначейська служба України (м. Київ), код банку отримувача (МФО) 820172, рахунок: UA 208201720355299002000006674).

Застава може бути внесена підозрюваним або заставодавцем не пізніше п`яти днів з дня обрання запобіжного заходу.

Покласти на ОСОБА_4 в межах строку досудового розслідування строком до 13 квітня 2024 року наступні обов`язки:

1) прибувати до слідчого,прокурора абосуду за першою вимогою;

2) не відлучатися за межі міста Харкова без дозволу слідчого, прокурора або суду;

3) повідомляти слідчого,прокурора абосуд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

4) утримуватися від спілкування зі свідками у даному кримінальному провадженні;

5) здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.

Відповідно до вимогст.182 КПК Українироз`яснити підозрюваному та застоводавцю, що в разі невиконання покладених на підозрюваного обов`язків, застава буде звернена в дохід держави та зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Повний текст складений 06 березня 2024 року.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення06.03.2024
Оприлюднено12.03.2024
Номер документу117550591
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів застава

Судовий реєстр по справі —953/521/24

Ухвала від 17.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бобко Т. В.

Ухвала від 17.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бобко Т. В.

Ухвала від 24.04.2024

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Кружиліна О. А.

Ухвала від 08.05.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бобко Т. В.

Ухвала від 24.04.2024

Кримінальне

Харківський апеляційний суд

Кружиліна О. А.

Ухвала від 15.03.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бобко Т. В.

Ухвала від 15.03.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бобко Т. В.

Ухвала від 06.03.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бобко Т. В.

Ухвала від 06.03.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бобко Т. В.

Ухвала від 28.02.2024

Кримінальне

Київський районний суд м.Харкова

Бобко Т. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні