У Х В А Л А
Справа №338/73/24
13 березня 2024 року селище Богородчани
Бородчанський районний суд Івано-Франківської області
в складі: головуючого-судді Битківського Л.М.,
з участю секретаря Говдяк Д.І.,
позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в селищі Богородчани справу за позовом ОСОБА_1 до Богородчанської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області про скасування рішення сесії та визнання договору укладеним,
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Богородчанської селищної ради про скасування рішення Богородчанської селищної ради №1527-31/2023 від 23 листопада 2023 року та визнання договору оренди землі №21 від 21 листопада 2018 року поновленим на новий строк.
Ухвалою від 26 січня 2024 року провадження у справі відкрито та постановлено првести розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
13лютого 2024 року до суду надійшло клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі з підстав, визначених п.1 ч.1 ст.255 ЦПК України з огляду на те, що правовідносини, які є предметом спору, виходячи з мотивів, викладених позивачем у позовній заяві, свідчать про існування спору, який виник з приводу здійснення позивачем господарської діяльності на земельній ділянці, яка була об`єктом оренди.
У підготовчому судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_2 клопотання про закриття провадження у цивільній справі підтримав. Вказав, що при оцінці питання підсудності справи слід виходити не лише із суб`єктного складу сторін, але і з огляду на фактичний характер спірних правовідносин і предмет судового розгляду. З позовних вимог сформованих ОСОБА_3 зрозуміло, що отримання і подальше використання ним земельної ділянки він пов`язує із функціонуванням заснованої ним же Благодійної організації "Благодійний фонд "Злука" Івано-Франківської області, відокремленим підрозділом якого є "Центр психологічних послуг "Щаслива сім`я". Отож поновлення договору оренди земельної ділянки сам позивач опосередковано пов`язує із здійсненням неприбуткової господарської діяльності. За змістом ст.2 Господарського кодексу України учасниками відносин у сфері господарювання є суб`єкти господарювання, споживачі, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, наділені господарською компетенцією, а також громадяни, громадські та інші організації, які виступають засновниками суб`єктів господарювання чи здійснюють щодо них організаційно-господарські повноваження на основі відносин власності. Тому вважає, що справа підлягає розгляду у порядку господарського судочинства.
Позивач ОСОБА_3 у задоволенні заявленого клопотання просив відмовити.
У письмовому запереченні з приводу заявленого клопотання представник позивача ОСОБА_4 вказав, що позивач звернувся до суду як фізична особа, отримавши свого часу в оренду земельну ділянку загальною площею 4,1114 га, та земельну ділянка к.н.2620482801:01:003:0192, загальною площею 1,2886га з цільовим призначенням для сінокосіння та випасання худоби в с.Жураки Жураківської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області, урочище «Лейбова гора». Позивач справді у період дії договору оренди звертався до органу місцевого самоврядування з приводу можливої передачі орендованої ним земельної ділянки на користь неприбуткової організації БО БФ «Злука», однак дане питання не було вирішено.
Тому продовжував користуватись земельними ділянками за договором оренди як фізична особа і звертався до Богородчанської селищної ради з питанням продовження дії договору оренди, як фізична особа. Відтак оскаржує рішення сесії також як фізична особа, якій відмовлено у задоволенні його заяви.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи, суд прийшов висновку, що клопотання представника відповідача про закриття провадження у справі не підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звернувся до Богородчанського районного суду як фізична особа у справі в якій оскаржує прийняте сесією Богородчанської селищної ради рішення за його зверненням, як фізичної особи, якій попередньо, 12.11.2018 року Жураківською сільською радою в особі сільського голови Бабчук Марії Василівни було передано в оренду дві земельні ділянки к.н.2620482801:01:003:0193, загальною площею 4,1114 га, та к.н.2620482801:01:003:0192, загальною площею 1,2886га. для сінокосіння та випасання худоби в с.Жураки Жураківської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області, урочище «Лейбова гора». Та обставина, що ОСОБА_1 у своєму зверненні до сесії звертав увагу, крім іншого, на соціальний аспект своєї діяльності, як засновника благодійної організації, не свідчить про те, що характер правовідносин, які є предметом спору вказує на існування господарського спору.
Зміст позовних вимог це певна форма захисту, яку просить позивач від суду. Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Саме позивач визначає предмет і підставу позову з яким звертається до суду.
Підстави позову становлять обставини (фактична підстава), якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу, і норми права (юридична підстава), які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з позовними вимогами до відповідача.
При визначенні підстави позову як елемента його змісту суд повинен перевірити, на підставі чого, тобто яких фактів (обставин) і закону, позивач просить про захист свого права.
Судом встановлено, що позивач обгрунтовано твердить про існування саме цивільного спору.
При цьому суд врахуовує, що між сторонами уже виникав спір стосовно використання орендованої земельної ділянки, яка є предметом оскаржуваного ОСОБА_1 рішення сесії Богородчанської селищної ради. Рішенням Богородчанського районного суду від 06.06.2023 року Богородчанській селищній раді було відмовлено у задоволенні позову до ОСОБА_1 про розірвання договору оренди землі від 12 листопада 2018 року, укладеного між Жураківською сільською радою Богородчанського району Івано-Франківської. За змістом цього рішення суд встановив, що ОСОБА_1 , який є керівником Благодійної організації "Благодійний фонд "Злука" Івано-Франківської області, відокремленим підрозділом якого є "Центр психологічних послуг "Щаслива сім`я", займається наданням комплексної психологічної допомоги військовим і членам їх сімей, а також тим, хто пережив полон, вимушеним переселенцям та мирному населенню. ОСОБА_1 переобладнав свій житловий будинок на АДРЕСА_1 під реабілітаційний центр для учасників бойових дій. У згаданому центрі реабілітація надається у формі іпотерапії: методу лікування, який заснований на взаємодії людини зі спеціально навченим конем, адаптованим до можливостей хворого в опануванні верхової їзди. На території господарства знаходяться коні, яких ОСОБА_1 випасає на орендованих земельних ділянках, що межують з реабілітаційним центром. Крім того, на цих земельних ділянках здійснюється заготівля сіна для вигодовування домашніх тварин. Таким чином, суд встановив, що земельні ділянки ОСОБА_1 використовував за призначенням відповідно до п.14 Договору оренди землі від 12.11.2018 року.
З огляду на наведене, причини для закриття провадження у справі з підстав, передбачених п.1 ч.1 ст.255 ЦПК України суд не вбачає.
Креуючись ст.197, 255 КПК України, суд
постановив:
Відмовити узадоволенні клопотанняпредставника відповідачапро закриттяпровадження усправі запозовом ОСОБА_1 до Богородчанської селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області про скасування рішення сесії та визнання договору укладеним.
Ухвала осарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляції на кінцеве рішення по справі.
Суддя
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2024 |
Оприлюднено | 14.03.2024 |
Номер документу | 117615128 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л. М.
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л. М.
Цивільне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Битківський Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні