13.03.2024 Суддя Саркісян О. А..
Справа № 644/1735/24
Провадження № 2/644/1672/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2024 року місто Харків
Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова Саркісян О.А., розглянувши позовну заяву приватного підприємства «Зоря 2005» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа виконавчий комітет Роганської Селищної ради Харківського району Харківської області про визнання недійсними угоди про розірвання договору оренди земельної ділянки, витребування земельної ділянки, -
установив:
Позивач звернувся до суду з позовом приватного підприємства «Зоря 2005» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа виконавчий комітет Роганської Селищної ради Харківського району Харківської області про визнання недійсними угоди про розірвання договору оренди земельної ділянки, витребування земельної ділянки.
Згідно ч.1,2ст.16ЦК Україникожна особамає правозвернутися досуду зазахистом свогоособистого немайновогоабо майновогоправа таінтересу. Способамизахисту цивільнихправ таінтересів можутьбути: визнанняправа; визнанняправочину недійсним; припиненнядії,яка порушуєправо; відновленнястановища,яке існувалодо порушення; примусовевиконання обов`язкув натурі; змінаправовідношення; припиненняправовідношення; відшкодуваннязбитків таінші способивідшкодування майновоїшкоди; відшкодуванняморальної (немайнової)шкоди; визнаннянезаконними рішення,дій чибездіяльності органудержавної влади,органу владиАвтономної РеспублікиКрим абооргану місцевогосамоврядування,їхніх посадовихі службовихосіб. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
Суд, дослідивши матеріали позовної заяви, вважає її такою, що підлягає поверненню, виходячи з наступного.
Частиною 2 ст. 175 ЦПК України передбачено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
У відповідності до вимог ч.3 ст.58 ЦПК України юридична особанезалежно відпорядку їїстворення береучасть усправі черезсвого керівника,члена виконавчогооргану,іншу особу,уповноважену діятивід їїімені відповіднодо закону,статуту,положення,трудового договору(контракту)(самопредставництвоюридичної особи),або черезпредставника.
Зазначена позовна заява підписана директором ПП «Зоря 2005» Подлужним В.В.
Як вбачається з відповіді з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 11.03.2024 ОСОБА_3 не є директором ПП «ЗОРЯ 2005», директором є ОСОБА_4 , єдиний засновник та кінцевий бенефіціарний власник ОСОБА_5 .
17.07.2023 ОСОБА_5 видав ОСОБА_3 довіреність представляти його інтереси в тому числі ПП «ЗОРЯ 2005».
Крім того, в позовній заяві зазначений як представник позивача адвокат Скребець О.М., в свою чергу з ордеру вбачається, що адвокат Скребець О.М. має право представляти інтереси ПП «ЗОРЯ 2005» у Червонозаводському районному суді м. Харкова та Харківському апеляційному суді.
Статтею 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осібб-підприємців та громадських формувань» передбачено - якщо документита відомості,що підлягаютьвнесенню доЄдиного державногореєстру,внесені донього,такі документита відомостівважаються достовірнимиі можутьбути використаніу споріз третьоюособою. Якщовідомості,що підлягаютьвнесенню доЄдиного державногореєстру,є недостовірнимиі буливнесені донього,третя особаможе посилатисяна ниху споріяк надостовірні.Третя особане можепосилатися наних успорі уразі,якщо воназнала абомогла знатипро те,що таківідомості єнедостовірними. Якщовідомості,що підлягаютьвнесенню доЄдиного державногореєстру,не внесенідо нього,вони неможуть бутивикористані успорі зтретьою особою,крім випадків,коли третяособа зналаабо моглазнати цівідомості. Відомості,що містятьсяв Єдиномудержавному реєстрі,використовуються дляідентифікації юридичноїособи абоїї відокремленогопідрозділу,громадського формування,що немає статусуюридичної особи,фізичної особи-підприємця,у томучислі підчас провадженняними господарськоїдіяльності тавідкриття рахунківу банкахта іншихфінансових установах. Вимоги цієї статті не застосовуються у правовідносинах, що регулюються законодавством України у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, щодо статусу відомостей про кінцевих бенефіціарних власників.
Положеннями ст. 15 ЦПК України визначено, що учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
Представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства (ч. ч. 1, 3ст. 237 Цивільного кодексу України).
Відповідно до положень ст. 60 ЦПК України, представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
Документами, що підтверджують повноваження адвоката як представника є довіреність або ордер, виданий відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність"(ч. 4 ст. 62 ЦПК України).
Вищезазначене дає підстави для висновку, що ОСОБА_3 не є особою, яка має право на підписання позовної заяви від імені позивача та не може здійснювати представництво інтересів позивача - адвокат Скребець О.М.
Згідно п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України позовна заява повертається у випадках, коли: заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано.
Враховуючи викладене суд вважає, що позовна заява приватного підприємства «Зоря 2005» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа виконавчий комітет Роганської Селищної ради Харківського району Харківської області про визнання недійсними угоди про розірвання договору оренди земельної ділянки, витребування земельної ділянки підлягає поверненню позивачу.
На підставі викладеного, керуючись п.1 ч.4 ст.185 ЦПК України, суддя,-
ухвалив:
Позовну заяву приватного підприємства «Зоря 2005» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , третя особа виконавчий комітет Роганської Селищної ради Харківського району Харківської області про визнання недійсними угоди про розірвання договору оренди земельної ділянки, витребування земельної ділянки - повернути позивачу.
Копія позовної заяви залишається в суді.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Апеляційна скарга на ухвалусуду може бути поданапротягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення безпосередньо до Харківського апеляційного суду.Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано.
Суддя: О.А. Саркісян
Суд | Орджонікідзевський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2024 |
Оприлюднено | 18.03.2024 |
Номер документу | 117674389 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні