справа № 462/6618/23
УХВАЛА
18 березня 2024 року суддя Залізничного районного суду м. Львова Постигач О.Б., вивчивши матеріали скарги ОСОБА_1 , заінтересовані особи: приватний виконавець Сокіл Віталія Іванівна, Львівське комунальне підприємство «Залізничнетеплоенерго» на протиправні дії приватного виконавця Сокіл Віталії Іванівни, скасування постанови та зобов`язання до вчинення дій,
в с т а н о в и л а:
15.03.2024 ОСОБА_1 звернувся до суду з скаргою, в якій просить визнати протиправними дії приватного виконавця Сокіл В.І. у виконачому провадженні №73845144 щодо неналежного виконання своїх посадових обов`язків, скасувати постанови приватного виконавця виконавчого округу Львівської області Сокіл В.І. у виконавчому провадженні №73845144: про відкриття виконавчого провадження від 16.01.2024; про розмір мінімальних витрат виконавчого провадження; про стягнення з боржника основної винагороди; про арешт коштів боржника; про визначення розміру додаткових витрат виконавчого провадження, зобов`язати приватного виконавця Сокіл В.І. зняти арешт з банківських рахунків ОСОБА_1 у АТ КБ «Приватбанк», АТ «Ідея Банк».
Відповідно до ч.1 ст.447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Як роз`яснив Пленум Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ в п.13 постанови №6 від 07 лютого 2014 року «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК, та містити відомості, зазначені в пунктах 3-5 частини сьомої статті 82 Закону України «Про виконавче провадження».
Зважаючи на це, якщо скарга за формою та змістом не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, то до такої застосовуються положення ст. 185 ЦПК України.
У відповідності до ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2)повне найменування(дляюридичних осіб)або ім`я(прізвище,ім`я тапо батькові-для фізичнихосіб)сторін таінших учасниківсправи,їх місцезнаходження(дляюридичних осіб)або місцепроживання чиперебування (дляфізичних осіб),поштовий індекс,ідентифікаційний кодюридичної особив Єдиномудержавному реєстріпідприємств іорганізацій України(дляюридичних осіб,зареєстрованих зазаконодавством України),а такожреєстраційний номероблікової карткиплатника податків(дляфізичних осіб)за йогонаявності абономер ісерію паспортадля фізичнихосіб -громадян України(якщотакі відомостіпозивачу відомі),відомі номеризасобів зв`язку,офіційної електронноїадреси таадреси електронноїпошти; відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Всупереч п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України заявником не зазначено відомостей про наявність або відсутність в учасників справи електронних кабінетів.
Також згідно з вимогами п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав. Однак, всупереч п. 10 ч. 3 ст. 175 ЦПК України такого підтвердження подана скарга не містить.
Відповідно доч.1,2ст.449ЦПК України,скаргу можебути поданодо суду:у десятиденнийстрок здня,коли особадізналася абоповинна буладізнатися пропорушення їїправа абосвободи;у триденнийстрок здня,коли особадізналася абоповинна буладізнатися пропорушення їїправа,у разіоскарження постановипро відкладенняпровадження виконавчихдій. Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.
Як вбачається із поданої скарги ОСОБА_1 оскаржує постанову про відкриття виконавчого провадження ВП №73845144 від 16.01.2024, однак доказів того, коли саме заявник отримав вищевказану постанову і таким чином дізнався про порушення його прав суду не надано, що позбавляє суд можливості встановити своєчасність звернення заявника до суду із даною скаргою.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що скаргу подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення скарги без руху, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.175, 177 та ч. 1 ст.185 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Скаргу ОСОБА_1 , заінтересовані особи: приватний виконавець Сокіл Віталія Іванівна, Львівське комунальне підприємство «Залізничнетеплоенерго» на протиправні дії приватного виконавця Сокіл Віталії Іванівни, скасування постанови та зобов`язання до вчинення дій залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали та попередити, що у разі невиконання ухвали у визначений термін, скарга буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Постигач О.Б.
Суд | Залізничний районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.03.2024 |
Оприлюднено | 20.03.2024 |
Номер документу | 117733934 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Залізничний районний суд м.Львова
Постигач О. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні