""22" березня 2024 р.
Справа №150/621/23
Провадження по справі №2/150/21/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 березня 2024 року с. Мазурівка
Чернівецький районний суду Вінницької області
в складі: головуючої судді Цимбалюк Л.П.
при секретарі Савковій С.А.,
розглянувши питання про виправлення описки в судовому рішенні по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до фермерського господарства «БОРІВСЬКЕ» про стягнення заборгованості з виплати орендної плати, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Чернівецького районного суду Вінницької області перебувала цивільна справа №150/621/23 (провадження по справі №2/150/21/24) за позовом ОСОБА_1 до фермерського господарства «БОРІВСЬКЕ» про стягнення заборгованості з виплати орендної плати (головуюча суддя Цимбалюк Л.П.), по якій 18.03.2024 Чернівецьким районним судом ухвалено рішення (вступну та резолютивну частини) про відмову в задоволенні позову. Рішення не набрало законної сили.
Частиною 1 статті 269 ЦПК України встановлено, що суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Відповідно до ч.2 ст.269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їх неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Суд з власної ініціативи прийшов до висновку про виправлення описки в судовому рішенні без повідомлення (виклику) учасників цивільного процесу з метою забезпечення правильного та швидкого вирішення справи.
Оскільки, вирішення питання про виправлення описки в судовому рішенні здійснюється за відсутності учасників справи, тому у відповідності до ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.
Оглянувши матеріали справи, оцінивши в сукупності всі її обставини, суд приходить до висновку про необхідність внесення виправлень до рішення суду з огляду на наступне.
Встановлено, що судом у вступній частині відсутня вказівка на те, що рішення є заочним. Окрім того, в резолютивній частині рішення допущено описку і помилково не зазначено про порядок перегляду судом заочного рішення.
Опискою слід вважати помилку, що порушує правила граматики, синтаксису, пунктуації, нумерації, що мають вплив на зміст судового рішення та його виконання.
До описок слід відносити неточності, пов`язанні з написанням окремих слів, зокрема імен учасників процесу, назв підприємств. До цього виду помилок слід також віднести помилкове зазначення реквізитів юридичної особи, номерів, дат, кількості. Описки можуть стосуватися і предметів, їх назв та певних притаманних їм характеристик.
Рішення суду (вступна та резолютивна частини) від 18.03.2024 по цивільній справі №150/621/23 (провадження по справі №2/150/21/24) містить явну помилку (описку) технічного (неюридичного) характеру, та має вплив на виконання судового рішення.
На підставі вище викладеного, з метою недопущення ускладнення виконання судового рішення, суд дійшов висновку про внесення відповідного виправлення в рішення суду (вступну та резолютивну частини) від 18.03.2024.
На підставі наведеного, суд, керуючись ст., ст.260, 265, 269, 353, 354, 355 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Внести виправлення в рішення Чернівецького районного суду Вінницької області (вступну та резолютивну частини) від 18.03.2024 по цивільній справі №150/621/23 (провадження по справі №2/150/21/24) за позовом ОСОБА_1 до фермерського господарства «БОРІВСЬКЕ» про стягнення заборгованості з виплати орендної плати.
У вступній частині рішення після слів «РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ» додати слово «(заочне)».
В резолютивній частині рішення після речення першого абзацу додати два абзаци, які вважати третім та четвертим наступного змісту:
«Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.»
Наступні абзаци резолютивної частини рішення вважати відповідно четвертим десятим.
Дана ухвала є невід`ємною частиною рішення Чернівецького районного суду Вінницької області від 18.03.2024 (вступної та резолютивної частини) по справі №150/621/23 (провадження по справі №3/150/21/24) за позовом ОСОБА_1 до фермерського господарства «БОРІВСЬКЕ» про стягнення заборгованості з виплати орендної плати.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Вінницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Копію ухвали про внесення виправлень надіслати всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описку.
СУДДЯ: Л.П. ЦИМБАЛЮК
Суд | Чернівецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.03.2024 |
Оприлюднено | 25.03.2024 |
Номер документу | 117842729 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Чернівецький районний суд Вінницької області
Цимбалюк Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні