Справа № 344/2361/23
Провадження № 22-з/4808/29/24
Головуючий у 1 інстанції
Суддя-доповідач Максюта
У Х В А Л А
27 березня 2024 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський апеляційний суд в складі судді Максюти І.О., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід судді Девляшевського В.А. у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Івано-Франківський обласний клінічний кардіологічний центр Івано-Франківської обласної ради про визнання відмови у прийнятті на роботу протиправною; зобов`язати прийняти на роботу та укласти трудовий договір, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 04 грудня 2023 року,
в с т а н о в и в:
Рішенням Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 04 грудня 2023 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Івано-Франківський обласний клінічний кардіологічний центр Івано-Франківської обласної ради про визнання відмови у прийнятті на роботу протиправною, зобов`язати прийняти на роботу та укласти трудовий договір відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.
Згідно із протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 11.01.2024 року визначено колегію у складі: головуюча суддя (суддя - доповідач) Мальцева Є.Є., судді Девляшевський В.А., Луганська В.М.
27 березня 2024 року системою автоматизованого розподілу проведено заміну судді -члена колегії, яку визначено системою автоматизованого розподілу - Луганської В.М. у зв`язку з її перебуванням у відпустці, та визначено нового суддю - Баркова В.М.
Ухвалами Івано-Франківського апеляційного суду Івано-Франківської області від 02 лютого 2024 року та 15 березня 2024 року відкрито апеляційне провадження та призначено справу до судового розгляду в Івано-Франківському апеляційному суді на 02 квітня 2024 року о 13:00 год.
27 березня 2024 року від ОСОБА_1 надійшла заява про відвід судді Девляшевського В.А. Заява мотивована тим, що суддя Девляшевський В.А. не може брати участь у розгляді зазначеної цивільної справи і підлягає відводу, оскільки, він зацікавлений результаті розгляду справи. Адже, на розгляді Івано-Франківського апеляційного суду у складі колегії суддів головуючого - Девляшевського В.А., суддів Бойчука І.В. та Пнівчук О.В. перебувала справа № 344/13269/21 провадження № 22-ц/4808/330/22 за позовом ОСОБА_1 до КНП ІФОККЦІФОР про скасування наказів про зміну істотних умов праці та звільнення з роботи, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Постановою Івано-Франківського апеляційного суду від 07 лютого 2022 року апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а рішення Івано-Франківського міського суду від 01 грудня 2021 року - без змін.
Таким чином, в ОСОБА_1 є сумніви щодо об`єктивності та неупередженості судді Девляшевського В.А. при розгляді справи № 344/2361/23.
Ухвалою Івано-Франківського апеляційного суду від 27.03.2024 року заяву про відвід визнано необґрунтованою та передано її для вирішення іншому судді, визначеному в порядку, встановленому ч. 1 ст. 33 ЦПК України.
Частинами 2, 3 ст. 40 ЦПК України передбачено, що питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Заява про відвід судді - члена колегії Девляшевського В.А. надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, а тому під час вирішення питання про відвід слід керуватися положеннями частини 3 статті 40 ЦПК України.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 27.03.2024 року вирішення питання про відвід передано на розгляд судді Івано-Франківського апеляційного суду Максюті І.О.
З огляду на зміст заяви, вважаю, що вона не підлягає задоволенню, а відвід є необґрунтованим виходячи з наступного.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 4 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді. Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 37 цього Кодексу. Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Згідно з ч.3 ст. 39 ЦПК України відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів із дня, коли заявник дізнався про таку підставу.
Разом з тим, із поданої заяви не вбачається існування обґрунтованих обставин, які викликають сумнів в неупередженості або необ`єктивності судді Девляшевського В.А. чи про існування інших, передбачених статтею 36 ЦПК України, підстав для відводу.
В силу положень частини четвертої статті 36 ЦПК України незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Оскільки відвід судді Девляшевському В.А. заявлений у зв`язку з прийняттям процесуального рішення (ухваленням рішення про залишення апеляційної скарги без задоволення та залишення без змін рішення суду першої інстанції), тому заява про відвід є необґрунтованою.
Європейський суд з прав людини неодноразово вказував, що наявність безсторонності згідно пункту першого статті 6 Конвенції повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності. Стосовно суб`єктивного критерію, особиста безсторонність суду презюмується, поки не надано доказів протилежного. Стосовно об`єктивного критерію, то це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезсторонній, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним же є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (BELUKHA v. UKRAINE, N 33949/02, §49-52, ЄСПЛ, від 09.11.2006 року).
З огляду на вищенаведене у задоволенні заяви про відвід належить відмовити.
Керуючись ст. 36, 39, 40, 260 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід судді Девляшевського В.А. у справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства Івано-Франківський обласний клінічний кардіологічний центр Івано-Франківської обласної ради про визнання відмови у прийнятті на роботу протиправною; зобов`язати прийняти на роботу та укласти трудовий договір, за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 04 грудня 2023 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Максюта
Суд | Івано-Франківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2024 |
Оприлюднено | 28.03.2024 |
Номер документу | 117937504 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Інші справи позовного провадження |
Цивільне
Івано-Франківський апеляційний суд
Максюта І. О.
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні