Ухвала
від 29.03.2024 по справі 367/2815/24
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/2815/24

Провадження №2/367/3482/2024

УХВАЛА

про залишення без руху

28 березня 2024 року м.Ірпінь

Суддя Ірпінського міського суду Київської області Чернова О.В., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Бучанської територіальної громади в особі Бучанської районної ради Київської області, Головного управління Держгеокадастру в місті Києві та Київській області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: Приватний нотаріус Бучанського районного нотаріального округу Київської області Боярчук Оксана Олексіївна, про визнання права власності на майно в порядку спадкування, припинення режиму спільної сумісної власності майна, визначення розміру часток співвласників,-

ВСТАНОВИВ:

25 березня 2024 року позивач звернулась до Ірпінського міського суду Київської області з вищезазначеною позовною заявою.

Ознайомившись із вказаною позовною заявою, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху.

Вимоги до позовної заяви та документів, що додаються до позовної заяви, встановлено в статтях175,177 ЦПК України.

За приписами п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Згідно з ч.6ст.14 ЦПК Україниадвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Як вбачається, в позовній заяві не зазначені відомості щодо наявності або відсутності електронного кабінету сторін.

За приписами п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Так, на виконання п.3ч.3ст.175ЦПК позивачем зазначено, що даний позов не містить вимог майнового характеру та долучено квитанцію про сплату судового збору за подання даної позовної заяви в розмірі 3633,60 грн., при цьому серед інших заявлено вимогу про визнання права власності, визначення розміру часток співвласників.

Проте, позовна заява не містить зазначення ціни позову та до неї не долучено доказів на підтвердження вартості спірного нерухомого майна, як будинку так і земельної ділянки, на якій він розташований, та які є предметом позову.

Згідно з частиною п`ятою статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою справляється судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому, згідно цього Закону,за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Частиною 3 ст.6 ЗУ «Про судовий збір» визначено та узгоджується з позицією Верховного Суду України викладеній у Постанові від 18 вересня 2023 року у справі №758/5118/21, за поданняпозовної заяви,що маєодночасно майновийі немайновийхарактер,судовий збірсплачується заставками,встановленими дляпозовних заявмайнового танемайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Частиною 7ЗУ «Продержавний бюджетУкраїни на2024рік» установлено з1січня 2024року прожитковиймінімум дляпрацездатних осібв розмірі3028гривень.

При цьому, як вбачається зі змісту позовних вимог, позивачем заявлено вимоги як майнового так і немайнового характеру. Долучена квитанція про сплату судового збору в сумі 3633,60 грн. не підтверджує сплату позивачем суми судового збору у встановленому законом розмірі за всі заявлені вимоги.

У відповідності до п.4 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч.5ст.177 ЦПК Українипозивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Як вбачається, позивачем не заявлено вимог та не обґрунтовано залучення в якості відповідачів - Бучанської територіальноїгромади вособі Бучанськоїрайонної радиКиївської областіта Головногоуправління Держгеокадаструв містіКиєві таКиївській області,та приватногонотаріуса вякості третьоїособи.

Окрім цього, позов не містить обґрунтування та доказів щодо неможливості визначення розміру окремих часток співвласників ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в позасудовому порядку.

Відповідно до ч.1 та ч.2ст.185 ЦПК Українисуддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. Суд постановляєухвалу прозалишення позовноїзаяви безруху такожу разі,якщо позовнузаяву поданоособою,яка відповіднодо частинишостої статті14цього Кодексузобов`язаназареєструвати електроннийкабінет,але незареєструвала його. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 14 цього Кодексу.

Таким чином,позовна заява ОСОБА_1 доБучанської територіальноїгромади вособі Бучанськоїрайонної радиКиївської області,Головного управлінняДержгеокадастру вмісті Києвіта Київськійобласті, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,третя особа:Приватний нотаріусБучанського районногонотаріального округуКиївської областіБоярчук ОксанаОлексіївна,про визнанняправа власностіна майнов порядкуспадкування,припинення режимуспільної сумісноївласності майна,визначення розміручасток співвласниківпідлягає залишеннюбез рухуз наданнямпозивачу строкудля усуненнявищезазначених недоліківпозовної заяви.

Керуючись ст. ст.175, 185 ЦПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Бучанської територіальної громади в особі Бучанської районної ради Київської області, Головного управління Держгеокадастру в місті Києві та Київській області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа: Приватний нотаріус Бучанського районного нотаріального округу Київської області Боярчук Оксана Олексіївна, про визнання права власності на майно в порядку спадкування, припинення режиму спільної сумісної власності майна, визначення розміру часток співвласників,-залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків зазначених в ухвалі судді -10 днів з дня отримання даної ухвали.

У разі усунення недоліків позовної заяви в зазначений строк, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до ст.185 ч.3 ЦПК Українибуде визнана неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.

Суддя: О.В. Чернова

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення29.03.2024
Оприлюднено01.04.2024
Номер документу118003667
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —367/2815/24

Рішення від 04.07.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

Рішення від 28.06.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

Ухвала від 17.06.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

Ухвала від 22.05.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

Ухвала від 06.05.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

Ухвала від 15.04.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

Ухвала від 29.03.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Чернова О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні