Справа № 278/3347/21 Головуючий у 1-й інст. Татуйко Є. О. Категорія 80 Доповідач Шевчук А. М.
У Х В А Л А
12 квітня 2024 р. м.Житомир
Суддя Житомирського апеляційного суду Шевчук А.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження
за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на рішення Житомирського районного суду Житомирської області від 29 лютого 2024 року
у цивільній справі за позовами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Олвіта-Буд» про стягнення заробітної плати та середнього заробітку
в с т а н о в и л а :
Рішенням Житомирського районного суду Житомирської області від 29 лютого 2024 року позови задоволені частково.
Не погодившись із вищевказаним рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу, в якій зазначив, що спірні правовідносини з відповідачем щодо невиплати заробітної плати виникли у 2009 році. Правовідносини про стягнення середнього заробітку за весь час затримки розрахунку при звільненні є похідною вимогою і виникли при звільненні 30 грудня 2009 року. Відповідно до п.1 частини першої ст.5 Закону України «Про судовий збір», яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, від сплати судового збору звільнялися позивачі за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин, а тому він звільняється від сплати судового збору.
Відповідно до частини першої ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
ОСОБА_1 звернувся до суду першої інстанції з позовом 12 жовтня 2021 року, а тому справляння судового збору здійснюється на підставі положень Закону України «Про судовий збір» які діяли станом на день подачі позовної заяви до суду, тобто 12 жовтня 2021 року, а не на час виникнення правовідносин, як помилково вважає скаржник.
Відповідно доп.1частини першоїст.5Закону України«Про судовийзбір»,станом на06жовтня 2021року,від сплатисудового зборузвільнялися позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. Вказані положення Закону не поширюються на вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, а тому вказана вимога оплачується судовим збором.
Відповідно до вимог ст.356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до підпункту 6 п.1 частини другої ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду, судовий збір сплачується в розмірі 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно підпункту 1 п.1 ч.2 ст.4 цього Закону - за подання до суду фізичною особою заяви майнового характеру ставка судового збору складає 1% ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
ОСОБА_1 просила стягнути з ТзОВ «Олвіта-Буд» середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні 169 200 грн.
Враховуючи викладене, при подачі до суду апеляційної скарги скаржнику необхідно було сплатити судовий збір в сумі 2538грн (із розрахунку 169 200х1%х150%=2 538).
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» та листа Державної судової адміністрації України № 15-15335/15 від 28 серпня 2015 року судовий збір згідно закону перераховується у безготівковій або готівковій формі, при сплаті судового збору через онлайн системи, банкомати для приймання платежів, інтернет-банкінг, банківські установи обов`язковими для заповнення платниками є наступні реквізити:
-дата документа;
-отримувач коштів: ГУК у Жит.обл/ТГ м.Житомир/22030101;
-код отримувача: ЄДРПОУ 37976485;
-банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);
-код банку отримувача: МФО 899998;
-рахунок отримувача: UA498999980313101206080006797;
-код класифікації доходів бюджету: 22030101
-призначення платежу.
При сплаті судового збору поле «призначення платежу» розрахункового документа повинно бути заповнено наступним чином:
*;101;
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником фізичною особою ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Приклад заповнення графи "Призначення платежу":
*;101; НОМЕР_1 ; Судовий збір, за позовом ОСОБА_3 , Житомирський апеляційний суд.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Згідно з частиною другою ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положеннястатті 185 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене,апеляційна скарга ОСОБА_1 залишається безруху знаданням строкудля сплатисудового зборув розмірі 2538 грн.
Керуючись ст.ст.185,357 ЦПК України,
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Житомирського районного суду Житомирської області від 29 лютого 2024 року залишити без руху.
Надати строк для сплати судового збору п`ять днів з дня вручення копії ухвали. Оригінал квитанції /платіжного доручення/ необхідно подати або надіслати на адресу Житомирського апеляційного суду до вищезазначеної дати.
Роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною і повернута скаржнику.
Суддя
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.04.2024 |
Оприлюднено | 17.04.2024 |
Номер документу | 118358640 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Шевчук А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні