Справа № 459/351/24
Провадження № 2-о/459/16/2024
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2024 року Червоноградський міський суд Львівської області
в складі: головуючого судді Грабовського В.В.,
з участю секретаря судових засідань Маїк А.В.,
представники заінтересованих осіб ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Червонограді цивільнусправу зазаявою ОСОБА_3 ,заінтересовані особи:Головне управлінняПенсійного фондуУкраїни уЛьвівській області(помилковозазначено Червоноградський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян м. Червоноград), ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 про встановлення факту перебування на утриманні,
В С Т А Н О В И В :
07.02.2024представник заявниказвернувся досуду іззаявою,у якійпросив встановитифакт перебування ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на утриманні ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 ,який помер ІНФОРМАЦІЯ_4 . Вказав, що такий факт необхідно встановити для можливості оформлення пенсії у зв`язку із втратою годувальника та отримання одноразової грошової допомоги.
15.03.2024на адресусуду надійшлипояснення представникаІНФОРМАЦІЯ_5 , у яких останній просив відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_3 , зазначивши, що останньою не доведено факту її перебування на утриманні внука та не доведено відсутності інших осіб, які зобов`язані за законом її утримувати.
У відзиві Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області від 18.03.2024 на подану заяву, ставиться під сумнів право заявника на пенсію у зв`язку із втратою годувальника, а саме внука, оскільки відсутні відомості про те, чи у заявниці є інші особи, які зобов`язані її утримувати за законом.
У судовомузасіданні представникІНФОРМАЦІЯ_5 заперечив право заявника на отримання одноразової допомоги, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022.
Представник Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області у судовому засіданні заперечила право ОСОБА_3 на пенсію у зв`язку із втратою годувальника.
Заявник та її представник у судове засідання не з`явилися, останній подав заяву про розгляд справи й їх відсутності, зазначив, що заяву про встановлення факту перебування на утриманні підтримують.
Заінтересована особа ОСОБА_4 , будучи належним чином повідомленою про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з`явилася.
Відповідно до ч. 4 ст. 315 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право, а якщо спір про право буде виявлений під час розгляду справи, - залишає заяву без розгляду.
Відповідно до абз.3 п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» у тому разі, коли буде виявлено, що встановлення підвідомчого судові факту пов`язане з вирішенням спору про право, суд відмовляє в прийнятті заяви до розгляду в окремому провадженні, а якщо це буде виявлено під час розгляду справи, залишає заяву без розгляду і роз`яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Враховуючи пояснення та відзив заінтересованих осіб, пояснення їх представників у судовому засіданні, суд дійшов висновку про наявність між заявником та заінтересованими у справі особами Головним управлінням Пенсійного фонду України у Львівській області та ІНФОРМАЦІЯ_1 спору про право заявника на призначення пенсії у зв`язку з втратою годувальника та отримання нею одноразової грошової допомоги, відповідно, якийіснує усфері публічно-правовихвідносин, що відповідно до частини 6 статті 294 ЦПК України є підставою для залишення заяви без розгляду.
У постанові КЦС ВП Верховного Суду від 04 грудня 2023 року у справі № 522/1620/23-ц (провадження № 61-11435св23) зроблено висновок про те, що якщо за предметом та можливими правовими наслідками спір існує у сфері публічно-правових відносин, такий підлягає вирішенню в порядку адміністративного судочинства шляхом оскарження рішення суб`єкта владних повноважень.
При цьому суд роз`яснює право заявника подати позовна загальнихпідставах.
Керуючись ст.ст. 294, 260, 261 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Заяву залишити без розгляду.
Роз`яснити заявникуправо назвернення зпозовом назагальних підставах.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження , якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Повний текст ухвали виготовлено 18.04.2024.
Суддя: В. В. Грабовський
Суд | Червоноградський міський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2024 |
Оприлюднено | 22.04.2024 |
Номер документу | 118486546 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Червоноградський міський суд Львівської області
Грабовський В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні