Ухвала
від 10.04.2024 по справі 372/6135/23
ОБУХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 372/6135/23

Провадження № 1-кс-475/24

ухвала

Іменем України

10 квітня 2024 року Слідчий суддя Обухівського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у залі судових засідань Обухівського районного суду Київської області клопотання слідчого СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки),

В С Т А Н О В И В :

Слідчий СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням, яке погоджено прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки).

На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що СВ Обухівського РУП ГУНП в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12022111230001510, відомості про яке внесено до ЄРДР 31 грудня 2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 1 ст. 358 КК України.

Так, під час досудового розслідування кримінального провадження, 24.10.2023 до Обухівського РУП надійшло клопотання представника ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_6 про призначення судової почеркознавчої експертизи з метою перевірки дійсності підпису ОСОБА_5 на заповіті від 20.03.2017, посвідченого приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_7 за №246.

Відповідно до інформації, отриманої з ІНФОРМАЦІЯ_1 відомо, що спадкова справа після смерті померлого 20.09.2019 року ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , заведена в приватного нотаріуса Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_9 .

Окрім цього встановлено, що 08.05.2012 (зареєстровано в реєстрі з №893), 19.06.2015 (зареєстровано в реєстрі за №578), 16.09.2016 (зареєстровано в реєстрі за №950) від імені ОСОБА_8 складено заповіти, який посвідчені приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_7 .

Відповідно до інформації, що міститься в мережі Інтернет, приватний нотаріус ОСОБА_7 здійснює свою діяльність в АДРЕСА_1 , свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю №6979.

Так, в ході досудового розслідування кримінального провадження, на виконання клопотання представника потерпілого адвоката ОСОБА_6 , призначено судову техніко-почеркознавчу експертизу за заповітами, складеними від імені ОСОБА_8 20.03.2017, посвідчений приватним нотаріусом Обухівського районного нотаріального округу ОСОБА_7 за №246; 08.05.2012 (зареєстровано в реєстрі з №893), 19.06.2015 (зареєстровано в реєстрі за №578), 16.09.2016 (зареєстровано в реєстрі за №950).

Для виконання призначеної експертизи, до органу досудового розслідування надійшло клопотання експертів, яким доручено здійснювати зазначену експертизу, у якому останні просять надати наступне:

-порівняльні зразки документів - оригінали достовірно датованих документів, на яких наявні відтиски печатки від імені приватного нотаріуса Обухівського нотаріального округу Київської області ОСОБА_7 (саме тієї печатки, відтиски якої наявні в досліджуваних заповітах), за період часу, починаючи з місяця датування першого за датою з досліджуваних документів (травень 2012 року) та завершуючи датою, яка визначається із обставин справи, наприклад датою фактичної появи досліджуваних документів або їх копій в органах досудового розслідування; залежно від умов експлуатації та інтенсивності зносу печатки достатньою може бути кількість від 5-10 до 20-25 порівняльних зразків за кожен місяць 2012-2017 років;

- порівняльні зразки документів - оригінали достовірно датованих документів, на яких наявні друковані тексти, які друкувались на тих же самих друкуючих пристроях, що і друковані тексти в досліджуваних документах, за період часу, починаючи з місяця датування першого за датою з досліджуваних документів (травень 2012 року) та завершуючи датою, яка визначається із обставин справи, наприклад датою фактичної появи досліджуваних документів або їх копій в органах досудового розслідування; порівняльні зразки необхідно надати у кількості 5-10 зразків з різними датами складання за кожен місяць 2012-2017 років.

Відсутність у органу досудового розслідування зазначених документів та їх відомості позбавляють можливості всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують можливого підозрюваного, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.

За таких обставин з метою забезпечення всебічного, повно і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження у органу досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, які зберігаються у приватного нотаріуса ОСОБА_7 , а тому слідчий звернувся до слідчого судді з даним клопотанням.

Слідчий ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 у судове засідання не з`явився, у поданому клопотанні просив розглядати клопотання без участі слідчого та прокурора, вимоги клопотання підтримав у повному обсязі, просив не здійснювати фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів, у тому числі не здійснювати аудіо запис та відеозапис за допомогою технічних засобів.

Розгляд клопотання відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України проводився за відсутності приватного нотаріуса ОСОБА_10 , у володінні якої знаходяться документи, оскільки слідчим доведено, що існує реальна загроза зміни або знищення інформації.

Згідно норми ч. 4 ст. ст. 107 КПК України, у разі неприбуття у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи у разі, якщо відповідно до положень цього кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов до наступного висновку.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_4 розслідується кримінальне провадження №12022111230001510, відомості про яке внесено до ЄРДР 31 грудня 2022 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 190, ч. 1 ст. 358 КК України.

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5, 6 частини 2 ст.131КПКУкраїни передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Згідно ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах, належить: відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій.

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбаченихчастиною п`ятоюцієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ст. 160 КПК України, матеріалами клопотання (витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань) доведено достатність даних про здійснення слідчим досудового розслідування вказаних кримінальних правопорушень, а також про те, що документи про тимчасовий доступ до яких з можливістю вилучення їхоригіналів просить слідчий перебувають у володінні приватного нотаріуса ОСОБА_7 , що здійснює свою діяльність в АДРЕСА_1 , необхідні для проведення експертизи, можуть бути використані як докази стороною обвинувачення для підтвердження події кримінального правопорушення, встановлення винних осіб, доведення винуватості осіб та інших обставин, а отже клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163-166, 309, 369-372, 532 КПК України, суд,

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого СВ Обухівського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_3 , яке погоджено прокурором Обухівської окружної прокуратури Київської області ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки), задовольнити.

Надати слідчим групи слідчих, яким доручено здійснювати досудове розслідування кримінального провадження №12022111230001510 від 31.12.2022 та прокурорам групи прокурорів, які здійснюють повноваження прокурорів у кримінальному провадженні, дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, що знаходяться у приватного нотаріуса ОСОБА_7 , що здійснює свою діяльність в АДРЕСА_1 , свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю №6979, з можливістю вилучення їх оригіналів, а саме:

- порівняльні зразки документів - оригінали достовірно датованих документів, на яких наявні відтиски печатки від імені приватного нотаріуса Обухівського нотаріального округу Київської області ОСОБА_7 (саме тієї печатки, відтиски якої наявні в досліджуваних заповітах), за період часу, починаючи з місяця датування першого за датою з досліджуваних документів (травень 2012 року) та завершуючи датою, яка визначається із обставин справи, наприклад датою фактичної появи досліджуваних документів або їх копій в органах досудового розслідування; залежно від умов експлуатації та інтенсивності зносу печатки достатньою може бути кількість від 5-10 до 20-25 порівняльних зразків за кожен місяць 2012-2017 років;

- порівняльні зразки документів - оригінали достовірно датованих документів, на яких наявні друковані тексти, які друкувались на тих же самих друкуючих пристроях, що і друковані тексти в досліджуваних документах, за період часу, починаючи з місяця датування першого за датою з досліджуваних документів (травень 2012 року) та завершуючи датою, яка визначається із обставин справи, наприклад датою фактичної появи досліджуваних документів або їх копій в органах досудового розслідування; порівняльні зразки необхідно надати у кількості 5-10 зразків з різними датами складання за кожен місяць 2012-2017 років.

Строк дії ухвали визначити до 08 червня 2024 року.

Роз`яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя : ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення10.04.2024
Оприлюднено23.04.2024
Номер документу118505860
СудочинствоКримінальне
Сутьнадання тимчасового доступу до речей і документів з можливістю їх вилучення (здійснення виїмки

Судовий реєстр по справі —372/6135/23

Ухвала від 24.04.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Сташків Т. Г.

Ухвала від 10.04.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Сташків Т. Г.

Ухвала від 28.02.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 28.02.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Сташків Т. Г.

Ухвала від 22.02.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 22.02.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Тиханський О. Б.

Ухвала від 08.02.2024

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Сташків Т. Г.

Ухвала від 06.12.2023

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Сташків Т. Г.

Ухвала від 06.12.2023

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Сташків Т. Г.

Ухвала від 06.12.2023

Кримінальне

Обухівський районний суд Київської області

Сташків Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні