9/116
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" вересня 2007 р. Справа № 9/116.
За позовом Відкрито акціонерного товариство "Енергопостачальна компанія "Чернівціобленерго" від імені якого діє Хотинський район електричних мереж
до Рухотинська сільська Рада с.Рухотин Хотинського р-ну Чернівецької області
про відшкодування обсягу та вартості електричної енергії, необлікованої внаслідок порушення ПКЕЕ -1744,61 грн.
Суддя
представники:
від позивача: Годнюк В.В. довіреність №9/11 від 01.02.2007 року. від відповідача: сільський голова Лісничий В.
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся із заявою про стягнення з Рухотинської сільської Ради відшкодування обсягу та вартості необлікованої електричної енергії, внаслідок порушення ПКЕЕ в сумі 1744-61 грн.
В судовому засіданні 22 серпня 2007 року, була оголошена перерва до 12 вересня 2007 року, для надання сторонами додаткових доказів.
Представник позивача в судових засіданнях, підтримав позовні вимоги посилаючись на те що самовільне приєднання до електромережі без прибору обліку.
Відповідач заперечує проти позову посилаючись на те, що позивачем не правильно визначено режим роботи клубу, в зв'язку із чим значно завищені збитки.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши представників сторін, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява та заперечення проти позову, дослідивши докази які мають юридичне значення для розгляду позовної заяви суд встановив наступне.
25 березня 2004 року між ВАТ ЕК " Чернівціобленерго " в особі Хотинського РЕМ та Рухотинська сільська Рада с.Рухотин, Хотинського району було укладено договір на постачання електричної енергії № 95
ВАТ ЕК "Чернівціобленерго" в особі Хотинського РЕМ згідно Договору постачає відповідачу електроенергію в межах визначених договором, умовами та обсягами постачання електроенергії та потужності. В свою чергу Рухотинська сільська Рада с.Рухотин Хотинського району зобов'язана своєчасно проводити оплату за спожиту електроенергію та виконувати інші умови Договору.
Відповідно до п. 9.2 укладеного договору “Питання взаємовідносин між Постачальником та Споживачем, які не обумовлені цим договором регулюються Законом України "Про електроенергетику", Порядком постачання електричної енергії споживачам, затвердженого постановою КМ України від 24.03.99р. № 441, Правилами користування електричною енергією, Правилами улаштування електроустановок, Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів, Інструкцією "Про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також застосування протиаварійних систем зниження електроспоживання, затвердженою наказом Мінпаливенерго 18.06.01р. № 270 та зареєстрованою в Мінюсті 05.07.01р. за № 561/5752 або іншими нормативно-правовими документами”
На даний час Договір є чинним, оскільки він вважається щорічно продовженим, якщо за місяць до закінчення строку не було заявлено однією із сторін про відмову від Договору або його перегляд.
8 червня 2007 року працівниками Хотинського РЕМ при проведені перевірки додержання вимог Договору та Правил виявлено при перевірці Рухотинської сільської Ради с. Рухотин Хотинського району, що фельдшерсько-акушерський пункт та будинок дозвілля с. Блищадь Хотинського району самовільно приєднано до лінії РЕМ без приборів обліку. На вказане порушення було складено акт про порушення " Правил користування електричною енергією " № 7-466 від 8 червня 2007 р.
Згідно п. 6.41 Правил користування електричною енергією затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 р. N 28 (у редакції постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України від 17 жовтня 2005 р. N 910), зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 2 серпня 1996 р. за N 417/1442 ( надалі Правила) “У разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється двосторонній акт порушень.
В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).
Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.
Згідно п. 6.42. Правил “На підставі акта порушень уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії.
Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії.
Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.
Споживач має право оскаржити до суду рішення комісії протягом 10 робочих днів з дня вручення протоколу споживачу.”
Відповідача по справі було запрошено на засідання комісії, яке відбулось 15 червня 2007 року. Відповідач на засідання комісії не з'явився. Нарахування проведено у відсутності відповідача, рішення комісії оформлено протоколом. Протокол засідання комісії отриманий відповідачем 30 липня 2007 року , що підтверджується штампом на супровідному листі та вхідним номером на ньому( № 64).
Нарахування проведено за шість місяців згідно діючого тарифу відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 4 травня 2006 р. N 562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 4 липня 2006 р. за N 782/12656 ( із змінами та доповненнями) / в подальшому – Методика/.
Згідно підпункту 7 пункту 2.1. Методика застосовується у разі виявлення таких порушень ПКЕЕ як самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або проводів до мережі електропередавальної організації.
Розрахунок обсягу та вартості необлікованої електричної енергії проведено позивачем відповідно до Методики, згідно якого вартість необлікованої внаслідок порушення споживачем ПКЕЕ складає 1744 грн. 61 коп. При цьому позивачем визначено tвик.с.п. - час використання самовільного підключення протягом доби застосовано 8 год./добу, а не 12 год./добу, як встановлено п. 2.6 та п. 2.7 Методики.
За таких обставин позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, відповідач не надав доказів сплати вартості не облікованої електричної енергії, або оскарження і скасування протоколу засідання комісії.
У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст.1, 12. 33, 44, 49, 78, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з активів Рухотинської сільської Ради с. Рухотин Хотинського району Чернівецької області (МФО 856135 код 04416944 розрахунковий рахунок 31428000106280 банк УДК в Чернівецькій області).
на користь ВАТ Чернівціобленерго " в особі Хотинського РЕМ (60000 розрахунковий рахунок 26037309910000 код 00130760 МФО 356334 філія Чернівецьке обласне управління ВАТ " Державний ощадний банк України )
заборгованість за спожиту недораховану електричну в сумі 1744 грн. 61 коп.
відшкодування державного мита в сумі 102 грн. 00 коп.
відшкодування витрат по інформаційно-технічному забезпеченню судового процесу в сумі 118 грн.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття.
У разі подання апеляційної скарги або апеляційного подання до Львівського апеляційного суду через Господарський суд Чернівецької області, рішення якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційною інстанцією.
Суддя .
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2007 |
Оприлюднено | 12.12.2007 |
Номер документу | 1188029 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Подобєд Ігор Миколайович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні