"13" травня 2024 р. Справа № 363/1366/22
УХВАЛА
Іменем України
13 травня 2024 року м. Вишгород
Вишгородський районний суд Київської області у складі головуючої судді ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 , розглянувши у судовому засіданні обвинувальний акт у кримінальному провадженні за №12022111150000297 від 09.04.2022 року за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 111-1 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До Вишгородського районного суду Київської області надійшов обвинувальний акт з реєстром матеріалів досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні.
Так, в судові засідання свідки: ОСОБА_6 , та ОСОБА_7 , про дату, час та місце розгляду справи за адресою, зазначеною в реєстрі матеріалів досудового розслідування, повідомлені належним чином, жодного разу не з`явилися, причини неявки суду не повідомляють, жодних заяв від них до суду не надходило.
Крім того, ухвалами суду від 26.06.2023 року, 10.07.2023 року, 12.09.2023 року, 11.10.2023 року, 15.11.2023 року, за клопотанням прокурора, до вказаних осіб застосовувався привід, за результатами виконання якого, зазначені особи до суду доставлені не були.
У судовому засіданні 19.12.2023 року прокурором було заявлено клопотання про доручення органу досудового розслідування - Вишгородському РУП ГУНП в Київській області проведення дій щодо розшуку зазначених осіб та зобов`язання забезпечення їх явки в судове засідання для допиту як свідків. При цьому прокурор посилався на те, що допит зазначених осіб необхідний для перевірки обставин, що мають значення для цього кримінального провадження.
Захисник та обвинувачений проти клопотання прокурора заперечували.
Так, ухвалою суду від 19.12.2023 року клопотання прокурора було задоволено, судове засідання у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 111-1 КК України було відкладене на 30.01.2024 року та доручено Вишгородському РУП ГУНП в Київській області проведення слідчих (розшукових) дій, спрямованих на встановлення місцезнаходження свідків: ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , крім того забезпечення прибуття зазначених осіб (здійснення приводу) на 30.01.2024 року на 10 годину ранку до приміщення Вишгородського районного суду Київської області. Організацію виконання цієї ухвали було доручено начальнику Вишгородського РУП ГУНП в Київській області, зобов`язавши повідомити суд про вжиті заходи щодо виконання доручення до 30.01.2024 року, а організацію контролю виконання ухвали суду покладено на уповноваженого прокурора Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 .
Станом на 30.01.2024 року зазначена ухвала суду від 19.12.2023 року виконана не була, причини її невиконання суду невідомі, суд про вжиті заходи щодо виконання доручення не повідомлений.
Прокурор просив суд відкласти судове засідання та повторно доручити Вишгородському РУП ГУНП в Київській області проведення слідчих (розшукових) дій, спрямованих на встановлення місцезнаходження свідків: ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 .
Захисник та обвинувачений проти цього заперечували.
Так, ухвалою суду від 12.03.2024 року, за клопотанням прокурора, судове засідання у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 111-1 КК України було відкладене на 13.05.2024 року та повторно доручено Вишгородському РУП ГУНП в Київській області проведення слідчих (розшукових) дій, спрямованих на встановлення місцезнаходження свідків: ОСОБА_6 , ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , крім того забезпечення прибуття зазначених осіб (здійснення приводу) на 13.05.2024 року на 10 годину ранку до приміщення Вишгородського районного суду Київської області. Організацію виконання цієї ухвали було доручено начальнику Вишгородського РУП ГУНП в Київській області, зобов`язавши повідомити суд про вжиті заходи щодо виконання доручення до 13.05.2024 року, а організацію контролю виконання ухвали суду покладено на уповноваженого прокурора Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 .
Станом на 13.05.2024 року зазначена ухвала суду від 12.03.2024 року виконана частково: свідок ОСОБА_8 доставлений до суду та дав покази суду, отримані відповіді від відповідних організацій, крім інформації з медичних установ за місцем реєстрації щодо звернення і перебування вказаних в ухвалі осіб в закладах охорони здоров`я та перевірки місцезнаходження зазначених свідків за даними Єдиного реєстру внутрішньо переміщених осіб;
В судовому засіданні 13.05.2024 року прокурор просив суд продовжити строк дії зазначеної ухвали до її повного виконання.
Захисник та обвинувачений проти цього заперечували.
Судом встановлено, що дійсно станом на 13.05.2025 року ухвала суду від 12.03.2024 року не виконана в повному обсязі, свідки ОСОБА_6 та ОСОБА_7 до суду не доставлені, інформація з медичних установ за місцем реєстрації щодо звернення і перебування вказаних в ухвалі осіб в закладах охорони здоров`я та перевірки місцезнаходження зазначених свідків за даними Єдиного реєстру внутрішньо переміщених осібне не отримана. Також, згідно рапорту о/у СРЗПВ ВКП Вишгородського РУП ГУНП в Київській області ОСОБА_9 , останній спілкувався зі свідком ОСОБА_10 , але той відмовився з`являтися до суду без жодних поважних причин.
Прокурор зазначив, що по даному кримінальному провадженню було заявлено про допит в якості свідків сторони обвинувачення цих осіб, які були допитані під час досудового розслідування та наявні підстави вважати, що їм відомі обставини, які мають значення для кримінального провадження. Просив відкласти розгляд зазначеного провадження та надати додатковий час для виконання судового доручення.
Так, дійсно відповідно до вимог ст. 333 КПК України - заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються під час судового провадження згідно з положеннями розділу ІІ цього Кодексу з урахуванням особливостей, встановлених цим розділом.
Частина 3 цієї статті наголошує, що у разі, якщо під час судового розгляду виникне необхідність у встановленні обставин або перевірці обставин, які мають істотне значення для кримінального провадження, і вони не можуть бути встановлені або перевірені іншим шляхом, суд за клопотанням сторони кримінального провадження має право доручити органу досудового розслідування провести певні слідчі (розшукові) дії. У разі прийняття такого рішення суд відкладає судовий розгляд на строк, достатній для проведення слідчої (розшукової) дії та ознайомлення учасників судового провадження з її результатами. При цьому під час розгляду клопотання суд враховує значення обставин, про встановлення або перевірку яких просить особа, яка звернулася з ним, можливість їх встановлення або перевірки шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та причини, з яких не були здійснені належні дії для їх встановлення чи перевірки на стадії досудового розслідування.
В ухвалі суду про доручення проведення слідчої (розшукової) дії зазначається, для з`ясування або перевірки яких обставин і які саме слідчі (розшукові) дії необхідно провести, та встановлюється строк виконання доручення. Слідчі (розшукові) дії, що проводяться на виконання доручення суду, здійснюються в порядку, передбаченому главами 20 та 21 цього Кодексу, випливає зі змісту частини 5 зазначеної статті.
Отже, оцінюючи мотиви та обґрунтування сторони обвинувачення, ураховуючи значення показів свідків, про встановлення місцезнаходження яких просить прокурор, з метою їх допиту, суд доходить висновку, що повторне клопотання прокурора ґрунтується на вимогах кримінального процесуального закону та є таким, що підлягає задоволенню, а відтак вважає за доцільне продовжити строк дії ухвали суду від 12.03.2024 року, якою доручено Вишгородському РУП ГУНП в Київській області провести слідчі (розшукові) дії з метою встановлення місцезнаходження свідків: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та забезпечення їх явки (здійснення приводу) в судове засідання.
Відповідно до ст. 223 КПК України - слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.
З огляду на вищевикладене, суд звертає увагу, що на виконання доручення суду в порядку ст. 333 КПК України, слідчі (розшукові) дії уповноважений проводити лише слідчий відповідного органу досудового розслідування, або за його письмовим дорученням в порядку ст. 40 КПК України працівники відповідних оперативних підрозділів.
Слідчі (розшукові) дії щодо встановлення місцезнаходження зазначених осіб проводяться шляхом:
- опитування інших осіб, які можуть надати відповідну інформацію, відібрання від членів сім`ї відповідних пояснень, з наданням суду належно оформлених документів, які підтверджують реєстрацію та місце фактичного проживання (перебування) на теперішній час вказаних вище осіб;
- оформлення відповідних запитів до державних установ, зокрема:
1) Департаменту реєстраційних послуг щодо реєстрації осіб, щодо яких надано доручення;
4) медичних установ за місцем реєстрації щодо звернення і перебування осіб в закладах охорони здоров`я;
5) перевірки місцезнаходження зазначених свідків за даними Єдиного реєстру внутрішньо переміщених осіб та вжити інших заходів, спрямованих на встановлення місцезнаходження свідків.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 333 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ :
Клопотання прокурора задовольнити.
Відкласти судове засідання у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 111-1 КК України, на 26 червня 2024 року на 14 год. 00 хв. дня.
Про час та дату розгляду справи повідомити учасників кримінального провадження.
Продовжити строк виконання ухвали суду від 12.03.2024 року, якою доручено Вишгородському РУП ГУНП в Київській області провести слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення місцезнаходження свідків:
- ОСОБА_6 , що проживає в АДРЕСА_1 );
- ОСОБА_7 , що проживає в АДРЕСА_2 (НОМЕР_1, НОМЕР_2).
Забезпечити прибуття зазначених осіб (здійснити привід) на 26.06.2024 року на 14 годину дня до приміщення Вишгородського районного суду Київської області за адресою: Київська область, м. Вишгород, вул. Кургузова, 7, для участі в судовому засіданні.
Організацію виконання ухвали доручити начальнику Вишгородського РУП ГУНП в Київській області, зобов`язавши повідомити суд про вжиті заходи щодо виконання доручення до 24.06.2024 року, а організацію контролю виконання ухвали суду покласти на уповноваженого прокурора Вишгородської окружної прокуратури ОСОБА_3 .
Копію ухвали для виконання направити до Вишгородському РУП ГУНП в Київській області та вручити прокурору для організації контролю виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя ОСОБА_1
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2024 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 118982648 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти основ національної безпеки України Колабораційна діяльність |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Дьоміна О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні