"24" липня 2024 р. Справа № 363/1366/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2024 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
розглянувши заяву захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 про відвід головуючого судді Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_6 від розгляду кримінального провадження №363/1366/22 відносно обвинуваченого ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 111-1 КК України,
встановив:
У провадженні судді Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_6 перебуває кримінальне провадження №363/1366/22 відносно обвинуваченого ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 111-1 КК України.
26.06.2024 року до канцелярії Вишгородського районного суду Київської області надійшла заява захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 про відвід головуючого судді Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_6 від розгляду кримінального провадження №363/1366/22.
Заява про відвід судді мотивована тим, що головуючим суддею ОСОБА_6 грубо порушено норми процесуального права, а саме 13.05.2024 під час судового розгляду не роз`яснила учасникам судового провадження право відводу і не з`ясувала, чи заявляють вони кому-небудь відвід, також не надано обвинуваченому пам`ятку про його права та обов`язки, не ознайомлено та не роз`яснено його права. На думку сторони захисту зазначене доводить, що головуючий суддя ОСОБА_6 підлягає притягнення до дисциплінарної відповідальності, а зазначені обставини є підставою для відводу.
В судове засідання, призначене на 10.07.2024 захисник ОСОБА_5 не з`явився, подав клопотання про відкладення розгляду заяви про відвід у зв`язку із зайнятістю у іншій справі в іншому суді, просив відкласти розгляд заяви про відвід. Розгляд заяви відкладено на 24.07.2024.
В судове засідання, призначене на 24.07.2024 захисник ОСОБА_5 не з`явився, подав клопотання про відкладення розгляду заяви про відвід у зв`язку із терміновим викликом в якості захисника у іншій справі, просив відкласти розгляд заяви про відвід.
Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні заперечив проти задоволення заяви про відвід головуючого судді ОСОБА_6 , зазначив що вказана заява є безпідставною, Вишгородський районний суд Київської області утворений та зареєстрований відповідно до вимог Конституції України та Законів України.
Суддя Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_6 в судове засідання не з`явилась.
Враховуючи, що ст. 81 КПК України не передбачено обов`язкову участь учасників кримінального провадження під час розгляду заяви про відвід, суд вважає за можливе розглянути заяву про відвід судді у відсутність осіб, що не з`явилися, оскільки неявка осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, не перешкоджає розгляду заяви про відвід.
Дослідивши заяву про відвід, повно та всебічно з`ясувавши обставини, що мають значення для правильного вирішення питання про відвід судді, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відводу головуючого судді ОСОБА_6 , виходячи з наступних підстав.
Так, суд зазначає, що у відповідності до ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Стаття 7 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачає, зокрема, що кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів безстороннім і справедливим судом.
Згідно ст. 75 КПК України, слідчий суддя, суддя або присяжний не може брати участь у кримінальному провадженні:
1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, близьким родичем чи членом сім`ї слідчого, прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, заявника, потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача;
2) якщо він брав участь у цьому провадженні як свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач, слідчий, прокурор, захисник або представник;
3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах провадження;
4) за наявності інших обставин, які викликають сумнів у його неупередженості;
5) у випадку порушення встановленого частиною третьою статті 35 цього Кодексу порядку визначення слідчого судді, судді для розгляду справи.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 80 КПК України за наявності підстав передбачених статтями 75-79 цього Кодексу слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, захисник, представник, експерт, представник персоналу органу пробації, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід.
Для відводу судді необхідно обґрунтувати наявність обставин, які об`єктивно можуть вказувати на можливу упередженість. Обставини, які були покладені в основу заяви про відвід, повинні бути доведеними. Відвід повинен бути вмотивований, з наведенням відповідних аргументів, доказів, які підтверджують наявність підстав для відводу. Якщо він не вмотивований, це є підставою для відмови у його задоволенні.
Як вбачається із матеріалів судом виконані вимоги ст. 345 КПК України щодо вручення обвинуваченому пам`ятки про права і обов`язки та головуючим з`ясовано розуміння обвинуваченим його прав і обов`язків та підтверджується розпискою про отримання пам`ятки про права та обов`язки обвинуваченого ОСОБА_4 (т. 1 а.с. 45, 48)
Крім того, головуючим роз`яснено усім учасникам справи право заявити відвід та з`ясовано, що жодних відводів не заявлено (т. 1, а.с. 53).
Враховуючи викладене, при розгляді заяви про відвід судді ОСОБА_6 заявником не доведена наявність обставин, які б викликали сумніви в неупередженості судді та унеможливлювали ухвалення суддею об`єктивного рішення у справі, доводи викладені в заяві про відвід, не містять доказів, що вказують на необ`єктивність чи упередженість судді, а тому заява про відвід судді задоволенню не підлягає.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 75, 80КПК України,суд
постановив:
В задоволенні заяви захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 про відвід головуючого судді Вишгородського районного суду Київської області ОСОБА_6 від розгляду кримінального провадження №363/1366/22 відносно обвинуваченого ОСОБА_4 за ч. 1 ст. 263, ч. 4 ст. 111-1 КК України відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали проголошено 25.07.2024.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Вишгородський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.07.2024 |
Оприлюднено | 29.07.2024 |
Номер документу | 120617511 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про відвід судді |
Кримінальне
Вишгородський районний суд Київської області
Олійник С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні