Єдиний унікальний номер 1-204/10
Провадження номер 1-в/305/1/24
УХВАЛА
14 травня 2024 року місто Рахів
Рахівський районнийсуд Закарпатськоїобласті ускладі:головуючого -судді ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,розглянувши увідкритому судовомузасіданні вм.Рахів подання начальника Рахівського РВ філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області ОСОБА_3 про звільнення від покарання засудженого ОСОБА_4 , -
ВСТАНОВИВ:
До Рахівського районного суду Закарпатської області надійшло подання начальника Рахівського РВ філії ДУ «Центр пробації» в Закарпатській області ОСОБА_3 про звільнення від покарання засудженого ОСОБА_4 .
Подання обґрунтовано тим, що 19.01.2011 року ухвалено вирок Рахівського районного суду Закарпатської області від 15.12.2010 року стосовно ОСОБА_4 .Із засудженим ОСОБА_4 , 24.01.2011 року, було проведено бесіду про порядок та умови відбування покарання, правові наслідки за невиконання обов`язків, покладених на нього судом, за систематичне порушення громадського порядку та вчинення нового злочину. Під час перебування на обліку ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності не притягувався, повторного злочину не скоїв, виконував покладені на нього обов`язки. За місцем мешкання засуджений характеризується посередньо. Крім того, 15.08.2023 року Тячівським районним судом Закарпатської області ухвалено вирок, яким ОСОБА_4 звільнено від кримінальної відповідальності у зв`язку з закінченням строків давності.
З огляду на викладене, враховуючи, що засуджений виконував покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, іспитовий строк останнього закінчився, тому начальник РахівськогоРВ філіїДУ «Центрпробації» вЗакарпатській області ОСОБА_5 просить суд розглянути питання про звільнення ОСОБА_4 від призначеного судом покарання.
Представник органу пробації у судове засідання не з`явився. Про місце, дату та час проведення судового засідання з розгляду даного подання повідомлений належним чином, шляхом вручення повістки про виклик до суду.
Прокурор про дату, час та місце проведення судового засідання з розгляду даного подання повідомлений шляхом отримання повідомлення про виклик до суду.
Засуджений ОСОБА_4 у судове засідання жодного разу не з`явився. Про дату, час та місце проведення судового засідання з розгляду даного подання перший раз був повідомлений шляхом отримання судового виклику, про що свідчить інформація з трекінгу відправлень Укрпошти. Наступні рази конверти з місця проживання засудженого повертались, а тому місце перебування його невідоме. Крім того, захисник засудженого - адвокат ОСОБА_6 про розгляд подання повідомлена шляхом надсилання електронного повідомлення про виклик на номер телефону захисника.
Водночас, від засудженого та його захисника надійшла заява про розгляд вказаного подання без їх участі. Подання просили задовольнити.
Так, дослідивши матеріали подання, суд вважає, що матеріали подання слід повернути органу пробації з огляду на наступне.
Частиною 1 ст.539 КПК України регламентовано, що питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ч.5 ст.539КПК України у судове засідання викликаються засуджений, його захисник, законний представник, прокурор. Про час та місце розгляду клопотання (подання) повідомляються орган або установа виконання покарань, що відає виконанням покарання або здійснює контроль за поведінкою засудженого.
З аналізу даних статей вбачається, що явка засудженого у судовому засіданні є обов`язковою. Тобто, подання може бути розглянуто лише після розшуку засудженого та доставлення його до суду.
Згідно абзацу 7 ч. 1 статті 31 КВК України уповноважений органз питаньпробації звертається до відповідних правоохоронних органів щодо розшуку засуджених, місцезнаходження яких невідоме.
Отже, оскільки засуджений у судові засідання не з`являється, точне місце перебування його не відоме, а уповноважений орган з питань пробації звертається до відповідних правоохоронних органів щодо розшуку засуджених, то суд вважає за необхідне подання про звільнення від покарання повернути особі, яка його подала.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Керуючись ст.ст.26, 537, 539 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Подання подання начальникаРахівського РВфілії ДУ«Центр пробації»в Закарпатськійобласті ОСОБА_3 прозвільнення відпокарання засудженого ОСОБА_4 повернути особі, яка його подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Рахівського районного суду
Закарпатської області ОСОБА_1
Суд | Рахівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 14.05.2024 |
Оприлюднено | 17.05.2024 |
Номер документу | 119057360 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про звільнення від призначеного покарання з випробовуванням після закінчення іспитового строку |
Кримінальне
Рахівський районний суд Закарпатської області
Дочинець С. І.
Кримінальне
Смілянський міськрайонний суд Черкаської області
Сухомудренко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні