Справа № 2-395/11
Провадження № 2-в/188/18/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 травня 2024 року Суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області Місюра К.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про відновлення втраченого судового провадження,
ВСТАНОВИВ:
Заявник ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про відновлення судового провадження, в якій просить: відновити судове провадження по справі №2-395/11 про розірвання шлюбу.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов наступного.
Відповідно до ст. 489 ЦПК, втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою осіб, які брали участь у справі, або за ініціативою суду.
Згідно ст. 490 ЦПК України, заява про відновлення втраченого судового провадження подається до суду, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Відповідно до ч. 2 ст. 491 ЦПК України у заяві про відновлення втраченого судового провадження повинно бути зазначено: 1) про відновлення якого судового провадження або якої його частини просить заявник; 2) які особи брали участь у справі і в якому процесуальному статусі, їх найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові, за його наявності, для фізичних осіб), їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб); ідентифікаційні коди юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України - якщо відповідні дані відомі заявникові; 3) номер и засобів зв`язку учасників судового процесу (телефон, факс, засоби електронного зв`язку, офіційна електронна адреса тощо) - якщо вони відомі заявникові; 4) наявні у заявника відомості про обставини втрати судового провадження, місцезнаходження копій матеріалів провадження або даних стосовно таких копій; 5) документи, відновлення яких заявник вважає необхідним і з якою метою.
Згідно ч. 3 ст. 491 ЦПК України, до заяви про відновлення втраченого судового провадження додаються документи або їх копії, навіть якщо вони не посвідчені в установленому порядку, що збереглися в заявника або у справі, копії заяви відповідно до кількості учасників справи, а у разі необхідності - клопотання про поновлення строку на подання заяви про відновлення втраченого судового провадження.
Суд зазначає, що відновлення втраченого судового провадження проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом, розгляд заяви про відновлення втраченого судового провадження регулюється не лише спеціальними нормами, які містяться у Розділі Х ЦПК України, а й загальними правилами, що стосуються, зокрема, змісту заяви (стаття 175, 177 ЦПК України).
Дана заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 175, 177, 491 ЦПК України, виходячи з наступного.
Заявником в порушення п. 2,3, 5 ч. 2 ст. 491 ЦПК України в заяві не зазначено відомості про осіб які брали участь у справі , відсутні номери засобів зв`язку сторін, а також взагалі відсутні додатки до заяви( документи, підтверджуючі обставини справи).
Крім того у прохальній частині заяви заявник просить відновити судове провадження, посилаючись на норми законодавства, які регулюють відновлення втраченого судового провадження. Тому заявнику необхідно уточнити позовні вимоги.
Крім того у заяві не зазначено:
- чи наявні у заявника або в іншої особи оригінали наданих суду письмових доказів;
- підтвердження заявника про те, що ним не подано іншої заяви з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 1ст. 177 ЦПК Україниу разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї в електронній формі, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання листом з описом вкладення іншим учасникам справи копій поданих до суду документів.
Представником заявника заява подана в електронній формі через систему «Електронний суд». Проте, в порушення ч. 3 ст. 491 ЦПК України докази надсилання листом з описом вкладення копій заяв відповідно до кількості учасників справи не додані.
Відповідно до вимог ст. 492 ЦПК України у разі невідповідності заяви про відновлення втраченого судового провадження вимогам, встановленим статтею 491 цього Кодексу, застосовуються правила ст. 185 цього Кодексу.
За змістом ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, встановлених законом, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, про що повідомляє заявника і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Керуючись ст.ст. 185, 285, 260, 261, 491 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про відновлення втраченого судового провадження - залишити без руху та надати строк заявнику для усунення вказаних недоліків заяви в 5 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що в разі якщо у вказаний строк недоліки заяви не будуть усунуті, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Копію ухвали надіслати заявнику.
Оскарженню ухвала не підлягає.
Суддя К. В. Місюра
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 16.05.2024 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 119104158 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відновлення втраченого провадження |
Цивільне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Місюра К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні