Справа № 2-395/11
Провадження № 2-в/188/18/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2024 року смт. Петропавлівка
Суддя Петропавлівського районного суду Дніпропетровської області Місюра К.В., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі № 2-395/11 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИЛА:
15.05.2024 року до суду звернулась ОСОБА_1 із заявою про відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі № 2-395/11 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Вивчивши заяву та додані до неї документи, суддя вважає, що вказана заява підлягає поверненню, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 488 ЦПК України відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченій ухваленням рішення або у якій провадження закрито, проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 489 ЦПК України втрачене судове провадження у цивільній справі може бути відновлене за заявою учасника справи або за ініціативою суду.
Згідно ст. 491 ЦПК України, у заяві про відновлення втраченого судового провадження повинно бути зазначено: 1) про відновлення якого судового провадження або якої його частини просить заявник; 2) які особи брали участь у справі і в якому процесуальному статусі, їх найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові, за його наявності, для фізичних осіб), їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб); ідентифікаційні коди юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), за його наявності, або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України - якщо відповідні дані відомі заявникові; 3) номери засобів зв`язку учасників судового процесу (телефон, факс, засоби електронного зв`язку, офіційна електронна адреса тощо) - якщо вони відомі заявникові; 4) наявні у заявника відомості про обставини втрати судового провадження, місцезнаходження копій матеріалів провадження або даних стосовно таких копій; 5) документи, відновлення яких заявник вважає необхідним і з якою метою.
Згідно ч. 3 ст. 491 ЦПК України до заяви про відновлення втраченого судового провадження додаються документи або їх копії, навіть якщо вони не посвідчені в установленому порядку, що збереглися в заявника або у справі, копії заяви відповідно до кількості учасників справи, а у разі необхідності - клопотання про поновлення строку на подання заяви про відновлення втраченого судового провадження.
Крім того, суд зазначає, що відновлення втраченого судового провадження проводиться у порядку, встановленому цим Кодексом, розгляд заяви про відновлення втраченого судового провадження регулюється не лише спеціальними нормами, які містяться у Розділі X ЦПК України, а й загальними правилами, що стосуються, зокрема, змісту заяви (стаття175,177 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 492 ЦПК України, у разі невідповідності заяви про відновлення втраченого судового провадження вимогам, встановленим статтею 491 цього Кодексу, застосовуються правила статті 185 цього Кодексу.
Так, з тексту заяви вбачається, що заявник звернулася до суду щодо відновлення втраченого судового провадження по цивільній справі № 2-395/11 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Заява мотивована тими обставинами, що у заявника виникла необхідність офіційної реєстрації факту її розірвання шлюбу з ОСОБА_2 , однак примірник рішення Перевальського районного суду Луганської області від 05.05.2011 року з мокрою печаткою у неї не зберігся і отримати його вона не має можливості.
Тобто, виходячи зі змісту заяви вбачається, що єдиною перепоною для реєстрації факту розірвання шлюбу є відсутність у заявника примірника рішення суду з мокрою печаткою.
Однак, в наданих заявником документах вбачається наявність рішення Перевальського районного суду Луганської області від 05.05.2011 року з мокрою печаткою, що суперечить змісту поданої заяви.
Додаткових обставин та мети, які б слугували підставою для звернення до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження та неможливість реалізувати свої права в позасудовому порядку, заявником не зазначено.
Відповідно до ч. 2 ст. 492 ЦПК України якщо мета звернення до суду, зазначена заявником, не пов`язана із захистом його прав та інтересів або заявник відкликав заяву про відновлення втраченого судового провадження - суд своєю ухвалою повертає заяву або залишає її без розгляду, якщо провадження було відкрито.
Повернення заяви або залишення її без розгляду з підстав, зазначених у частинах першій та другій цієї статті, не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження (ч. 3 ст. 492 ЦПК України).
На підставі викладеного, вважаю необхідним повернути заяву про відновлення втраченого судового провадження.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 185, 488-492 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву ОСОБА_1 про відновлення втраченого судового провадження у цивільній справі № 2-395/11 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - повернути заявнику.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про відновлення втраченого судового провадження.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя К. В. Місюра
Суд | Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 28.05.2024 |
Номер документу | 119275679 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про відновлення втраченого провадження |
Цивільне
Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області
Місюра К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні