Дата документу 20.05.2024
Справа № 2-1694/11
Провадження № 2-во/334/76/24
УХВАЛА
про виправлення описки в судовому рішенні
20 травня 2024 року Ленінський районний суд міста Запоріжжя у складі: головуючого судді Фетісова М.В., за участю секретаря судового засіданя Засько О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Запоріжжі заяву представника позивачки ОСОБА_1 адвоката Скрябіна Олексія Миколайовича про виправлення описки в судовому рішенні,
встановив:
представник позивачки адвокат Скрябін О.М. звернувся до суду з заявою, в якій просить виправити описки, допущені у вступній та резолютивній частинах рішення Ленінського районного суду міста Запоріжжя від 17 березня 2011 року у справі № 2-1694/2011, вказавши правильно по батькові відповідача « ОСОБА_2 » замість помилково зазначеного « ОСОБА_3 ».
Відповідно до частини другої статті 269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи.
Оскільки розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється, що передбачено частиною другою статті 247 ЦПК України.
Вивчивши заяву, дослідивши матеріали цивільної справи 2-1694/2011 суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до частини першої статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки.
Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. Описки можуть бути виправлені в ухвалі або в рішенні суду незалежно від того чи набрало воно законної сили і чи воно виконане.
Відповідно до пункту 19 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 № 14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Рішенням Ленінського районного суду міста Запоріжжя від 17 березня 2011 року у справі № 2-1694/2011 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу позов задоволено. Розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , зареєстрований 23.04.2005 у відділі ЗАГСу Ленінського районного управління юстиції м. Запоріжжя, актовий запис № 135.
Проте відповідно до свідоцтва про шлюб відповідачем в цій справі є ОСОБА_4 .
Таким чином у вступній та резолютивній частині рішення судом помилково зазначене по батькові відповідача як « ОСОБА_3 ».
З огляду на вищевказане, суд приходить до висновку, що заява про виправлення описки є доведеною та обґрунтованою, а тому підлягає задоволенню.
Також у вступній частині рішення судом допущено описку в зазначенні форми судового засідання, а саме помилково зазначено, що судом розглянута справа у відкритому досудовому засіданні замість відкритого судового засідання, яка підлягає виправленню за власною ініціативою суду.
Керуючись статтями 260, 268, 269 ЦПК України, суд
постановив:
заяву задовольнити.
Виправити описки у вступній та резолютивній частинах рішення Ленінського районного суду міста Запоріжжя від 17 березня 2011 року у справі № 2-1694/2011 наступним чином:
- викласти вступну частину рішення в наступній редакції:
«17 березня 2011 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Дюженко Л.А., при секретарі Волошиній М.В., розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Запоріжжі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 про розірвання шлюбу»,
- викласти абзац другий резолютивної частини рішення в наступній редакції:
«Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_4 , зареєстрований 23.04.2005 у відділі ЗАГСу Ленінського районного управління юстиції м. Запоріжжя, актовий запис № 135».
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Ленінський районний суд міста Запоріжжя. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому повна ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.
Суддя М.В. Фетісов
Суд | Ленінський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 20.05.2024 |
Оприлюднено | 21.05.2024 |
Номер документу | 119110219 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Запоріжжя
Фетісов М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні