Сквирський районний суд Київської області
Справа № 2-866/2007
Провадження № 2/376/81/2024
У Х В А Л А
про витребування доказів
"28" травня 2024 р. Сквирський районний суд Київської області у складі
головуючого судді у Батовріної І.Г.,
за участю секретаря судових засідань Борисевич Д.Л.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Селезенівської сільської ради Сквирського району Київської області, третя особа яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_2 , про продовження строку на прийняття спадщини та визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом на земельну ділянку та поновлення строку на звернення до суду,
встановив:
У провадженні Сквирського районного суду Київської області знаходиться цивільна справа позовом ОСОБА_1 до Селезенівської сільської ради Сквирського району Київської області, третя особа яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору ОСОБА_2 , про продовження строку на прийняття спадщини та визнання права власності на майно в порядку спадкування за законом на земельну ділянку та поновлення строку на звернення до суду.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.09.2022 р. головуючим суддею у справі визначено суддю Віговського С.І.
У зв`язку із задоволенням відводу головуючого судді Віговського С.І., згідно ухвали суду від 15.02.2024 р., протоколом повторного автоматизованого розподілу справи від 15.02.2024 р. визначено для судового розгляду даної цивільної справи суддю Батовріну І.Г.
Ухвалою суду від 16.02.2024 р. дану справу суддею прийнято до провадження та призначено підготовче судове засідання.
Сторони, третя особа та їх представники у підготовче судове засідання не з`явилися.
Згідно ч.2ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_1 , згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 .
Зважаючи на вищевикладене, суд прийшов до висновку про необхідність витребування вказаної спадкової справи з ініціативи суду, у зв`язку з наступним.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 189 ЦПК України, завданням підготовчого провадження є, зокрема, зібрання відповідних доказів.
Згідно із ч. 1 ст.2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Крім того,згідно ч.5ст.12ЦПК Українисуд,зберігаючи об`єктивністьі неупередженість,зокрема,роз`яснюєу випадкунеобхідності учасникамсудового процесуїхні процесуальніправа таобов`язки,наслідки вчиненняабо невчинення процесуальнихдій;сприяє учасникамсудового процесув реалізаціїними прав,передбачених цимКодексом;запобігає зловживаннюучасниками судовогопроцесу їхнімиправами тавживає заходівдля виконанняними їхніхобов`язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Відповідно до ч. 2 ст. 13 ЦПК України збирання доказів у цивільних справах не є обов`язком суду, крім випадків встановлених ЦПК України. Суд має право збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи лише у випадках, коли це необхідно для захисту малолітніх чи неповнолітніх осіб або осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Згідно із положеннями п. 2. ч. 1 ст. 43 ЦПК учасники справи мають право подавати докази, яке у взаємозв`язку з приписами ст. 44 ЦПК України повинно використовуватись учасниками справи добросовісно, а не всупереч завданню судочинства.
Відповідно до п. 2 та 4 ч. 2 ст. 43 ЦПК учасники справи зобов`язані подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Згідно ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Відповідно до ч. 2 ст. 12 та ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 7 ст. 81 ЦПК України суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Частиною 6 ст. 84 ЦПК України встановлено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Неподання доказів або неможливість їх отримання, а також неподання клопотання про їх витребування у даному випадку потребує витребування судом доказів з власної ініціативи в порядку ст. ст. 43, 44, ч. 7 ст. 81, ч.ч. 5, 6 ст. 84 ЦПК України.
Враховуючи, що для повного, всебічного та об`єктивного встановлення обставин, що мають значення для розгляду справи, є необхідність дослідження в судовому засіданні матеріалів спадкової справи, а також з метою дотримання принципу розумності строків розгляду справи, суд приходить до висновку про витребування зі Сквирської державної нотаріальної контори належним чином завірену копію спадкової справи заведеної після смерті ОСОБА_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Керуючись ст.ст.13,84,259,260 ЦПК України, суд,
постановив:
Витребувати зі Сквирської державної нотаріальної контори (Київська область, Білоцерківський район, м. Сквира вул. Карла Болсуновського, буд. 34) належним чином завірену копію спадкової справи заведеної після смерті ОСОБА_1 яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Копію спадкової справи надіслати на адресу Сквирського районного суду Київської області (09001, м. Сквира, провулок Гапоненка Володимира, 7а, Київської області) в строк до 26 червня 2024 року.
Ухвала набираєзаконної силиз моментуїї підписаннясуддею таоскарженню непідлягає.
Суддя І.Г.Батовріна
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.05.2024 |
Оприлюднено | 30.05.2024 |
Номер документу | 119333214 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом. |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Батовріна І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні