СВАЛЯВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 306/839/20
Провадження № 1-кп/306/122/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 травня 2024 року м. Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в складі
головуючого судді ОСОБА_1
секретаря судових засідань ОСОБА_2
з у частю прокурора ОСОБА_3
адвоката обвинуваченого ОСОБА_4
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Сваляві клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 та захисника ОСОБА_6 про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Свалявського районного суду Закарпатської області знаходиться кримінальне провадження про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні кримівнального правопорушення за ч.3 ст.189 КК України.
На адресу суду надійшло клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду. В обґрунтування клопотань зазначили,що обвинувачений перебуває за межами України, на території України введено воєнний стан, що унеможливлює безпосередню участь у судових засіданнях суді.
Прокурор заперечив щодо задоволення клопотання обвинуваченого,захисника про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції.
В підготовчому судовому засіданні захисник обвинуваченого- адвокат ОСОБА_4 просив задоволити клопотання обвинуваченого,захисника про проведення участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції.
Суд, заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.
Згідно частини 2 статті 336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення.
Тобто, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом, а не обов`язком суду.
Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.
Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватися у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Верховний Суд у пункті 7 листа "Щодо окремих питань здійснення кримінального провадження в умовах воєнного стану" від 03 березня 2022 року № 1/0/2-22 рекомендує судам у разі неможливості через об`єктивні обставини участі особи у судовому розгляді кримінального провадження у режимі відеконференцзв`язку з використанням технічних засобів, визначених КПК, як виняток допускати участь такої особи у режимі відеоконференцзв`язку з використанням інших технічних засобів, звертаючи увагу на роз`яснення учаснику провадження його процесуальних прав та обов`язків.
Обвинувачений ОСОБА_5 не позбавлений можливості з`явитися в судове засідання та особисто приймати участь в ньому.
Обвинувачений ОСОБА_5 у своєму клопотанні зазначає, що перебуває за кордоном, однак це не перешкоджає йому приїхати до Свалявського районного суду Закарпатської області.
Суду не надано підтверджуючих даних об`єктивних обставин неможливості обвинуваченим прибути в судове засідання, а сам факт перебування обвинуваченого за кордоном не свідчить про непереборні, об`єктивні обставини неможливості прибуття в судове засідання для участі в розгляді кримінального провадження відносно нього, суд не вбачає правових підстав для задоволення клопотання обвинуваченого,захисника про участь в судових засіданнях в режимі відеоконференції.
Враховуючи відсутність виключних обставин участі обвинуваченого в судовому засіданні в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання захисника, обвинуваченого про участь в судовому засідання в режимі відеоконференції .
Керуючись ст.336,372 КПК України, суд
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання обвинуваченого ОСОБА_5 , захисника ОСОБА_6 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Свалявського районного суду
Закарпатської області ОСОБА_1
Суд | Свалявський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2024 |
Оприлюднено | 31.05.2024 |
Номер документу | 119378326 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Вимагання |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Іваненко Ігор Володимирович
Кримінальне
Свалявський районний суд Закарпатської області
Вінер Е. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні