ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 2-1194/10 Номер провадження 22-ц/814/687/24Головуючий у 1-й інстанції Новік Ю.Д. Доповідач ап. інст. Триголов В. М.
У Х В А Л А
27 травня 2024 року м. Полтава
Полтавський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді: Триголова В.М.
суддів: Дорош А.І., Лобова О.А.
секретар:Кириченко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву про залучення правонаступника Публічного акціонерного товариства «Банк «Демарк» , Товариства з обмеженою відповідальність « Паріс» у справіза апеляційною скаргою представника ОСОБА_1 , адвоката Марченко Галини Іванівни на заочне рішення Ленінського районного суду міста Полтави від 13 липня 2010 року по справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Банк «Демарк» до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором
В С Т А Н О В И В:
Заочним рішенням Ленінського районного суду міста Полтави від 13 липня 2010 року позовні вимоги банку задоволено.
Із вказаним судовим рішенням не погодився ОСОБА_1 та подав апеляційну скаргу, яка надійшла безпосередньо до Полтавського апеляційного суду.
01 травня 2024 року до Полтавського апеляційного суду від Товариства з обмеженою відповідальністю « Паріс» надійшла заява про залучення Товариства з обмеженою відповідальністю« Паріс» як правонаступника ПАТ «Дельта Банк».
Вказана заява вмотивована тим, що 13.05.2019 року між ПАТ «Дельта Банк» та ТОВ « Паріс» було укладено договір про відступлення прав вимоги №45-059, відповідно до якого ПАТ «Дельта Банк» відступило ТОВ « Паріс», а ТОВ «Паріс» набуло право вимоги заборгованості за договорами кредиту, в тому числі за договором кредиту №45-059 ПОУ Н від 09.06.2008 та договором поруки №45-059/1 від 20.06.2008.
Дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку про задоволення заяви ТОВ « Паріс» про залучення правонаступника позивача з таких підстав.
Згідно частини першоїстатті 55 ЦПК Україниу разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу.
Отже, процесуальне правонаступництво - це перехід процесуальних прав та обов`язків від однієї особи, яка була в процесі стороною, до іншої особи у зв`язку з переходом до неї суб`єктивних матеріальних прав.
У визначенні юридичної природи процесуального правонаступництва та формулюванні дефініції названого процесуального інституту слід ураховувати такі фактори: 1) передумова процесуального правонаступництва - безспірний перехід суб`єктивного права та (або) обов`язку від однієї особи до іншої в матеріальному праві; 2) одним із суб`єктів такої заміни (правопопередником) у матеріальному праві має бути особа, яка є стороною в цивільному процесі; 3) зміст процесуального правонаступництва - це перехід до правонаступника всіх процесуальних прав та обов`язків правопопередника.
Аналізуючи вищенаведене та нормиЦПК Україниможна визначити процесуальне правонаступництво як заміну сторони (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку з вибуттям із процесу суб`єкта, який пов`язаний зі спірним правовідношенням, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника, і він продовжує його участь у цивільній справі.
Стаття 15 ЦК Українипередбачає право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Кожна особа також має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Право на звернення до суду (право на захист у процесуальному розумінні) гарантуєтьсяКонституцієюта законами України, у тому числі статтями15,16 ЦК УкраїнитаЦПК України, і може бути реалізоване, зокрема, коли особа вважає, що її право порушено. У разі доведення в установленому законодавством порядку обставин, якими обґрунтовувалися вимоги, особа має суб`єктивне матеріальне право на їх задоволення.
З матеріалів справи вбачається, що 13 травня 2019 року між ПАТ «Дельта Банк» та ТОВ « Паріс» було укладено договір про відступлення( купівлі-продажу) прав вимоги. Відповідно до умов Договору відступлення права вимоги ТОВ «Паріс» набуло статусу Нового кредитора та отримало право грошової вимоги по відношенню до відповідачів, що є позичальниками за кредитним договором №45-059 ПОУ Н від 09.06.2008 та договором поруки №45-059/1 від 20.06.2008.
Враховуючи те, що відбулося правонаступництво прав та обов`язків ПАТ «Дельта Банк» внаслідок відступлення права вимоги, має місце заміна позивача у зобов`язаннях, які є предметом спору у даній справі, ТОВ « Паріс» підлягає залученню до участі у справі в якості процесуального правонаступника сторони стягувача.
Керуючись статтями55,381 ЦПК України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю « Паріс» про залучення правонаступника позивача задовольнити.
Залучити до участі у справі замість Публічного акціонерного товариства «Дельта Банк» в якості процесуального правонаступника сторони стягувача Товариство з обмеженою відповідальністю « Паріс» (ЄДРПОУ 38962392, місцезнаходження: вул. Велика Васильківська,77А м. Київ, 03150).
Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дня її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її проголошення
Головуючий суддя: В.М.Триголов
Судді: А.І.Дорош
О.А.Лобов
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2024 |
Оприлюднено | 03.06.2024 |
Номер документу | 119398459 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Полтавський апеляційний суд
Триголов В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні