Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/2872/21
Провадження № 2/376/55/2024
У Х В А Л А
про витребування доказів
"03" червня 2024 р. Сквирський районний суд Київської області у складі
головуючого судді Батовріної І.Г.,
за участю секретаря судових засідань Борисевич Д.Л.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи: Великополовецька сільська рада Білоцерківського району Київської області, Сквирська районна державна нотаріальна контора, про визнання заповіту недійсним,
встановив:
У провадженні Сквирського районного суду Київської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи: Великополовецька сільська рада Білоцерківського району Київської області, Сквирська районна державна нотаріальна контора, про визнання заповіту недійсним.
Ухвалою судувід 06.07.2023р. у даній цивільній справі призначено судову посмертну почеркознавчу експертизу, виконання якої доручено експертам Державного науково дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України (адреса: вул. Велика Кільцева, 4, м. Київ, 03170), провадження зупинено на час проведення експертизи.
Ухвалою суду від 11.04.2024 р. дану справу суддею прийнято до провадження, відновлено провадження та призначено підготовче судове засідання.
11.04.2024 р. за клопотанням експерта виконання ухвали суду від 06.07.2023 р. призупинено, а матеріали цивільної справи № 376/2872/21 повернуто до суду для задоволення клопотання експертів щодо надання додаткових доказів.
Крім того, представник позивачів ОСОБА_4 звернулась до суду з клопотанням про витребування з Фурсівської сільської ради Білоцерківського району Київської області книгу для реєстрації нотаріальних дій Великополовецької сільської ради Сквирського району Київської області, де міститься підпис та рукописний запис ОСОБА_5 , зроблений при посвідченні заповіту від 12.11.2018 р., зареєстрованого в реєстрі під номером 249.
Відповідно дост. 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
З метою забезпечення судового експерта достатньою кількістю порівняльного матеріалу суд вважає за необхідне клопотання представника позивачів про витребування доказів задовольнити.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК Українифіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Відповідно до п. 3 ч. 1ст. 189 ЦПК України, завданням підготовчого провадження є, зокрема, зібрання відповідних доказів.
Згідно із ч. 1 ст. 2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Крім того,згідно ч.5ст.12ЦПК Українисуд,зберігаючи об`єктивністьі неупередженість,зокрема,роз`яснюєу випадкунеобхідності учасникамсудового процесуїхні процесуальніправа таобов`язки,наслідки вчиненняабо невчинення процесуальнихдій;сприяє учасникамсудового процесув реалізаціїними прав,передбачених цимКодексом;запобігає зловживаннюучасниками судовогопроцесу їхнімиправами тавживає заходівдля виконанняними їхніхобов`язків.
Відповідно до ч. 1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно із положеннями п. 2. ч. 1 ст. 43 ЦПК учасники справи мають право подавати докази, яке у взаємозв`язку з приписами ст. 44 ЦПК України повинно використовуватись учасниками справи добросовісно, а не всупереч завданню судочинства.
Згідно ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.
Згідно з вимогами ч. 1 статті 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Частиною 6 ст. 84 ЦПК України встановлено, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
З огляду на вищевикладене та враховуючи те, що вказані у клопотанні докази мають істотне значення для повного та всебічного розгляду справи, зокрема, для вирішення клопотання експертатапроведення посмертної судової почеркознавчої експертизи, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника позивачів про витребування доказів.
Керуючись ст.ст.13,84,259,260 ЦПК України, суд,
постановив:
Клопотання предстаника позивачів ОСОБА_4 про витребування доказів -задовольнити.
Витребувати з Фурсівської сільської ради Білоцерківського району Київської області книгу для реєстрації нотаріальних дій Великополовецької сільської ради Сквирського району Київської області, де міститься підпис та рукописний запис ОСОБА_5 , зроблений при посвідченні заповіту від 12.11.2018 р., зареєстрованого в реєстрі під номером 249.
Копію витребуваних документів надіслати на адресу Сквирського районного суду Київської області (09001, м. Сквира, провулок Гапоненка Володимира, 7а, Київської області) в строк до 26 червня 2024 року.
Роз`яснити, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Ухвала набираєзаконної силиз моментуїї підписаннясуддею таоскарженню непідлягає.
Суддя І.Г.Батовріна
Суд | Сквирський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2024 |
Оприлюднено | 06.06.2024 |
Номер документу | 119488672 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Сквирський районний суд Київської області
Батовріна І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні